Citlivost na Bkm

lizaa
29. čer 2019

Mám 4t. chlapečka, kterého jsem musela že začátku dokrmovat UM, po tom měl stolici střídavě zelenou a žlutou coz je prý v pořádku. Podařilo se mi konečně rozkojit tak, že už pár dní je bez UM ale stolice zůstává zelená, dnes jsem se na ni zaměřila a je i hlenovita a když malý kakal bez plenky tak i napenena, což by mohlo prý ukazovat na citlivost/alergii na bkm. Chtěla bych poprosit o zkušenosti za jak dlouho od redukce jidelnicku uvidím jestli to zabralo a taky co všechno musím vyřadit. Někde jsem četla, že kysané mléčné výrobky můžu. Je to tak, nebo úplně všechno mléčné? Dekuji

odula
29. čer 2019

Ahoj. Myslím dva týdny tak?kysané mléčné výrobky nesmíš, aspoň ne během tě testovací doby . Obsahují stejně bkm jako nekysane. Pozor i na pečivo nebo pastiky - často obsahují kasein. Ze začátku je potřeba tu dietu držet hodně přísne. Pak můžeš postupně přidávat a uvidíš jak bude syn reagovat a co mu bude vadit a co ne 🙂

zuzzik82
29. čer 2019

Maly ma taky trochu napenenou a zelenou. Po tydnu (kadi 1x tydne) je to pry normalni. Kdyz se mu to obcas povede driv, je normalne zluta. Nepises jak casto kaka, treba to mate stejne a zbytecne budes na diete. Zkus vzit “vzorek” doktorce, at ti rekne.

slunea
29. čer 2019

Ahoj, základ je číst složení všeho, co kupuješ. Při alergii na BKM nesmíš nic z mléka, ani syrovátku, kasein. Pozor na pečivo, sušenky, paštiky...

lizaa
autor
30. čer 2019

@zuzzik82 no právě několikrát denně... Ale taky jsem teď dobrala vysoký dávky atb na silný zánět jizvy po sc a zároveň jsem měla vysoké dávky chlorelly že stejného důvodu a ta má hodně železa a zbavuje stolici do zelena, takže asi ještě počkám až tohle odezní, jestli ti nebylo z toho...

lizaa
autor
30. čer 2019

Díky holky za rady, tak jsem se po cukrovkove dietě v tehu těšila na klid a zase něco 😂 ještě počkám pár dní jestli to není tou léčbou jak píšu výše, protože jinak je malý celkem spokojený a nějaký hodinový bolesti bříška se moc nekonají, což mi k tomu abkm moc nesedí.
Díky a krásnou neděli!

jednaholkaa
30. čer 2019

@lizaa My meli to samy, hlen, zelena, pena.. Pak ke konci sestinedeli prisel i ekzem, byla to abkm. Nejprve jsem vysadila vse mlecne, to pomohlo, ekzem zmizel, ale pak se zacal zase vracet. Takze pak jsem musela vysadit jeste kureci, hovezi, vejce, soju a karob. A uz jsme dva mesice bez ekzemu, stolice se taky zlepsila (to trva delsi dobu)..

jednaholkaa
30. čer 2019
drep
1. črc 2019

@lizaa jestlis dobrala antibiotika, tak bych možná nejdřív zkusila dát miminu probiotika. Dcera měla zelenou stolici při rýmě. Ale byla spokojená, neplačící a přibírající a stolice byla bez krve, takže se to vyřešilo probiotiky, ale taky už jsem pomalu začínala plašit😎, naštěstí mám starou rozumnou praktičku takže mě uklidnila.

lizaa
autor
1. črc 2019
lizaa
autor
1. črc 2019

Jo a brala jsem dost silné dávky. Probiotika máme už dva týdny, atb jsem dobrala včera v noci a dnes mu začala stolice mírně zloutnout tak ještě pár dní počkám a uvidim

jednaholkaa
1. črc 2019

Ja teda taky mela antibiotika v sestinedeli a probiotika jsem taky davala.