• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dojčenecká voda. Jak dlouho jste ji pro svoje mimča převařovali?

11. prosince 2010 
Tý jo, tak já teď koukám jak blázen. My teda používáme Dobrou vodu a Tomu Naturu, píšou, že je to vhodný pro kojeneckou stravu a to teda taky nemusím převařovat???????
31. říj 2007 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby my kupujeme tiez frominku ako wladi a je tam napisane,ze je pre dojcata a netreba ju prevarat..takze ju ani neprevaram..a tiez si myslim ze lucka,drobcek atd sa prevaraju hlavne kvoli CO2..a na varenie pouzivam prevarenu z vodovodu...v podstate na tych dojcenskych vodach je pisane ci treba alebo netreba prevarat..
a dopredu prevarat vodu sa mi nezda dobry napad...je rozdiel prevarit dopredu na 1 den alebo na 5 dni...
31. říj 2007 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem totiž někde četla - ale bohužel si už nepamatuju kde, že kojenecká voda tím převařením naopak získá něco špatného - ale už si nepamatuju co a v chémii nejsem moc honěná, abych si to nějak dovodila :frowning2: :slight_smile:
31. říj 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
obecně se doporučuje převařovat do půl roku až roku, ale u zdravých donošených dětí kvůli pidi množství bych to neřešila :wink:

Já už cca měsíc nepřevařuju(fromin, horský pramen nebo Lucka)-půlku převařim v rychlovarce a doplnim půlkou nepřevařený studený z lednice do termosky. Jde hlavně o bakterie-takže neskladovat v teple otevřenou petku. No myslim, že Oli v tom bakterií má hafo, ale je to zdravej velkej kluk tak ať trénuje imunitu :grinning:
31. říj 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já převařuju,ale takovým stylem,že jakmile začne voda vařit,tak jí odstavím,myslím,že to stačí...taky nekojím :wink:
31. říj 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ptala jsem se mudr, a ta mi řekla, že když je na lahvi napsáno, že je to kojenecká voda, tak se nemusí převařovat. Kupuju Fromin a tam je to i napsáno, takže jenom ohříváme v mikrovlnce :slight_smile:
31. říj 2007 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co třeba Aquila - tam je napsáno, že je vhodná pro přípravu kojenecké stravy a že se používá v porodnicích, ale označení kojenecká voda tam není. :confounded:
31. říj 2007 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
orisku záleží na obsahu dusičnanů-měla by mít minimum dus.tzn pod 1 nejlépe 0. Ale pokud je to tam takhle napsaný tak to bude asi ok-Dobrá voda je taky ok(Dokonce je dle testů nejlepší)
31. říj 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
orisek, vařila jsem mlíko i z aquily a bez převaření, ale to nám byly skoro 4 měsíce. Já myslím, pokud je to voda z lahve, tak je to ok. Já přežila převařenou vodu z kohoutku a nic mi není :wink: :grinning:
31. říj 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šneku, to je fakt. :slight_smile: Zas když si vezmeme, co ty děti všechno oblížou, tak bakterie sem bakterie tam nehraje až tak velkou roli. Asi jak říká Ronie-hlavně hlídat chemickou analýzu.
31. říj 2007 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Občas vezmu i jenom umytou lahev - nevyvařenou, musí si pomalu zvykat :wink:
31. říj 2007 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky nevíte kde sehnat v Brně vodu Horský pramen, mimo lékáren???? U nás v Líšni ji mají jen v lékárně a tak se větší množství musí nechat objedant, nevíte kde koupit v supermarketu nebo ve větším obchodě, kde mají větší množství (teda víc jak 3 balíky :grinning: jak u nás v lékárně )
27. dub 2008 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janickabez: Horský pramen mají v Brněnkách (aspoň teda v Brněnce v Kohoutovicích)... sice je to otřesnej obchod, ale tuhle vodu tam mají :wink: ...
27. dub 2008 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já se ještě zeptám když dáváte vodu na pití v létě prostě jenom napít vody ne dělat mlíko převařujete ji? :confused:
13. kvě 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda na pití nepřevařujem a ani na jídlo. používáme tomu
13. kvě 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nalievam rovno z fľaše :wink:
13. kvě 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja, neperlivu dojcensku vodu neprevaram, len ked mame doma perlivu (tak aby z nej tie bublinky odisli - kto vlastne vymyslel taku blbost, ze perliva dojcenska voda? :fearful: ).
13. kvě 2008 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja dávam Lucku úplne neperlivú- tú nepreváram, nalejem priamo z fľaše
13. kvě 2008 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Davam neperlivu vodu z flase. Ale asi zalezi na tom, ako stare je miminko.
Ale ked mal nas maly 3 mesiace, lekar povedal, ze uz je dost velky, ze nemusim prevarat. Aj tak mi vtedy nic nechcel pit, len MM.
13. kvě 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky do jakého věku se tedy vlastně má voda převařovat?
Používám Fromin, ale teď ho neměli a máme dobrou vodu, tak nevím jestli ještě musím převařovat??
21. kvě 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som prestala dávať kupovanú vodu asi v 8 mesiacoch, malej preváram v rýchlovarnej kanvici normálnu vodu z točky. A prevárať vodu neviem kedy prestanem pretože malá pije len mliečko, čajík minimálne a vodičku nechce vôbec, a ani ma to nejako neobťažuje
21. kvě 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme přešli z Dobré vody a Aquilly na Fromin, nemusí se převařovat, a jsme spokojený. Kupuju je v 5-ti litrových barelech a vystačí tak na 14 dní.
21. kvě 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, chtěla jsem se zeptat jakou vodu používáte???? My kupujem Horský pramen a Fromin, ten je prý kvalitnější a píše se,že se nemusí převařovat, ale já to dělám dle rad v porodnici. Jen u toho Frominu jak to přeleju do skleněné konvice, tak ta voda po vychladnutí je plná takových skvrn (železa či čeho) skoro jako nečistoty to vypadá a ze skleněné konvice to nejde vůbec dolů jen hrubou stranou houbičky.... jakou máte zkušenost?
18. črc 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som kupovala vacsinou lucku, ale aj drobcek a fromin, varila som v nich pre malu jedlo a aj na pitie som jej ju prevarala do 11 mesiacov...teraz varim vo vodovodnej a na pitie lucku neprevaram.
18. črc 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nadik - to jsou minerální soli a vodní kámen, já kupuju Horský pramen a nechávám ho jen přejít varem, když ho zapomenu vařit trochu déle, tak tam jsou ty skvrny taky. Zkus to taky jen nechat přejít varem. Doporučují to i Dr., protože některé vody, když se vaří moc dlouho, tak se tam ty soli koncentrují a zbytečně to mimču zatěžuje ledvinky. :wink:
18. črc 2008 ve 14:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
elucinka: jo asi to jsou ty soli, Horský pramen jich tam má asi méně... vím,že v porodce říkala doktorka ať hlídáme sodík no tak jsem koukala a to mají obě stejné. Já jí taky jen převařím v rychlovarné konvici a přeleju, na čajíček nebo dokrmík to pak jen dám příhřát do mikráče....
18. črc 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fromin je děs běs hnus fialovej..ucpává savičky ten bordel v tom, já dávám prakticky od narození převařenou modrou Aquilu...a spokojenost :sunglasses:
18. črc 2008 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
skuste aj kanvicu brita vyborna to vec odstrani vsetky necistoty aj vodny kamen takze voda je makka aj pesticidy a pouziva ju cela rodina predtym som kupovala a stalo to vela teraz ked to porovnam tak ju pouzivame prefiltrovanu aj na kavu acaj je ovela chutnejsia skuste nebudete sklamane
18. črc 2008 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
petronilla • 2d • 26. červenec 2008 v 18:02
Ahoj holky,mám 5 měsíců starou berušku,dnes jsem jí poprvé zkusila udělat čajík,mám koj.vodu fromin a je na ní napsáno,že není potřeba tepelně upravovat.je to fakt tak?Já jsem ji převařila a až teď jsem si toho všimla,tak nevím.Jo a do kdy je potřeba poctivě vyvařovat flašku? Díky předem za odpovědi :slight_smile: .

