Homeopatika ricinus communis na podporu laktace?

dada134
19. bře 2009

Ahoj holky,mám 6týdenní dvojčátka a za poslední týden mám ještě méně mléka než jsem měla předtím a to nebyl žádný zázrak.I tak jsme dokrmovali a já ještě odsávala.Nechci to vzdát.Nevíte,jestli není pozdě na homeopatika a jaké s nimi máte zkušenosti?Děkuji.

mirunda
18. pro 2011

@katka37 na ten neklid je spousty homeopatik - něco bych ti zkusila poradit, ale chce to víc info - např. jestli jsi rodila sekcí, nebo jestli ti usíná na rukou a pak se probouzí při změně polohy, jestli potřebuje na uspání kontakt s tebou... na všechno možný jsou různá homeo..

katka37
19. pro 2011

@rebelie tak to je dobrý tip,ptala jsem se bráchy je magistr farmacie ,říkal,že nic podobného neslyšel ,ale je možné všechno všechno takže dnes to vyzkoušíme ,děkuji 🙂

katka37
19. pro 2011

@mirunda jsi moc hodná ,napíšu ti teda něco víc,malý se narodil 9.11 po 10denním přenášení ,vyvolávaným porodem ,vyvolávali ho dva dny,porod byl komplikovaný ,ale pro mně,neotvírala jsem se,cpali do mně chemii vrchem spodem,malý se narodil v pořádku ,měl p.šnůru kolem krku ,ale apgar 9-10-10,v porodnici v klidu ,jen byl víc lekavý ,když bouchlo cokoliv tak rozhodil ručičky ...jinak kojím večer přikrmuji Nutrilonem alternativní lahvičkou ,u usínání potřebuje kontakt semnou ,na rukou neuspávám ležím vedle něj v posteli a hladím po obličejíčku ,to zabírá ,ale někdy až po hodině a půl,v noci nakojím a on usne u toho,tak ho přehodím do postýlky,přes den usíná v kočárku venku ,mám pocit ,že je mu líp když má v kombinéze a fusaku omezený pohyb....pokud budeš chtít víc info tak se pteja jinak moc děkuju 🙂

mirunda
19. pro 2011

@katka37 zkusila bych homeo Pulsatilla 9 CH - to je když miminko potřebuje na usnutí kontakt s maminkou.. ono se to spaní věkem furt mění, vždyť to znáš při 3 dětech 🙂 Já ještě občas dám Chamomilla vulgaris, když je malej takovej opruznej, to je heřmánek, on je hezky uklidní - hodně se tyhle homeo dávají na první zoubky, s tím mám víc než dobrou zkušenost u dcery..
A už nemáš večer mlíčko, že přikrmuješ? Taky z vlastní zkušenosti doporučuju homeo.. měla jsem problém s kojením u obou dětí, musela jsem přikrmovat, ale max. tak 2 týdny.. pak jsem se rozkojila.. Lilinku jsem nakonec kojila rok..
Jsou i homeo myslím na to rozhození ručiček, ale to je přirozený, to časem zmizí, takže to bych určitě nehrotila.. ty máš ještě malinkýho ťutánka 🙂

katka37
19. pro 2011

ahoj děkuju moc za radu vyzkoušíme a mlíčko mám ,jenže večer tomu našemu cvalíkovi nestačí..... 🙂 přikrmuju týden a taky doufám,že se to upraví a budeme jen na mateřském mlíčku ,ještě jednou děkuju 🙂

anehap
19. pro 2011

@katka37 souhlasím s @mirunda, Chamomillu můžu taky doporučit, je výborná nejen když rostou zoubky, ale i celkově na zklidnění - taky je malá dávám, když někdy hůř spinká nebo občas zapláče ze spaní, tak ji to zklidní a spí mnohem líp 🙂

katka37
19. pro 2011

@mirunda ahoj prosím tě napiš mi dávkování toho homeopatika Pulsatilla,děkuju 🙂

petrunka01
19. pro 2011

@mirunda ahoj..koukám,že se vyznáš v homeo..mám trochu problém s usínáním pětiměsíční dcerky.Usne témeř výhradně u mě,na ruce,nebo při kojení.Nebo teda v kočárku,ale doma ji uspím jen já.Psala jsi,že jsou nějaký homeo,když dítě potřebuje při usínání kontakt s matkou.Jak to funguje a jaký je dávkování?Malá se narodila přesně na termín,porod částečně vyvolávaný a urychlený kvůli špatným ozvám,ale jinak poměrně v pohodě.Díky..

drobcix
19. pro 2011

@katka37 ahoj Kačenko, já tedy si v homeopatii hovím, ale Vy jste t.č. ještě v šestinedělí 😉 Z pohledu mého, pokud má se miminko chová následovně, pak první bych vyzkoušela...miminka milují rituály - koupejte pravidelně ( v hlavě miminka naběhne posléze program, že po koupeli bude masáž, jídlo a máma mě uspí aneb program RELAX) každý den, uvolněte jej pomocí baby masáží po koupeli, určitě jej zabalujte do zavinovaček (miminko se tím zklidní, má bariéry, které v těch prvních týdnech potřebuje, musí mít okolo sebe jako by "uzavřený prostor", i ty ručičky se zklidní... v období šestinedělí ještě miminku dobíhají vzpomínky na porod a je ono je musí nějak zpracovat - ale tady je úloha maminky, udržet ho v klidu - pravidelným režimem (koupáním), zavinováním do peřinky 🙂

drobcix
19. pro 2011

ještě bych miminku dopřála čas... má na to nárok

mirunda
19. pro 2011

@katka37 pro novorozence a kojence rozpustíš 10 těch kuliček v 1dcl převařené kojenecké vody a podáváš po lžičkách (nesmí být kovová lžička, pouze umělohmotná!, těch kuliček se nedotýkej, sypej je z víčka rovnou do vody). U té pulsatily je dávkování 2-3x denně jednu lžičku toho roztoku.. u starších dětí se dávají celé kuličky pod jazyk a nechají se tam rozpustit..

@petrunka01 doporučuju taky Pulsatilla - to je přesně na to, když dítě bez maminky neusne, potřebuje kontakt, musí ho maminka uspávat.. dávkování jsem napsala Katce nad tebou.. nerostou tvojí Kačence třeba zoubky? To bych zkusila tu Chamomilla vulgaris, s tím mám zkušenost osobní na výbornou.. (což o každých homeo říct nemůžu..). Já to znám u mojí Lilinky, ta mi strašně dlouho usínala JENOM u prsu, to bylo hrozný.. bohužel jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem ji nechala v postýlce párkrát vyřvat a bylo po problému.. dala jsem ji na uklidnění tu Chamomillu a musely jsme to chvíli vytrpět obě dvě.. ale to už byla Lili starší, než je tvoje princezna.. dneska už na to vzpomínám vcelku s úsměvem 🙂 Bohužel jsem ještě o jiných homeo neměla ani páru, takže jsem tu Pulsatillu nezkoušela.. Přeji pevné nervy hlavně 🙂

petrunka01
19. pro 2011

@mirunda díky..zrovna dneska už skoro usínala,dala jsem do postýlky a jekot.Po nějaký době jsemji vyndala-mezitím utěšovala a dávala dudlíka,ruku..a ona hned usnula.Je to roztomilý,když mi usne na ruce,ale do budoucna nepraktický.Zuby nevím..možná.Slintá,cpe všecno do pusy,ale zatím nic nevidím.
takže je to Pulsatilla 9 ch?abych to nepopletla.A jak dlouho se to může dávat:?

mirunda
19. pro 2011

@petrunka01 jj, je to rozkošný, že usne jen u tebe, já si právě takhle naučila tenkrát Lilinku a pak si slíbila, že u druhýho to už neudělám :D Zatím se mi daří, snad nám to vydrží 🙂 Ony ty zoubky se tam hrozně dlouho připravují, než se vyklubou a to ty mimča může bolet taky.. tak možná, že tě to brzy čeká a pak bude klidnější i v usínání.. ty homeo můžeš dávat obojí, i Pulsatillu i Chamomillu - obojí 9 CH. Upřímně já jsem to vůbec neředila v tý vodě a dávala jsem to Olouškovi rovnou do pusy, třeba 2 kuličky pod jazýček.. ono je to sladký, tak jim to nevadí.. dávala bych tak 14 dní max, pak určitě aspoň pauzu.. třeba u homeo na podporu kojení - když to bereš dlouho, tak to pak má opačný efekt.. takže všeho s mírou, nic se nesmí přehánět 🙂

petrunka01
19. pro 2011

@mirunda díky moc..a ještě otázka..kolik tak a homeo stojí?Abych byla připravená.Ricinus jsem na laktaci brala taky a pomohl.Takže dávat homeo a zkoušet dávat spát samotnou?Vyřvávat bych nenechala,to se mi příčí,spíš bych byla u na dohled a uklidňovala

mirunda
20. pro 2011

@petrunka01 stojí kolem 80-90,-Kč.. taky jsou často na objednávku, skladem v lékárně je moc nemívají..
Jj, ale samozřejmě opatrně, nemůžeš jí druhý den dát do postýlky a čekat zázraky 🙂 Taky je princezna ještě malá, zkus k tomu jí tam něčím zaujmout, nechat lampičku, nebo zkusit nějakou tu želvičku, co svítí barevně..nebo prostě cokoliv.. já to znám, já měla hrozný problémy s dcerou, hodně pomohlo, když jsem jí otočila takový ten kapsář na hračky směrem do postýlky a dávala jí tam různé hračky a obměňovala je.. to bylo super i ráno, páč se probudila a hrála si, nikdy mi nezačala hučet 🙂 Ale vím, že to není žádná prča.. hlavně dej echo, jak to dopadlo, jestli se to aspoň trochu zlepšilo.. moc držím palce a také hlavně pevné nervy!!! 🙂 😵

katka37
20. pro 2011

@drobcix taky si myslím ,že je to trochu i tím porodem ,prostě nebyl přirozený,tak se to snad trochu i na malém podepsalo ,na mně určitě ,mám vysloveně negativní vzpomínky a pocity ohledně porodu,děkuju za rady budeme se snažit dodržovat. 🙂

katka37
20. pro 2011

@mirunda děkuju za informaci,ten roztok vydrží účinný jak dlouho ?nebo mám každý den dělat čerstvý?děkuju 🙂

anehap
20. pro 2011

@katka37 nejsem @mirunda 😉 , ale určitě každý den čerstvý a i ten roztok uchovávej během dne v chladničce a vždycky než dáš, protřepej to😉

katka37
20. pro 2011

@anehap děkuju 🙂

mirunda
20. pro 2011

@katka37 přesně tak, každý den nový roztok, jak píše @anehap .. osobně si taky myslím, že je hodně věcí porodem.. já měla obě děti sekcí, u prvního jsem to nesla strašně špatně - od toho se určitě odrazilo kojení a možná i pár dalších věcí.. ale to nikdy nezjistím, jestli by to bylo jiné, kdybych rodila přirozeně.. 🙂 Určitě je to náročný i pro mamku, ale i pro to miminko, ale všechny rány se jednou zahojí 😵 Držím palec!!!

katka37
21. pro 2011

@mirunda děkuju za rady ....a k tomu porodu ,malý je nejneklidnější a uplakaný každý den kolem 18h ,to se zrovna narodil...nevím jestli je to souvislost nebo náhoda,to už nezjistím, ☹

kukuc2
21. pro 2011

@hviezda21 Ahoj. Chcem ti len napisat svoju skusenost.Doma ma 2,5 mesacnu dcerku.priblizne pred tromi tyzdnami som mlieko nemala iba v noci lebo mala stale spala celu noc ale cez den to bola bieda takze sme dokrmovali, ale potom som povedala ze vyskusam vsetko co sa docitam ze pomaha a zacala som vela jest(to myslim na ranajky tri roky obed polievka druhe jedlo a vecera aspon dvakrat plnotucnu polievku bryndzovu -tu som si niekedy davala aj o desiatej a na obed bolo po nej vela mlieka )pit a najhlavnejsie co bolo ze som zacala uzivat ricinus communis 5ch homeopatika. tieto mi velmi pomohli brala som ich rano na obed a vecer pri alebo po kojeni hlavne pol hodinu pred a pol hodinu po som nic nejedla a nepila.tie mi zabrali a doteraz ich beriem lebo ked som ich vysadila automaticky mi mlieko ubudlo a este som v noci ked mala spala odsavala aby sa tvorilo dalej a nebola taka velka prestavka. na mojich prsiach az teraz vidiet ako sa nalievaju ake su makke ked sa mala naje a aku su rozpuknute a nafuknute do stran pred kojenim.tesim sa ale nemozem ich vysadit uplne hoci len dvakrat si ich dam denne ale aj tak aspon nieco musim.teraz mala pribera 300 g tyzdenne ale upozornujem ze jem aj vela plnotucnych veci. Otestovala som si ze ked ze ked budem jest len tak striedmo ze napriklad rano jeden rozok desiata jogurt obed polievka a tak dalej, tak je to malo a ja som neschudla ani dg ale mala za tyzden pribrala len 150g takze som zistila ze sa musim doslova prepchavat aby mala priberala.takze tolko moja rada ale ten ricinus urcite vyskusaj 3x denne po 5tabletociek rozpustit na jazyku.

kukuc2
21. pro 2011

@hviezda21 a este dodam ze tych homeopatik sa nesmies dotykat mas si ich pekne nadavkovat do vrchnacika a tak sup s nimi do pusi a ked ich budes uzivat daj si aj vacsi odstup od mentolu cize umyvaj si zuby niekedy medzi tym ako ich budes brat.

hviezda21
21. pro 2011

@dagmar25 ahoj, no ja tie kapsule kupovat nebudem, 22e za to nedam ani nahodou aj to vydrzia na 10 dni max. pijem caje+caro+vineu+polievky+mlieko+vodu, mam doma to homeopat. cize uz aj to dost stoji a problem byval iba vecer. teraz sa to upravilo, sice nemame vahu ale verime ze priberame, licka buclate, vecicky male, tak dufam ze babatko ma kolko potrebuje. ze je vecer 3-4h na prsniku, hold zmierila som sa stym. verime ze je to len pre jeho dobro tak maminka sa obetuje. kym vladzem budem kojit. 😅

hviezda21
21. pro 2011

@kukuc2 presne tak to robim, dakujem za radu 😉 ani zuby ani kavu ani nic vyrazne

kukuc2
21. pro 2011

prosim ? 22eur? na 5 dni je jedno balenie za presne 2,85 eur

dagmar25
22. pro 2011

@hviezda21 ahoj, je pravda, ze je to drahsie ale mne to pomohlo a je to min na 10 dni nie na 5 dni a vacsinou staci tych 10 dni na rozbehnutie mliecka a potom to uz netreba brat. Mne to rozbehlo kojenie na zaciatku a zachranilo po vysokych horuckach, teraz to uz neberiem vobec... Jasne, ze kazdy ma iny recept, ja som ti len chcela napisat, co pomohlo mne...

hviezda21
22. pro 2011

@kukuc2 male nedorozumenie, pisala som ze 22e stoja tabl. senovka+benedikt, more milk, 60tabl.

ricinus mam, ked mam pocit nedostatku tak beriem.

nam maly tiez spinka v noci ale ja nie som schpna ani ochotna vstavat, som s malym 24h denne, tych 5h minimalne vkuse potrebujem spat. maly mal teraz 9tt cize mame podobne stare deti 😎 cez den spi iba vonku cize ja nemam sancu si oddychnut.

jem viac ako pocas tehu, dufala som ze v sestonedeli a pri dojceni schudnem zvysne kila ako mi to vsetky mamicky tvrdili, opak je pravdou, priberam jedna radost 😖 moje telo si to ale pyta takze nebudem sa tomu branit. jem aj o 22. ked vidim za maly bude hore do 1. povodne som chcela zacat cvicit po sestonedeli ale kvoli mliecku sa bojim, pockam este 4mes. kym zacneme dokrmovat.

prve tt priberal 180-200g/tt - na posl. poradni pred 2tt pribral za 2tt/520g, dr. bola velmi spokojna a ja som tiez. maly je pevny, kosticky sa trosku obalili tukom ale aj svaly narastli.

aj dagmar dakujem ze radu, viem kde ich maju tak kupim ak by ricinus prestal fungovat.

janikovi111
6. led 2012

Dobrý den prosímvás jak brat ricinus comunis homeopatika? beru je 2x 5kuliček denně. První 2-3 dny mi přiipadá že to funguje a potom ne. Někdo tu psal že je bere před každým kojením, kolik se může za den ast to nepřeženu🙂 Malý má 3,5měsíce rozjede se mi ještě laktace? 14 dní 2x denně dokrmuju nutrilonem.děkuji za odpověd

janikovi111
6. led 2012

A ještě jak tu některé píšete, že po týdnu to má opačný učinek.....moje doktorka je odborník na homeopatika a říkala že je to blbost, že to je přírodní a nemůže to ublížit, jedině 30ch to je na zastavení laktace....