Kojení vs otěhotnění

nikyta159
2. zář 2018

Dobrý večer, potřebovala bych radu. Mám 19 měsíčního chlapečka, kojeny na požádáni (cca 3×denne a 3×v noci) Chtěli bychom v blízké budoucnosti pořídit sourozence, jenže nemám menstruaci. Čím nastartovat cyklus? Bojím se, že dokud budu kojit, tak neotehotnim...A já chtěla kojit do samoodstavu. Mám nějakou šanci že bych to do jeho 2 let třeba dostala? Děkuji za odpověď

myjusiatko
2. zář 2018

Zkus sarapis plus. 🙂

sunflower_ps
2. zář 2018

Mně na obnovení cyklu pomohl čaj z kontryhele..ale stejne to byla spíš slabší ms a otěhotnění se nedařilo, já jsem nakonec v 17m s kojením přestala..a otěhotněla jsem cca do 2mesicu..teď máme syna 2r4m a jsem ve 40.tt

jasione
2. zář 2018

Ahoj, řešila jsem podobný problém a cyklus se obnovil kolem 20 měs. dcery. Ale v té době jsem ji už kojila méně, 1-2 x denně a 1x v noci, ona teda byla velký jedlík, ale v podstatě jsem ji také kojila na požádání. Chtěla jsem začít užívat Gynex, ale než jsem se dokopala ho koupit, dostala jsem to přirozeně. Nejzažším řešením je nechat si píchnout vyvolávací injekci na gyndě, ale to bych zkoušela až v případě, že nezabere lehké omezení kojení a přírodní produkty...

myjusiatko
2. zář 2018

@jasione vyvolani ti nenavodi prirozeny cyklus.

nikyta159
autor
2. zář 2018

@myjusiatko kouknu se po tom

nikyta159
autor
2. zář 2018

@sunflower_ps no já právě s kojenim přestat nechci...Je to ta nejposlednější možnost 😞 a to kdyžtak až po druhem roce... doufám že se tělo umoudri..Zkusím kontryhel a gynex..treba pomohou

nikyta159
autor
2. zář 2018

@jasione dneska jsem začala s gynexem...Kéž by se mi taky obnovil kolem 20mesice...o injekci mi doktor snad ani nic neříkal 🤔 ale to se určitě nemůže pro kojení...

jasione
2. zář 2018

@nikyta159 já ji teda dostala i když jsem stále kojila😢, ale bylo to z jiných důvodů (aby společně s opožděnou ms co nejdříve praskla cysta na vaječníku a nemusela jsem na laparo)...rozhodně to není nic, co bych doporučovala, i když mně to v té situaci pomohlo. Každopádně u kojení se doporučuje omezovat noční kojení, protože v noci se více stimuluje tvorba prolaktinu, který často brání spuštění ovulace...je to těžké, protože přes den se dá nabízet jídlo, kdežto v noci ne. Já na to šla přes zpívání a hlazení a postupně se dcera v noci přestala budit, ale každé dítě to má samozřejmě jinak. Držím palce.

nikyta159
autor
2. zář 2018

@jasione aha, no v noci se koji někdy casteji než ve dne a kdybych mu to prso nedala, okamžitě by se probudil a spustil pláč. 😐 nejdřív zkusím bylinky a pak se uvidí jak to budu řešit dál...třeba se to vyřeší vše samo ..bylo by to nejlepší

rebe
2. zář 2018

Kojení nemůže za to, že nemenstruuješ, to bys musela kojit v zásadě nonstop. Jinak ti spíš tělo dává najevo, že ještě není na další těhotenství připravené. Pokud bys to opravdu přisuzovala kojení, je cesta jej omezit, zejména v noci, nemusíš rovnou odstavovat. Ale tak moc zase nekojíš, spousta žen, která kojí dlouhodobě a po porodu jede tandem, kojí tak 5x denně). Zkus se víc soustředit na své tělo, zajít na rehabilitační masáž, jógu. Plus se ještě na srovnání cyklu doporučuje drmek - většinou jde sehnat tinktura.

no_title
3. zář 2018

zkusila bych ten kontryhel. 😉

nikyta159
autor
3. zář 2018

@no_title zkusím, děkuji 🙂 byla bych hrozně šťastná, kdyby pomohl