petule.h • 2d • 26. červenec 2008 v 19:10
pokud je to tam napsané tak né, já jsem převařovala jen obyčejné neperlivé vody a ani ty později né, když jsem ředila horkou se studenou, to je fakt, jinak te´d jak porodím a někdy přestanu kojit už budu převařovat jen vodu z vodovodu...je to prý už dnes kvalitně nastejno :slight_smile:

gilotek • 1d • 26. červenec 2008 v 19:19
fromin se převařovat nemusí, já dnes taky dělala čajík z frominu. Byl hroznej hic. A jak ti malá bumbala? Malej nechce moc ani vodu ani čaj....

maarie • 1d • 26. červenec 2008 v 19:46
Já převařuji jakoukoliv vodu,i ten fromin. :unamused: Ale spíš přemýšlím,do kdy vodu převařovat. :confused: Jak dlouho jste převařovali?

petronilla • 2d • 26. červenec 2008 ve 20:13
Gilotek,malá si s tím nejdřív hrála,pak trošku pila a teď jsem jí navečer dala když jsme přijeli z venku a karásně se napila,tak snad to bude dobrý,když jsou ty vedra a někam se jede ven,tak je fajn,když jim to člověk může dát a nemusí kojit po hodině :wink: .Jinak díky holky za rady :slight_smile:

petronilla • 2d • 26. červenec 2008 ve 20:32
Holky,ještě mi prosím písněte do kdy jste vyvařovaly ty flašky.Dííííík :slight_smile:

segricka • 1d • 26. červenec 2008 ve 20:52
pokiaľ ja viem, vyvaruje sa min do 6.m.

dagmik • 1d • 26. červenec 2008 ve 21:05
píše se i mi mudra říkala, že jen do půl roku...ať si prý zvyká....teda jako oboje, i převařování vody i steriliazace

gilotek • 1d • 27. červenec 2008 ve 12:47
a holky jaký používáte hrneček na pití? Malej si s ním jen hraje - svičku má latexovou a je akorát celej mokrej, ze lžičky si trochu vezme....

bramburka • 1d • 27. červenec 2008 ve 13:02
já převařovala akvilu a od cca 6. mesíce ne a ted pouzívám vodu z vodovodu převařenou a na pití obyč akvilu.

elucinka • 1d • 27. červenec 2008 ve 13:43
Já používám Horský pramen a převařuju ho a plánuju to tak dělat do 1 roku. A totéž s láhvemi. Možná je to zbytečný, ale zas mám jistotu.

vojtisek2007 • 3d • 27. červenec 2008 v 15:37
Ahoj všichni,
tak já vodu na pití i na sunar převařuju pořád (normální z vodovodu) - Vojta má 1,5roku a flašky na čajík,sunar a dudáky vždycky večer posbírám a vyvařím je :astonished: , a už to mám tak naučené, že to budu dělat asi tak dlouho dokud ty flašky a dudány bude používat. :grinning: :grinning: :grinning: - teď se s dudákem přidala ještě malá Eliška - takže za chvíli přijdou na řadu její flašky :slight_smile: a já budu mít "svůj večerní rituál" ještě na další cca 2 roky :confounded:

gandy • 1d • 28. červenec 2008 ve 12:14
Vyvařování flaštiček, jsem dělala do 9 měsíců, pak jsem si řekla že jsem šašek, protože když vám všechno to dítko strčí do pusinky a to asi vyvařené není, tak je asi i zbytečné vyvařovat. Budu vše vyvařovat jednou týdně, ale určitě ne po každém krmení, co jsem dělala do teď.
Vodu používáme Tomu a tu převařuji, to budu dělat asi do roka...

petra.vavra • 1d • 28. červenec 2008 v 15:49
Ja taky pouzivam Fromin a od pul roku ho neprevaruju. Flasky jsem taky vyvarovala do pul roku a ted je umeju v horky vode s jarem a poradne vyplachnu a to same i s dudlikama.

