• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak často kojit? Stačí mu sát jen 5-10 minut?

3. října 2016 
ahoj holky,

přidám taky kousek svoji zkušenosti, malý je savec, přes den kojím stále co 2 hodiny, někdy si řekne i dřív. Dítě si samo řekne, kdy má hlad, někdy je to náročně, ale pro své dítě chci jen to nejlepší a kojení je pro mne to NEJLEPŠÍ :slight_smile: a přední nebo zadní mlíčko už neřeším :slight_smile:
s počtem plín je to podle mé dr., že 6 - 8 počůraných plen se berou plenky látkové, papírové - jednorázovky máš mít tak 4 ks / den :slight_smile:
12. lis 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje zkušenost je taková, že miminko když přide z porodnice, tak mu skutečně trvá několik týdnů, než se naučí sát a najde si ten svůj způsob, jak mu to bude vyhovovat. Proto může být u prsu i delší dobu a i tak se může hlásit o prs už třeba za hodinku. Já to tak alespoń s malou měla.Kojila jsem jí třeba i 20min a ona sála a za hodinku řvala a já pitomá jí nepřiložila, prostě jsem si říkala, že přece musí být napitá. Což byla blbost, teď to vím. Teď už je malá "velká, udělá lok, lok, lok a třeba za 3 minutky je hotová a přibírá jedna radost.Jinak doporučuji nijak se kojením nestresovat a prostě kojit a kojit. Když mimčo přibírá, nestojí na váze nebo nehubne tak je to OK. Já vůbec neřeším množství, vůbec nevím, kolik tak malá pije a pila, někdy mám prsa tak měkká, že si říkám, že tam snad nic nemám, a stejně si malá vždycky vytáhne, kolik potřebuje. Ale k tomu všemu jsem musela teprve dojít, také jsem mělam po příchodu z porodnice stresy, protože tam mi toho moc na cestu neřekli. Teď už jsem matka zkušená :wink:,tak snad někomu moje zkušenosti přijdou vhod. :wink:
12. lis 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
radko: mně to dělala ze začátku malá taky, ale pokaždé jsem se jí snažila dát do pusy celý dvorec a asi po 14ti dnech už se chytala ukázkově.
prcekpat: já teda malou v pleně nenechávám tak dlouho, dokud není plena plná, takže u nás vycházelo i u těch jednorázovek těch 8 pomočených ze začátku.
13. lis 2008 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě říkala dr.že kojit jak si mimi samo žádá,takže kojíme někdy po hodině,někdy až za ty 3 hodiny,podle toho jak se napapá.V noci spinká od půl 9 věršinou do 3 napije se a spí do 6 - půl 7.Takže s kojením bych si hlavu nelámala,mimčo samo ví.
13. lis 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi malá od začátku pila snad co hodinu, v noci to samé. Časem se to upravilo, že třeba i co dvě hodiny. Kojila jsem, jak chtěla malá. Už jsem si zvykla. A teď jak už jsou i příkrmy tak je to lepší, ale že by vydržela 3hodiny bez jídla, to ani omylem.
13. lis 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va - ty pocty jsou minimum, co rikala dr.. A s kojenim mam vlastni hlavu, kdyz si maly rekne, ma prsa hned k dispozici :grinning:
13. lis 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem dnes jela s malou do laktacni poradny, mela jsem bolesti pri prisati a mensi pri kojeni. Sestra byla skvela, ukazala mi jak mam stisknout dvorec a pak ho tam dcerece vylozene narvala :slight_smile: Ale ucinek to melo, mala byla prisata primo ukazkove a ja bez bolesti. Rikala jsem, ze kojim vetsinou kolem 45 minut z 1 prsu, sestra rekla, ze je to zbytecne moc a navic si takhle nicim bradavky. Pry okolo 15 minut z 1 prsu, kdyz tak prostridat. Mala sala urcite efektivneji, protoze za 10 minut si vzala 30ml a kdyz jsem kojila v poradne, tak za 50 minut to bylo 50ml. A ory se snazit delat 2 hod pauzy mezi kojenim, protoze kdyz se mimi opravdu naji, tak by nemelo mit hlad za hodinu. ja ty pauzy vzdy pocitala od konce kojeni a pry se to pocita od zacatku, tak jsem malou dost sidila :slight_smile: Za chvili me ceka kojeni, tak doufam, ze mi to pujde tak zrucne, jako sestre.
13. lis 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzik tak to je fajn. Ještě, že ty laktační poradny existují. Tak držím palce ať vám to jde skvěle! :wink:
13. lis 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daluri diky, ale doma uz nam to nejde tak skvele jako v poradne. :frowning2: S pravym prsem je to lepsi, protoze bradavka uz je zhojena, ale s levym nic moc, porad prozivam bolesti. Ja ji ho tam narvu skoro cely a ji ten dolni trik vzdy sklouzne pod bradavku. Jinak v noci davam jen z jednoho prsu, protoze ji nechavam usnout, ale pres den obcas vystridam a mleko seopravdu tvori rychleji. Otazka pro zkusenejsi maminky - mala se napapa, 20 ci 30 minut je v klidu, kouka, spokojena a pak zacne plakat a otevirat pusinku a cpat si tam obe pesticky :slight_smile: . Myslite, ze je to z hladu?
15. lis 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzíku, nic nezkazíš, když jí přiložíš k prsu, buď se přisaje nebo ne. Tvoje malá je ještě malinká a tak je podle mne pravděpodobné, že má ještě hlad. Chvíli to bude trvat, než se naučí pít najednou. Já to tak s malou měla úplně stejně. A kdyby nic, tak se ti u prsa určitě zklidní. Ono takhle na začátku to je opravdu jen kojit a přebalovat a kojit a... :slight_smile:
15. lis 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mam jeste dotaz, ktery se netyka tak uplne kojeni, i kdyz tak trochu - je nutne davat odrihnout po kazdem kojeni? v noci kojim vleze a obcas se mi stane, ze zaberu, honzik taky, myslite ze s tim mam prestat? usina tim padem na boku, takze kdyby bylo nejhur, vyblinka se a nemel by se zadusit, co myslite? :confused:
15. lis 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
martimarti, diky za radu, akorat nechce se mi ji znovu prikladat, protoze trpi na prdiky, zvlast odpoledne se casto u kojeni krouti a tlaci.
Misa04, ja to delam presne tak, v noci kojim vleze a necham malou usnout na boku, pres den nechavam vzdy odrihnout. Mala si nekdy odrihne i pri kojeni.
15. lis 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso, jestli nemáte problémy s ublinkáváním, tak nechat odříhnout nemusíš. Jinak my třeba ze začátku vůbec odříhnout neuměly :slight_smile:, to bych jí mohla držet celej den a čekat a ničeho bych se nedočkala :grinning:
15. lis 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
misa84 - pro Tvuj klid, podloz si matraci jeste vic. Maly taky neodrihava, sem tam si ublinkaval, zvysila jsem polohu hlavicky i v kocarku, maly prestal ublinkavat. V noci kojim v leze a vyhovuje nam to :slight_smile:
17. lis 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míša: já jsem malou nechávala přisát kdykoliv si "řekla". Když byla malinká, tak baštila zhruba po hodině, někdy déle, někdy méně. Když spala, tak jsem ji nebudila, i kdyby spala 4 hodiny. První týdny/měsíce jsem jí dávala pít z obou prsů-cca 10-15 minut z jednoho a pak to samé z druhého. Až když byla starší, přešla jsem na metodu krmení vždy z jednoho prsa. Určitě malého nenuť být o hladu, každé miminko je jiné a každé má jiný apetit. Doktorka mi zdůrazňovala, abych hlavně nedodržovala stále hodně rozšířený mýtus o krmení po 3-4 hodinách, že je to zastaralé a proti přírodě. Opravdu krmit tak, jak mimčo chce. V létě když bylo teplo, jsem malou kojila po pů hodině...A pokud ti Honzík u jídla usíná a už jen dudlá, tak třeba nevypije tolik a má brzy zase hlad :wink:
17. lis 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky :wink: mam doma boučka už tydny potřebovala bych poradit jak dlouho mam kojit aby byl napapanej :astonished:
10. říj 2014 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baoishi podle miminka. koukni sem - www.modrykonik.cz/jak-kojit a www.modrykonik.cz/kojeni ... tam jsou základní rady
10. říj 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

Taky přidám svou zkušenost. Dnes mám měsíčního chlapečka. Ale ještě v porodnici mi popraskaly bradavky - kojení bylo čím dál tím horší. Ale kojila jsem. Co bych neudělala pro svého drobečka, že? :slight_smile: Za 6 dní měl skoro svou porodní váhu (chybělo nám 10g). Ale mne pořád přišlo, že málo pije. Po týdnu jsem byla tak zoufalá, že jsem zavolala laktační poradkyni (díky za ně :slight_smile:). A ta už po telefonu mne uklidnila a druhý den jsem za ní jela o něco klidnější. Při návštěvě mi byla upravena kojící poloha (mám velká prsa) a prodán hydrogel (chvála mu, jednak chladí a jedna fakt rychle léčí). Ale poradkyně mi vysvětlila, že vše je jen v hlavě. A opravdu dát malému kdykoliv si řekne a laktace se rozjede. A co se do 14-ti dnů nestalo? Laktace se rozjela. :slight_smile: Takže holky, hlavně klid a případně si nechat poradit od poradkyně. Psychika dělá strašně moooc :slight_smile: Všem držím palce a málo nervů. Kojení zdar :grinning: :wink:
3. říj 2016 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek