Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

romi.r
24. říj 2009

Pavli a jak dlouho ti pije UM? Kdyby mi pil Davča Um tak kojení taky ukončím, ale na všechny UM dělá ksichtíky,fuj a prská

pavlina05
24. říj 2009

Romi ahoj!
Pije mi jej tak 3. týden. Hami 3 +. Ráno 210 ml, večer 180 ml.

pavlina05
25. říj 2009

😒 tak dnes kojo 2 x ☹ Ale je nachcípanej, tak jsem mu dala 😅

ocicka
26. říj 2009

Romi jen chci napsat, ze nas prcek kdyz jsem kojila (a jsem presvedcena ze to byl nejvetsi zavislak na kojeni)tak taky nechtel vubec nic, zadne UM ani zadne jine tekutiny..Skoncila jsem ze dne na den a nejednou umel pit z lahvicek a pil i UM..

romi.r
27. říj 2009

tak asi se budu muset smířit s tím, že zatím nic pít nebude, dnes jsem mu dala dokonce banánovoé UM a taky nic. Jen se rozhodnout kdy skončím uplně, to bude těžký 😅 😅

pavlina05
30. říj 2009

Romi, především ty musíš cítit, že to chceš utnout 😉
Já bych i nadále kojila, ale ty prokojené noci mě už nebaví ☹
Příští týden končím, budeme o víkendu doma, tak už prso nedám ani vnoci.
Sice bude asi řev na celý panelák, ale musíme to vydržet.

pavlina05
2. lis 2009

🙂 TAak za 5 dní končíme...holky, myslete na nás 😎

aaninkaa
6. lis 2009

Ahoj, mám dotaz ohledně kojení v souvislosti s uspáváním. Od malinka malou uspávám na prsou. I když je pravda, že jí dávám do postýlky po kojení i když ještě nespí, dám dudlíka a odejdu. Většinou usne ale stává se, že začne brečet a dožadovat se mého prsa. Nevím, jak jí mam uspat jinak. Zvykla si, že prostě před spaním dostane mlíčko a já nevím, jak z toho ven. Přemýšlela jsem už i nad odstavením a tak nevím, jak to mám řešit. V noci se mi naštěstí přestala na kojení budit, dám jí až ráno kolem 6-té hod. Ale přes den a večer prostě před usnutím musí mít prso. Mám pocit, že se tím uklidní a bez toho neusne. Děkuji za rady.

pavlina05
6. lis 2009

aaninkaa
Je super, že nekojíš vnoci. To je velký problem u nás a těžko se jej zbavíme. ZAčínáme dnes nekojit. TAk to bude asi řev.
Já bych se snažila ji naučit neusínat u prsa. Dříve jsem také kojila před spaním u prsa a pak dala malého do postýlky. ćasem jsem ale zavedla metodu, že jsem jej nakojila dříve než měl jít spát. Pak neusnul u kojo, lozil po posteli, pak se schoulil do klubíčka a usnul. Sice to trvalo a trvá někdy i 30 minut, ale usne sám.
No nejlepší by bylo jej dát do postýlky a odejít pryč a´t usne. Bohužel, to on neumí. Pak jedině zavést metodu:3,5,7,15...a to se mi moc nechce.
aan,skus zavést UM ráno a pak večer 😉 Tak se naučí u prsa neusínat 😉 nejprve bych odstranila to kojení na kterém je méně závislá 😉
...bohužel já moc asi neporadím, sama bojuji 😅

kulimka
6. lis 2009

ahoj pavlina,
jak často v noci kojíš? A co budeš dělat, když se malý vzbudí? Taky bych chtěla v noci přestat, ale nevím jak na to. Když se vzbudí, začne brečet a uklidní ho jedině prso.

pavlina05
6. lis 2009

kulimka přes léto jsem kojila i 6 x za noc, kdykoliv se probudil. Te´d co jsme doma, tak kojím 2-3 x.
Dnes už nedám, po 17 měsících končím. No a když se probudí, tak jej budu mít u sebe v posteli a budu hladit, mazlit a uklidňovat. Bude řev, ale musím vydržet. Nechci dávat vodu ani čaj. Dudlík nemáme.

pavlina05
6. lis 2009

Zítra písnu jak to probíhalo, pokud někde neskončím 😅

kulimka
6. lis 2009

Každou chvíli čekám, že se vzbudí. Kojím taky tak 2-3x. Dudlík naštěstí máme tak v tom to mám lepší 😀 ale pro ten řev ho asi chtít nebude. Tak zítra jsem zvědavá jak dopadnem a kdo na tom bude lépe 😅

kulimka
6. lis 2009

Jen máme problém, že malý nechce nic pít, sunar jen po lžičkách s piškotem a vodu jen jupíka aqua tak půl deci denně ☹

kulimka
6. lis 2009

A vynecháš hned všechna noční kojení?

pavlina05
6. lis 2009

kulimka
Kojila jsem často i přes léto, jeden týden jsem odstranila jedno koj dopo, pak odpo, pak ranní a te´d to noční. Jo, všechna. On by nevěděl kdy dostane a kdy ne. Takže všechna!!!
Bude to boj 😝

Zkoušela jsi jiná UM? Mě pije dost Hami 3, ráno 210ml a večer 210 ml a kaši k tomu.

pavlina05
6. lis 2009

A spí u vás nebo v postýlce?

pavlina05
6. lis 2009

😅 už se probudil, jdu bojovat 😅

kulimka
6. lis 2009

Zkoušela, on nechce pít nic co teče, miluje actimel, ale i ten po lžičkách a to umí pít z hrnku. Kdyby tekl sunar z prsu tak ho pije 😀
Spí v postýlce. Už spal i sám v pokoji, ale teď byl nemocný, tak jsem ho zase převezla k nám.
Tak přeju pevné nervy, já už si jdu taky lehnout a čekat 😕 dnes spí nějak dlouho, asi ho zasytila večer krupice 😀 klasická...

pavlina05
7. lis 2009

Ahoj!
kulimka
..tak večer šel Aleš spát ve 20:00, probudil se ve 23:30, usnul za 15 minut u mě, schoulil se do klubíčka, já jej hladila a on usul.
DAlší probuzení za 2 hodiny, trochu plakal, no uklidňovala jsem jej celkem dloho asi 1,5 hodiny. Neplakala, ale neustále měnil polohy, stále se po mě válel a mazlil se...usnul.
dAlší probuzení za další 2 hod 6:30 a to už neusnul.
TAkže ok.
Moc neplakal, vyžadoval moji přítomnost, těsný kontakt a mazlení.
Uvidíme jak to půjde dál.

aaninkaa
7. lis 2009

Pavlina05,dekuji za radu. Budu to muset hold zkoušet. Jinak mně také nechce vůbec UM, zkoušela jsem teda jenom Sunar ale bez uspěchu. To kojení možná ještě chviličku necháme, protože má teď dost často i průjmy, nevím z čeho, možná ze zoubků a možná neco jiného, byli jsme i na stěru a budeme vědět. Takže máme UM zatím zakázané. Spíš odbourat tu psychickou závislost na prsu. Jinak držím palce tobě o Kulimce od odvykání od nočního kojení. Je pravda, že to jde asi hůře. Hodně štěstí.

kulimka
7. lis 2009

ahoj! tak Vojtíšek se vzbudil taky 23:30, vzala jsem si ho k sobě, chvíli pobrekával pak usnul, ale spíš jen dřímal, tvrdě usnul až v půl jedné. a spal až do 5:45! Což mě fakt překvapilo. To jsem ho už nakojila, ať to není takový šok. Pak spal až do půl osmé. Jestli to tak půjde dál tak to bude docela v pohodě. Ale byla jsem dost rozlámaná, spal zadkem na polštáři a nohy měl zaražené v mých zádech 😀 celou noc se ani nepohnul, nechtěla jsem ho posouvat ať ho nevzbudím 😅 Tak uvidíme dnes v noci, já doufám, že jim to zas půjde tak pěkně 😉
Ale večerní kojení před spaním ještě nechám, ne že by u něj usínal, aleo to nás ještě nechci připravit 😵

pavlina05
7. lis 2009

aaninkaa díky. No já bych kojila pořád, ale ty noce to je už zoufalé.

kulimka
Teda to jste měli bezva noc 😉 .Super! tak to pak není skoro co řešit 😎
No ty polohy v tom spánku mě vážně fascinují. Ája mi někdy leží v nohách, jindy je nožkama zapřenej o MM.

pavlina05
7. lis 2009

Holky, co s prsama? Trochu mám pocit že jsou nalitý... 😕

petka80
7. lis 2009

Ahoj holky, jen nakukuju, protože před pár měsící jsem řešila podobný problém 😉
Já přestala kojit v noci na 10 m., kdy už jsem fakt nemohla a byla jsem nakonec překvapená, že to ani nebylo tak hrozný. Člověk se musí připravit na to, že se pár dní nevyspí, ale pak to zas stojí za to, ty prospané noci. Trvalo to asi 3 dny a pak už spala bez buzení. Akorát holt člověk musí bejt pořádně odhodlanej a už v noci NEDAT za žádnou cenu. Prostě uspat jinak.
Pak jsem kojila jen ráno a večer, pak už jen večer a na roce a půl jsem odstavila úplně. Měla jsem z toho děsnej strach, ale nakonec to bylo snadný, tak se toho nebojte, není to nic tak strašnýho 🙂

A ještě k tomu UM - moje malá taky nic nechtěla, dokud jsem kojila, ani pak po odstavení nechtěla, zkoušela jsem to asi 2 týdny, že jsem jí nabízela UM v hrníčku k snídani a nechtěla. Až teď nedávno jsem to zkusila znova a k mému překvapení vypila celý hrníček a od té doby pije každé ráno 150 ml Hami banánovýho.
Ale ono po tom roce už to ani není pořeba, pokud mají děti dost ml. výrobků.

Tak přeju hodně štěstí 😵

Pavli - a už nechceš kojit vůbec? Tak zkus vydržet a pokud bys je měla hodně nalitá a bolestivá, tak trochu odstříkej. Jinak se doporučuje omezit tekutiny, případně stáhnout prsa a taky pít šalvějový čaj, ten snižuje laktaci.

pavlina05
7. lis 2009

pet, díky za rady. Nechci kojit, už stačilo 😀 Koupím si ten čaj 😉

petka80
7. lis 2009

pav - já nečetla všechno, tak jsem nevěděla, jestli přestáváš jen v noci nebo úplně 😉 Tak vydrž nedat a za pár dní už ani nebudeš vědět, žes někdy kojila 🙂

pavlina05
7. lis 2009

Peti, díky moc.
Nedám, slubuju 😵 VYdržím.
Končím především k vůli neprospaným nocím. Už 17 m mám deficit 😅 Jinak bych kojila až do 2 let 😀

pavlina05
7. lis 2009

Peti, nepatříš náhodou k únorovkám 2008?

petka80
7. lis 2009

pav - ne, k lednovkám, ale moc jsem tam nechodila.
Ty noci jsou fakt děs, to chápu, tak se teď konečně vyspíš 😵