kacka.va • 1d • 28. červenec 2008 v 15:56
my taky budeme kojeneckou převařovat, až na to dojde, protože když člověk občas vidí, jak to stojí na sluníčku, když to skládají, tak radši převařit. To bych raději nepřevařovala z vodovodu, než kojeneckou :slight_smile:

mircka • 1d • 28. červenec 2008 ve 20:43
Ahojky, já taky používám Fromin a nepřevařuju. Jinak jsem používala ještě Tomu a to jen do doby, kdy na ni bylo napsáno, že je vhodná pro přípravu kojenecké stravy. Je více druhů vod - pitná, stolní, pramenitá, kojenecká apod. Měl by v nich být rozdíl - na stejno vycházely jen vody z vodovodu a ty stolní. Alespoň myslím. Ruku do ohně za to nedám. :wink: Nevím, komu co teče z vodovodu, ale u nás je to děs a hrůza - když se napustí vana, tak se raději i vypustí, jak je voda hnědá :cry: :confounded:
Dále jsem četla, že kojenecká voda by se měla podávat dítěti do jednoho roku.

kacka.va • 1d • 28. červenec 2008 ve 21:34
no stolní voda je většinou normální z kohoutku načepovaná do lahve (kdysi o tom psali), pokud je to z přírody, tak by měl být uvedený zdroj.

mkr • 1d • 28. červenec 2008 ve 22:46
my používáme jedině fromin a nepřevařujem

lucia84 • 1d • 29. červenec 2008 ve 14:59
my používame fromin...prevarujeme...máme 9 týždňov a vyváram raz za týždeň.Po každom jedle poriadne všetko umyjem horúcou vodou..netreba to prehánať aby z deti neboli "imunodeficitné"na každú špinku háklivé stvorenia :wink:

kacka.va • 1d • 29. červenec 2008 v 15:52
lucio, jsi můj člověk :wink:, taky myslím, že přehnaná čistota není dobrá

iris • 1d • 29. červenec 2008 v 18:06
my používáme aquilu, převařuju, ale když je čerstvě otevřená, tak nemusí být prý ani převařená, říkala doktorka, takže občas ani nepřevařím, třeba když mu ředím ty šťávičky od Hami...a láhve nevyvářím :wink:

llucka • 1d • 30. červenec 2008 v 08:14
My používáme Horský pramen a převařovala jsem ho do 8 měsíců Je na něm psané, že se nemusí, ale...). Teď už ho jen ohřívám. A to samé se sterilizací. Od 8 měsíce sterilizuju cca 1x za týden, 2 týdny savičky a dudlíky, flašky ne. Když vidím, co všechno si Veru narve do pusinky, tak mi přijde zbytečné vyvařovat každý den
A občas když nám dojde voda, tak převařím vodu z kohoutku. Nějak to neřeším.

petapi • 1d • 30. červenec 2008 v 08:20
používáme Fromin a nepřevařujeme. Sterilizuju jednou za dva dny a po každým použití umyju horkou vodou, jak píšou holky - stejně si do pusy nacpou na co přijdou.

ina.b • 1d • 30. červenec 2008 v 09:27
U nás v lékárně mě překvapil lékárník, když jsem sháněla kojeneckou vodu, tak mi řekl, že nemají, protože podle evropských testů máme 2. nejlepší vodu v Evropě (ale nevím, jestli myslel naší Flájskou, nebo jako že naše republika má dobrou vodu..?) A říkal, že ani tu z kohoutku nemusíme převařovat, když děláme šťávičky.

listicka20 • 1d • 30. červenec 2008 ve 13:55
Ten lékárník má možná pravdu. Ona ta kojenecká voda je takovej česko-slovenskej extrabuřt, zdá se mi, tady v Anglii se nic takovýho neprodává a každej převařuje z kohoutku. A to bych řekla, že v Čechách je v kohoutku voda i lepší... Jsem zvědavá, kdy se udělá výzkum a přijde se na to, že v plastovejch lahvích, co se kolikrát skladujou v mrazu nebo na sluníčku, je stejně tolik bakterií jako ve vodě z kohoutku, plus látky, co se uvolňujou z plastu... Do roka bych radši převařovala všechnu vodu...

nadik • 1d • 31. červenec 2008 ve 13:34
holky já to dělám tak,že lahvičky umeju jarem dám do kastrůlku a přeleju uvařenou vodou z konvice, taky si říkám,že přeci nemusí ty lahvičky na sporáku klokotat po každém použtí, ta vroucí voda pod pokličkou musí stačit. Když vidím jak si do pusinky strká celou pest a tu jí každá návštěva sahá, tak co.... :slight_smile:

ivulinda • 1d • 31. červenec 2008 ve 13:44
my používáme obyč.vodu s kohoutku a nic neřeším :sunglasses:

listicka20 • 1d • 31. červenec 2008 ve 14:01
tohle jsem zkopčila z idnes

A jak je to s vodou pro kojence? "Podle lékaře bychom měli balenou kojeneckou vodu používat absolutně na vše, s čím přijde miminko do styku - na mytí lahví, dudlíku i obličeje... Navíc by měla být vždy ještě převařená. Je to nutné?" ptá se Dana Horáková z Počernic.

