• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak dlouho jste používali kojeneckou vodu?

25. září 2012 
malá má 9.měsíců a někdo mi říká,že ji mám převařit už normální vodu a někdo zase naopak,že mám dále používat tu balenou kojeneckou..tak opravdu nevím..
2. črc 2011 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Někdo mi řekl že do roka,ale já převářím z kohoutku,ono totiž když ty balený vody dávaj z náklaďáku na sluníčko a pak se ty láhve nafouknou tak to asi není nic moc a kdo ví jak to dlouho trvá než to uskladní.Ale co člověk to názor.
2. črc 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj malemu je rok a pouzivame normalni vodu a uz ani neprevaruji
2. črc 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
balené vodě sluníčko nevadí :slight_smile:) já jsem používala do 18m. do roku určitě... pak už to bylo spíš asi jen pro jistotu.. :slight_smile:
2. črc 2011 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Přímo ve zdravotním ústavě mi bylo řečeno, že převařovat do roka, a pokud máte městský vodovod tak v pohodě používat vodu z něj, zbytečné kupovat balenou....
2. črc 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ja som kojeneckú vodu nepoužívala vôbec, iba preváram...
2. črc 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Záleží co ti teče z kohoutku. Tady je městská voda blééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Záleží hlavně na obsahu dusičnanů a jiných látek, které se převařením stejně nezničí. Většinou jde najít na netu rozbor městské vody. Doma vařím dcerce z balené vody, u našich asi od osmi měsíců z kohoutkové - mají dobrou :wink:
2. črc 2011 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Kojeneckou vodu jsem vůbec nepoužívala, na radu naší dr.. Balené vody jsou nejhorší co může být ať už jde o vodu dobrou, atd. nebo kojeneckou. Právě kvůli transportu a že je v plastu. Takže jsem od začátku používala převařenou vodu z kohoutku a teď když už nám je rok pryč, tak jsem se ptala dr. jak dlouho kohoutkovou vodu převářet a prý do roka, pak se nemusí... Teda voda městská, ze studny prý raději převářet, ale tu nemáme, takže už pijeme kohoutkovou vodu bez úpravy... Názor můj a naší dr. :wink:
2. črc 2011 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
opravdu záleží co teče z kohoutku... u nás teče voda, která obsahem iontů vyhovuje po převaření i kojencům. V městě kde jsem rodila, nedoporučujou vodu z vodovodu pro děti do dost vysokého věku, protože je moc tvrdá - pracovala jsem tam a když jsem nechala vodu v hrníčku do druhého dne, tak už tam byl vodní kámen usazený. Konvice po týdnu používání byla pokrytá krustou, takže taková voda pro děti opravdu vhodná není.
2. črc 2011 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
vůbec
2. črc 2011 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí (10)
Asi do 2 let....Vodu z kohoutku máme ale jednu z nejlepších v ČR..teď už pije normální..
2. črc 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Malýmu bude rok a zatím dáváme balenou vodu (jenom ohřeju v mikrovlnce), ale občas když balená došla, tak jsem dala normoš z kohoutku, převařila v konvici a taky v pohodě :wink: od roka už balenou asi dávat nebudeme
2. črc 2011 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda,když to tady čtu,tak se nestačím divit. :confused:
Kojenecká voda se dává kojencům proto,že voda z kohoutku je plná dusitanů a dusičnanů,které mohou způsobit i smrt dítěte při předávkování.Min.do 10kg váhy se dopoučuje používat spec.koj.vodu.Moje mamka pracovala v nemocnici na koj.oddělení a byla svědkem ,když jim záchranka přivezla dítě v komatu,které bylo předávkováno ve svých 3 měs.dusičnany z vody z řádu.Podařilo se ho zachránit,ale s následky na mozku.Bohužel nedostatek kyslíku udělal své.Já holkám dávala koj.vodu do 2 let.
Jinak,když kamion doveze palety s vodou,tak se hned vykládají do skladu.Nikde se na slunci nevystavují!
2. črc 2011 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
My doma pijeme jedině vodu z lahví, jinak převařujeme. Bydlíme na vesnici, voda tady není nic moc, tak pijeme i my. Jinak bych mu nedávala asi nikdy :slight_smile: .
2. črc 2011 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Záleží na kvalitě vody v místě, kde bydlíte. My používaly cca do 6. měsíců a pak nám už doktorka doporučila používat normoš, že tu máme kvalitní vodu.
2. črc 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Kojeneckou jsme nepoužívali vůbec, jen převařenou z kohoutku. Teď ještě převařujeme, ale není to pravidlem. :wink:
2. črc 2011 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
My máme nejlepší vodu z Flájí (Mostecko), takže žádná balená, ale hezky z kohoutku :wink: :wink:
2. črc 2011 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme používali vodu jen na večení kaše a čaj, protože sme dlouho kojili. A to sem je dělala z obyč vody z vodovodu. Máme tady dobrou... V různých testech nakonec stejně vycházelo, že kolikát je voda z vodovodu lepší než některý balený určený pro kojence :angry: A loni taky stahovali jeden druh vody, že byla nějaká závadná... Takže ani balená kojenecká nemusí být vždy to nejlepší..
2. črc 2011 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Máme kousek od domu vrt kde se dá kojenecká voda zdarma načepovat, takže budeme kojeneckou vodu používat co nejdéle (určitě 2roky). Co se týče vody balené a z vodovodu tak té z vodovodu věřím víc než balené. Balená voda stojí bůhvíjak dlouho na slunci, ta z vodovodu se aspon pořád točí.
2. črc 2011 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
u prvního syna jsem kojeneckou dávala do roka a něco tuším, pak normoš balenou.
U dvojčat dávám taky kojeneckou - horský pramen, dobrou vodu a taky min. do roka i déle.
Máme tu vodu se studny, kde vycházejí dlouho špatně bakt. testy, takže jasná volba - i pro nás kupuju balené - jinak to nejde
2. črc 2011 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
tak u nás se používala do roku malého :slight_smile:
2. črc 2011 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem od začátku používala z kohoutku a malé nic není,taky si myslím že ta voda v plastech není zas tak báječná,dělala jsem tři roky v obchodě a vím že i do skladu může na ty lahve svítit sluníčko.
2. črc 2011 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Já jsem do roku převařovala i kojeneckou vodu.Teď převařuji z kohoutku a do dvou let určitě budu :slight_smile:
2. črc 2011 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj my kojeneckou vodu pouzivaly do 4 mesicu a pak jsme uz davaly normalni dobre prevarenou a prdolinkovy z toho nikdy nic nebylo:slight_smile:
2. črc 2011 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Já kojeneckou vodu piju i pro sebe =D moc mi chutná. =D takže malému budu dávat urcite dlouho :slight_smile:
Používám Aqua Anna , je výborná
2. črc 2011 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
My do roka :slight_smile:
2. črc 2011 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Vůbec. Máme kvalitní vodu z kohoutku (konvici máme skoro 2 roky a bez kamene apod.), takže ji převařím a podávám.
Když jsme byly v nemocnici, tak se tam moc nepárali, šoupli nám nějakou neperlivou vodu v láhvi, kojenecká to určitě nebyla...
Takže, záleží na tom, co ti teče z kohoutku :wink:
2. črc 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Do roku,od té doby z kohoutku
3. črc 2011 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Půl roku,potom převařenou z kohoutku... :wink:
3. črc 2011 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
nikdy, do půlroku jsem jen kojila a pak rovnou z kohoutku.
3. črc 2011 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
do 8mesicu sem plne kojila,pak vodu z kohoutku :slight_smile:
3. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek