Čekání na samoodstav a čas bez dětí

bayt
13. čer 2018

Ahoj, ráda bych u malého s kojením pokračovala, dokud bude chtít. Což ale znamená, že klidně do čtyř let. Vy, co taky čekáte na samoodstav, jak to pak máte s nějakým časem pro sebe? Chtěla bych třeba někam na víkend sama s manželem...to znamená, že se čtyři roky nikam nedostanu? Nebo u starších dětí už odstříkáváte? Díky.

kac_kac
14. čer 2018

Ani ta flaška neznamená konec kojení, jak s tím všichni vyhrožujou. První dceru jsem kojila a zároveň dokrmovala klasickou lahvičkou s dudlíkem téměř od narození, ve finále jsem jí kojila do roka a půl. Znám spoustu takových dětí 😉

prejeta_zaba
14. čer 2018

Právě také jsem kojila rok téměř plně, pak už jen trochu, dítě je extrémně vybíravé a příkrmům moc nedalo a to jsem od 7 měsíců experimentovala s lahvičkama, různýma pítkama typu rajec, mam atd. a dítě se prsa ne a ne vzdát (osobně nestojím o kojení až do samoodstavu), takže to, jak tu někteří vyhrožují bych brala s rezervou a klidně Medelu zkusila ;)

myjusiatko
14. čer 2018

@bayt ano, a riziko je i s tou medelou. To je jen marketingovy kec. Jako nemusi se nic stat, ale ja to nehodlam riskovat, mit zrasovane prsa. Ze sklenicky a flasky s obyc hrdlem umi sama pit od roka. Proste se to naucila.

prcekverunka
14. čer 2018

@bayt V podstatě ano 🙂 Prostě pokud chcete kojit do samoodstavu, tak tu prostě pro to dítě musíte být. My jsme s manželem nebyli na víkend sami od r.2014, kdy se narodila první dcerka. Pak druhá a během pár dní bude třetí. Až se třetí odstaví, budeme moct trávit i víkend bez dětí. Zatím nám to nechybí a čas s dětmi si užíváme. Až vyrostou, budeme mít čas s manželem pro sebe pořád 🙂

bayt
autor
14. čer 2018

@myjusiatko No, myslím, že oni tvrdí, že se z toho to mlíko tahá obtížně. Takže třeba když se prcek musel naučit pořádně sát a už mu to neteklo tak snadno (cca ve třech měsících), tak věřím, že kdybych v té době dala normální flašku, že by třeba to prso trochu odmítal. Ale s tím jiným sáním a kousáním to bude asi tak, jak říkáš ty. No, trochu se bojím, ale zkusit to chci. Protože až budou zoubky, stejně se bude muset naučit nekousat, ne? Uvidím.

@prcekverunka Jé, tak to mě to teda chybí moc :D Ale vypadá to, že prý za víkend se o mlíko nepřijde a odsávačku mám...

myjusiatko
14. čer 2018

@bayt dite bez dudliku/flasky a podobnych blbosti prirozene nekouse. Mozna vyjimecne kdyz rostou zoubky. Kousaji prave deti s flaskou/dudlikem a pod.

S tou medelou rikam ze zkusenosti, co se resi v laktacni poradne. Nemusi vam to s kojenim udelat nic ale take muze. Je na tobe, zda to risknes.

myjusiatko
14. čer 2018

@bayt a jeste s tim vikendem. Mam pocit, ze jsem ti tim rekla, ze v pohode muzes od ditete na vikend a o mleko neprijdes. Ja ale psala o 2-3 letych detech. Ze to zvladnou i ony i mama, protoze se uz tak casto nekoji. Ale nemluvila jsem o rocnich a mene. 🙂

bayt
autor
14. čer 2018

@myjusiatko jasný, však ono to uteče, do toho roka o tom ani neuvažuju 🙂