Covid a kojení. Jaký na to máte názor?

marti89
16. únor 2021

Ahoj maminky,
jaký máte názor na kojení při Covid onemocnění? Když je to jiná nemoc, říká se kojit, aby se skrz mlíko předaly imunitní odpovědi. Nemůžu však u Covidu synovi průběh díky tomu zhoršovat, protože bude mít odpovědi moje i své vlastní? Snad jsem to napsala srozumitelně. Neřeším ostatní péči, syn to chytil v nemocnici jako první a já se nakazila od něj.

pribylovapetra
16. únor 2021

Já bych asi kojila. Nemoc jako nemoc, nevím proč by měl být covid výjimka. Nevím kolik je synovi a co by jedl jiného?

leniczka23
16. únor 2021

Kojila bych

marti89
autor
16. únor 2021

5 měsíců a je pouze kojený, flašku nezná.

areh
16. únor 2021

@marti89 stejně starého syna jsem kojila a bez problémů. Je zbytečné ho stresovat ještě flaškou. Pokud by syn byl negativní,nosila bych roušku,jinak normální režim.

surikata131
16. únor 2021

@marti89 určitě kojit, doporučují to i porodníci neseparovat novorozence pozitivních matek, protože mají z kojení benefit. Malý dostane tvoje protilátky, to mu nijak neuškodí, spíš pomůže. Kdybys ho odstavila, tak má navíc k nemoci další stres.

surikata131
16. únor 2021

@marti89 a já jsem teda při covidu kojila, i když už ne plně, dcera měla přes rok

vikinkav
16. únor 2021

Kojit vzdycky, ja kojila 🙂

montelvina
16. únor 2021

@marti89 to je snad otázka na pediatra

amazonkajanik
16. únor 2021

@marti89 jestliže to chytil jako první,už bych tolik neřešila. A přesně, přes MM jsou lepší protilátky 😉

katule1990
16. únor 2021

@marti89 Kojila jsem, synovi bylo v te dobe 5 tydnu a testovany nebyl, takze nevim, jestli to mel taky, ale nejspis jo, protoze je porad na mne, i v noci se mnou spi, jinak neusne. Myslim, ze vyhody kojeni jsou porad vetsi a prestavat by byla skoda.

lovemusicsun
16. únor 2021

Dcera měla 6 měsíců, když jsem měla covid. Kojila jsem normálně dál, ani mě nenapadlo přestávat. Testovat jsem ji nenechala, tak nevím, jestli to měla nebo ne, ale bylo by divné, kdyby to nechytla. Pokud ano, tak byla naprosto bez příznaků. Nijak jsme se v kontaktu neomezovali.