Deformované bradavky po kojení, čím je to způsobeno?

efka89
15. zář 2015

Dobry den,

Obracim se na vas, maminky, s problemem. Mam 10ti denni miminko a jsem si temer jista, ze pri kojeni jiz prikladam k prsu spravne, odpovida to vsem teoretickym krokum prikladani (v pusince vetsina dvorce, bradicka na prsu, ohrnuty dolni ret), avsak vzdy po skonceni kojeni je bradavka deformovana, vztycena pouze jeji horni polovina. Mam ploche bradavky, muze to byt zpusobeno tim, ci spatnym prikladanim?

Velice dekuji za nazor a radu.

blahova_andrea
15. zář 2015

bradavka je vytvarovaná sáním podle patra miminka, není se čeho bát. já je mám taky "zajímavý", když je malá pustí. když si "odpočinou", tak zas vypadají normálně 😉

efka89
autor
17. zář 2015

Dekuju, tak to je celkem uklidnujici zprava, muzu se vas jeste zeptat, jestli nemate zkusenost s tim, ze po vytazeni bradavky z pusinky je na jednom miste jakoby bily puchyrek, ale mekky a vetsinou jde i sloupnout, je to jakoby jen kuzicka..? Uz nevim co delam spatne..

blahova_andrea
17. zář 2015

@efka89 asi tě moc neuklidním, když ti řeknu, že pro mě bylo kojení utrpením celých 8 měsíců 😅 ta kůžička může být jen tím, že je teď bradavka namáhána a kůže se odlupuje a dělá místo nové a "trénovanější" nebo ji také můžeš mít napadenou moučnivkou nebo jinou plísní. i s tím jsem bojovala několikrát. pokud bradavky nejsou naprosto v pořádku, tak bolí i při správné technice kojení. mohou praskat, krvácet, loupat se, mít bílý povlak atd. špatně jistě nic neděláš. trápí tě to, co každou druhou kojící maminku, neboj. miminko máš zatím malé. málo kdo má kojení od počátku bezproblémové. většina žen si ho musí "vybojovat".

efka89
autor
17. zář 2015

Dekuji moc, i kdyz to moc nevypada, tak me tvuj prispevek uklidnil 🙂 plisen to neni, mala pribira, kojeni vylozine neboli, jen pri prisati trochu, tak verim, ze musim jen vydrzet az se mi zahoji uplne prasklinky z pocatecniho spatneho prikladani a prsa si zvyknou... I kdyz jestli pro tebe bylo kojeni utrpenim, obdivuji te, ze jsi vydrzela tak dlouho, tve detatko ma uzasnou mamu! 🙂

blahova_andrea
17. zář 2015

@efka89 to jsem ráda. mimčo potřebuje klidnou mámu 😉 používáš něco na to hojení prasklinek? mě moc pomáhalo hodně větrat a mazat purelanem od medely. pokud tě bolí jen přisátí, tak je to naprosto normální. bradavky jsou citlivý kus těla a musí si zvyknout. každému to trvá jinak dlouho 😅 mě se teda dlouho bolestí rolovaly prsty na nohou ☹ u synka jsme kojení celkově nezvládli a u dcery jsem se prostě líp připravila a byla rozhodnutá to zvládnout! 🙂 ale co si budeme namlouvat. to dlouhé kojení není tak tím, jak já jsem úžasná máma, ale tím jaká je dcera paličatá maminčina závislačka odmítající lahvičky a UM. i teď mám občas krize, že bych to nejraději utnula, ale ona se nechce nechat a navíc mi to přijde líto už u myšlenky. že jsem o to kojení tááááááák dlouho bojovala, klidné a pohodové ho máme vlastně jen chvíli a já bych to zahodila. no asi jsme na to kojení naladěné obě. u prvního to bylo bohužel naopak. oba naladění spíš proti, prostě od začátku špatně 😅 ☹
moc ti děkuji za milá slova a přeji, aby sis kojení co nejdříve už jen užívala 😉