Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
jaa
21. lis 2017
Nella 13 fotek
jaa
26. črc 2017
Jaaa 8 fotek
jaa
3. črc 2016
Očima fotografa...Nella
Zobraz celou zprávu
jaa
17. lis 2010
Podzim,zima Nellinky:slight_smile:))) 75 fotek
jaa
4. zář 2010
Že by už podzim:-OOOONellinky 73 fotek
jaa
1. srp 2010
Dneska výlet Žleby..zvířátka....dětské hřiště...fakt super..malá nadšená,táta znuděn..jak jinak,,chlapi,že??:-OOOOA jedna maminka povídá asi dědečkovi...Tý jo,vidíš,jak má ta holčička černé nožičky???Ta je opálená...No,nechala jsem ji u toho:slight_smile:))
Zobraz celou zprávu
jaa
27. črc 2010

Tak na dovolené se tak rozmluvila,že okolí nestačí kulit oči...Řekne čistě vše,krom slov s Ř a R..naučila se krásně ž a č..babička už není babinka..Dále říká.ponožky,myška,polívka,koupila.mikinka,žabka,botičky,ptáček,chudák,klec,kočička,mašinka,počítač,kolotoč,ka´tátka,kalhotky,čepička,vypal,blbečku,zlá... atd...je toho moc a to bych tu byla do rána....-)krásně spojuje...Taky ochutnat polívku...dej mi to,bolí to,nech to,taky židličku přinesu,hačinkat budu s tebou na židličce...

je hodně temperamentní..nevím,kde se to v ní bere..Pořád skáče a tancuje....samé blbinky dělá...je to lump.

Na dovče plavala v moři jen v rukávkách a to i v metrových vlnách..Vůbec se nebojí a i bez těch rukávků šla klidě do hloubky a s ledovým klidem mi řekla..pijdu za chvilku,,neboj...:-Moře miluje a písek také,takže byla ve svém živlu..

Tak se nám pomalu a jistě blíží druhý rok.Ach jo..Moc to letí...Pořád se kojí,jak si řekne,ale většinou je to tak 5-8x denně.:slight_smile:Je to můj mazel.Učí se barvy,krásně mluví,jen ty pleny nám stále zůstávají...jsou teda dny,kdy je nemá vůbec...

Nesmí se před ní sprostě mluvit.Jinak je to katastrofa...řekne i je to v prde..i,ap...Miluje knížky a filmy.nejvíce MXP a Krtečka.

..Nelluš je opice  a to v pravém slova smyslu.prostě řekne vše,co slyší a cokoli...ted má oblíbené:miláčku,Pavlíku.Eliška,Honzík,Péta,počkej,ukážu něco,....zavři oči...,nekoukej...můžu...Má nový pozdrav od dětí z venk:.čau vole ahoj...úžasné..:-O.Je hrozně šikovná.Skládá,staví,maluje,obléká se...jen ten nočník pořád bojkotuje...I,když jsou dny,kdy ne.

Čti celý článek
jaa
24. črc 2010
Na dovolené se naučila říkat ččččč a žžžžž,babička,čepička,ponožky....
Zobraz celou zprávu
jaa
22. črc 2010
Nellinka a dovolená 2010 22 fotek
jaa
28. čer 2010
Tak máme venku spodní špičáky..že to byla ,ale fuška...:-P
Zobraz celou zprávu
jaa
20. čer 2010
Naše cikáně...Nellinka:slight_smile:)))) 33 fotek
jaa
17. čer 2010
Krásně umí říkat delfínek...
Zobraz celou zprávu
jaa
11. čer 2010
Tak se zase dneska ptali maminky,jestli jsem nebyla s někým u moře??:-OOOHi,hi,Hi...to koukali,když jim maminka řekla,že teprve pojedem...No,hold jsem černoch od přírody:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
jaa
10. čer 2010
Nellinka a léto:slight_smile: 88 fotek
jaa
26. dub 2010
Už týden máme na noc suchou plenu..
Zobraz celou zprávu
jaa
23. dub 2010
A už máme venku oba špičáky...
Zobraz celou zprávu
jaa
22. dub 2010
Vyrostl nám špičák nahoře...
Zobraz celou zprávu
jaa
16. dub 2010

16.4.2010.Tak dneska nás dostala dalším dlouhým slůvkem...řekla krásně miminko....A říká to celý den.V parku potkala kamaráda Vítka.15měs a pořád ho brala za ručičku a říkala mu miminko...:slight_smile:)))

K snídani měla velkou housku s bylinkovým máslem..

Čti celý článek
jaa
16. dub 2010
Umíme nové slovíčko:miminko...
Zobraz celou zprávu
jaa
15. dub 2010
Nellinka měla poprvé k obědu rýži bez mixování...hurá...
Zobraz celou zprávu
jaa
12. dub 2010

Tak nás naše malá kecalka dneska absolutně dostala...Řekla mi krásně :maminko.. a pak ještě taťka a taťko...Krásně spojuje už víc,než 3 slova dokupy..Např:Nella ero pá taky..

Pak umí krásně žalovat.Děda ji skřípnul ruku do šuplku a Nelluš žalovala:děda skíň auauuvajs ruku.....A začíná říkat R,Dneska ho řekla nádherně čistě..

Čti celý článek
jaa
4. dub 2010

No,tak to je fain.Nevím a prostě to nijak nejde,aby mi pokračovalo to psaní o malé dál.
Takže pokračuji zde.


30.3.2010.18ti měsíční prohlídka.10500g a ve stoje 84cm a v leže 87cm..

.Tak si vyberte Opakuje vše,co slyší.Spojuje slova.Pořád chce vše dělat se mnou a je to můj věrný ocásek.. Pořád se kojí tak 6x denně...Snad do školy už pít mlíko odemne chtít nebude .Je moc šikovná na jemnou motoriku...Tu hrubou už máme za sebou...Spojuje puclíky do dvou otvorů,navlíká...baví ji to,co je miniaturní...Umí si obléci kalhoty a triko.Občas i botu a bundu.Pořád mi utíká za dětmi,kterým říká děcka .Nevím odkud to slovo má,ale nějak se ji líbí...Nechce sedět v kočárku Pořád jen :Nella ťapat!!!!!

2,5 roku..Váha 13kg..míra 92cm.Problémy s močí.No snad to bude ok...

Sama se celá komplet obleče a obuje...Krásně mluví i s R.Ne ve všech slovech.Umí super skládat puzzle.A to úplně sama.Je velice rozumná,když chce.Hlavně pokud jde o to starat se o mladší děti.To je hlídá a chrání.Jinak umí pěkně zlobit.Je to palice paličatá...Umí malovat panáčky a auta.

3 roky.Váha 14170g a míra 98cm..Noha 15,7cmPo 8 měs měla virozku.Bolelo jí bříško..

Naše madam je sprostota sama..Stačí jít na procházku a minout pubertáky..A,máme hned nové slovíčko...Malá mluví úplně luxusně.Stejně,jako dospělí.A i tak dost uvažuje..Používá slova,jako :myslíš,radši ne,já se na to v..,to je hrůza,to není možný,heleď,no to je strašný-.....Nešišlá,nepatlá,mluví krásně.Paní doktorka ji moc chválila..Ted se sama od sebe naučila rozkřápnout syrové vejce.Zvládá to tak bravurně,že ji neupadne ani kousek skořápky..Miluje totiž palačinky a pomáhá mi tak dělat těsto...Je to děsný torpédo..Někdy strašně milá a jindy na zabití..Stále se bohužel kojíme a ne a ne to odnaučit...:frowning2:(((Sama se oblékne a svlékne..

3,5 roku.Necelých.Váha 15500g a míra 100cm. Trošku rýma.Andy nás nakazila.

Stále se kojíme:frowning2: Potřebujem to už vypustit,jinak budou problémy s řečí.Hlavně R a Ř.Strká jazyk mezi zuby. Od vánoc jsme absolvovaly spoustu vyšetření.Kožní,kardio,ortoped,genetika..Závěr:Ehler danlos syndrom.Ještě nás čeká UTZ,oční a hematologie.malá je šikovná.Krásně maluje.baví jí knížky.Má dobrého pamatováka.Sama se naučila jezdit na kole bez koleček.

Tak zatím máme všechna vyšetření v pořádku. Na očním dopadla na jedničku.Blíží se 4tý rok..Konečně se mi minulý týden podařilo ukončit uspávací kojení. Přes den ještě občas přijde

.Pomalu se z malé začíná stávat filozof. Mami,jak spí delfíni?Proč je sluníčko horké?Jak vzniká vítr?.Proč má letadlo za sebou bílou čáru?Mami,a jak ses naučila řídit?A,byla jsi taky v bříšku,jako já?..

R,se jí povede pokaždé ve slově Andrejka,barva..Doufám,že skončením kojení se objeví R i v dalších slovech..Už ho tam skoro má.Ř se povede také občas..nebo něco skoro,co zní jako ř.Barvy se také zlepšují.

4 roky.Váha 16,5kg a míra 108cm.Týden před čtvrtými narozeninami se naše miminko odstavilo od maminky..:slight_smile:.

5 let.Váha 17,9kg a míra 113cm.Po týdnu 18,5kg.

5,5Roku. Vaha.19,5kg a mira 119cm.Noha 19cm,bota 30...červenec..vypadly jedničky dole:frowning2:((
Kardio vyšlo ok.Vypadla noha v kyčli.

Čti celý článek
jaa
24. bře 2010
Nellinka..18 měsíců..:slight_smile:dnes!!!25.3.2010 31 fotek
jaa
19. bře 2010
Nellinka od roku dále.. 67 fotek
jaa
25. zář 2008
Nellinka naše štěstí 4. 49 fotek
jaa
6. srp 2008
Srazík v Pardubicích 6.8.08. 14 fotek
jaa
12. únor 2008
Bříška a moje výbavička 44 fotek