"To je nesmysl. To by snad platilo pro dítě, které má potíže s imunitou. Pro zdravé dítě je to naprosto přehnané opatření, které ho naopak v budoucnu může poškodit, protože nebude mít dostatek infekčních podnětů," odpovídá František Kožíšek ze Státního zdravotního ústavu. "Pro zdravého kojence je možné používat i vodovodní vodu, pokud odpovídá vyhlášce, nemá nějakou výjimku, která říká, že voda není vhodná pro kojence."

petja • 1d • 31. červenec 2008 v 16:08
kojenecká voda prý do 6 měsíce,potom převařená voda z kohoutku.Převařovat kojen.vodu není dobrý,pak se násobí počty minerálů.Taky sem slyšela názor,že kojen.voda je ozařovaná,aby v těch marketech vydržela ty měsíce,které tam leží a nekazila se,že to zničí jednak to špatné,ale i to dobré :frowning2: tak nevim...

petronilla • 2d • 31. červenec 2008 v 19:12
Holky,díky všem za názory a zkušenosti,taky tu čistotu nebudu moc řešit,protože dnes jsme malou dali u našich na rozložený spacák pod strom a ona byla během chvilinky na trávě a škubala ji,a i když jsem ji pořád odtahovala,vždy si tam dolezla, takže naše 5-ti měsíční mimi má za nehtíkama hlínu :grinning: a bodyčko zelený od trávy :sunglasses: ,tak ji jdu namočit do vany....

ysinka • 1d • 31. červenec 2008 ve 20:20
ahojky,kojeneckou vodu fromin jsem pouzivala asi tak do 7 mesicu,pak jsem zacala prevarovat vodu z vodovodu a je to pohode...lahvicky vyplachnu kapkou jaru a horke vody,jednou tydne je prevarim..jak uz se tady psalo,stejne si deti vsechno strkaji do pusinky tak to taky neresim :dizzy_face:

kutik.ren • 51tt • 15. září 2008 v 11:16
Chtěla bych se zeptat,jestli se může převařit vody více i do zásoby a pak ji vždy před použitím přihřát v mikrovlnce.Děkuji za odpověď.

kopcik • 1d • 15. září 2008 v 11:46
můžeš si tu vodu převařit. já to taky dělám. vždy si to naliju do flaštiček - udělám pokaždé tři dávky - a pak to jen ohřeju v hrnku, do kterého naliju horkou vodu. a jak je to teplé, přidám UM. do mikrovlnky bych to pro miminko nedávala.

rendex1 • 1d • Dnes v 08:21
Ahojky nevím jestli jsem to někde nepřehlédla, ale moje malá je 100% na UV a když ji převážím kojeneckou vodu, tak v tom hrnci vždycky takový poprašek. Když ji přeleju do konvičky na čaj, kde vodu skladuju... tak vidím přes to sklo na dně zase takový jakoby bílý prášek ? Co to je? Zkusila jsem asi 3 druhy vod a všude je to stejný. To mám pro ni special hrnec, kde to převažuju, takže to je tou vodou.... Holky taky se vám to děje?
18. zář 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
citronek • Včera ve 22:17
Ahoj holky, mam jeden takovy blby dotaz. Pokazde kdyz prevarim kojeneckou vodu, tak na povrchu plavou takove srazeniny, je to normalni nebo delam neco blbe?Diky

nadik • 1d • Dnes v 06:28
Je to normální, v té vodě jsou různé látky a po převaření se to drží u hladiny a i po stěnách konvice. Téma už taky určitě je, tam se otom hodně píše.
13. říj 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek