Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

pavlina05
4. pro 2009

kulimka
☹ no jo ty zuby! Ty jsou otravný ☹ Snad to půjde přes ty vánoce 😉 a bude klid 😉 Držím pěsti!!!

moda08
😉 tak to je úspěch 🙂

moda08
6. pro 2009

ahoj holky
tak už je to zase mnohem lepší, dnes ráno mi už vypil 180ml banánovýho sunaru, takže postupně začnu rušit jednotlivá kojení.

pavlina - a jak vy a zoubky? Už vylezly?

pavlina05
8. pro 2009

moda08
super 😉

U nás vše ok, malý spí od 20 do 8 sám bez ničeho. zuby nic. klid 😀 V 8 ráno ho musím budit, aby nebyl přespaný 😀

pavlina05
11. pro 2009

😕 Holky tak co?

kulimka
11. pro 2009

ahoj, tak u nás pořád stejný, jeediné v čem teď vedem je učení na nočník. Ale říkala jsem přes vánoce 😀

moda08
12. pro 2009

ahoj,
u nás taky pořád stejný, ráno už dávám jen sunar, nekojím, takže ještě mi zbývá odbourat 3 kojení - dopo, odpo a před spaním. Ale teď se mi do toho nechce, jsme nemocní - Daneček má rýmu a kašel, v pondělí asi budu muset jít k dr. a já mám taky rýmu, tak ho teď tím nechci zatěžovat....
Na nočník taky chodíme, samozřejmě to je víceméně náhoda, když se vyčůrá, ale kakání se mi celkem daří odchytávat, je to na něm téměř vždycky vidět, že chce kadit.

rubina
12. pro 2009

Ahoj, potřebovala bych poradit. Malou nechci úplně nutně odstavovat, ale 20.ledna nastupuju na týden do nemocnice a manžel zůstane doma s Adélkou sám ... a kojení jaksi nezvládá 😀 Nevím, jestli mám 😉 malé mlíko odstříkat do mrazáku, nebo přeučit na čaj ... Po pravdě si moc nedokážu představit, že by se Adélka v noci vzbudila a měla čekat na ohřívání mlíčka!! To by byl asi pěknej řev! 🙂 Malá spí se mnou v posteli a je zvyklá se obsloužit hned ...

rubina
12. pro 2009

Ještě mě napadlo, co na noc udělat hodně řídkou kašičku a nechat jí v ohřívačce láhví? Nebo je to blbost a pak budu mít problém jí zase odnaučit? Ach jo, je to těžký, nechce se mi malou odstavovat, kojení se mi moc líbí, ... na druhou stranu je jí rok, tak by možná bylo jednodušší rovnou odstavit? Nevím, jestli po operaci nebudu na atb. ... A v nemocnici bych musela odstříkávat, abych zachovala laktaci.... 😖 😕

moda08
13. pro 2009

Ahoj rubino,
a co ji třeba odnaučit noční kojení a přes den kojení zachovat? V roce už nepotřebujou v noci jíst, není to o hladu,ale jen o zvyku. Já jsem to dělala tak, že jsem nakojila naposledy před spaním (třeba o půl osmé), pak jsem mu dala až ve tři a potom každé dva dny to o hodinu prodlužovala a teď jí až ráno kolem sedmé (ale já už ráno nekojím, dávám sunar, kojím už jen 2x přes den a před spaním a plánuju to postupně utnout). Jo a v noci mu nic na pití nedávám, jen to pak jen zlozvyk (výjimka je,když je třeba nemocný,tak dám cucnout čaje,ale jinak nic).

hudcovy
14. pro 2009

ahoj pročítala jsem si vaše názory a ráda bych také jeden přidala.Já mám doma 21m kluka a stále ho kojím i když přes den Filípek kojený není vůbec býval před tím než šel večer spát ale protože mě kousal rozhodla jsem se že ho kojit pomalu přestanu.Takže večer když jde malý spát tak mu dám pusinku pochovám ho dám mu napít a položím jej do postýlky bez kojení.Ze začátku plakal ale teď si zvykl že mu zazpívám a on pak usíná.Horší je to v noci tam nám to nějak nejde.Budí se 3xněkdy jen 2x záleží jak je unavený za noc.Snažím se to odbourat ale bohužel stále v noci pláčeme.I když mu nabídnu hrnek s pitím přesto pláče nebo ho odmítá.Je to kříž ale budu muset vydržet,protože malý má prso už jen jako cumel ne na pití. 🙂

pavlina05
14. pro 2009

hudcovy a co dát jej do pokojíčku. Nebo k sobě do postele, aby tě cítil?

rubina
15. pro 2009

Moda - moc díky, posouvat kojení mě nenapadlo a máme ještě měsíc, než bych měla nastoupit do nemocnice, takže na nácvik času dost 🙂 Dobrý tip!! 😉

moda08
16. pro 2009

rubina - tak držím palce, ať to všechno dobře dopadne 🙂

mamca26
16. pro 2009

Ahoj vsem maminkam,sem tu nova a jak to tak precitam,tak opravdu nejsem jedina,jak si myslim 🙂 ,prosiiiim vas o radu.Mam dceru,ktery byl 1.12. 1 rok.I presto,ze sem uz od 6 mesicu,prestavala kojit.tak to doslo az k tomu,ze pres den nekojim,ale budi se mi skoro po 1 az 2 hodinach a vyzaduje prso jinak neusne.Nechce ani UM mozna si trochu cucne vody ale to je stejne k nicemu.Pak zmeknu a stejne ji to prso dam,i kdyz ve me neni ani kapka.Diky vsem co maji trpelivost cist muj roman 🙂 ,ale uz sem opravdu se silama v koncich.

moda08
16. pro 2009

ahoj mamco26 - ono asi nezbyde nic jinýho než vydržet pár nocí brečení a prostě prso nedat. Jde jen o zlozvyk. Myslím si, že čím jsou starší, tím je potom horší to odnaučovat. Já vím, je těžký poslouchat, jak brečí. Já bych zkusila dát dudlíka, pomazlit, pochovat v náručí,aby tě cítila, ale prso nedat. A tak ti vůbec nepije UM? Ani přes den?

mamca26
16. pro 2009

Ahoj moda08.to je u nas prave ten problem,diky tomu,ze mi drive nebrala mliko ani pres den,tak sem si rekla,ze to jeste vydrzim a takhle to dopadlo.Nevezme mi nic,uz sem vyzkousela vsechno mozne od lahvicek,savicek i mlik,ale zbytecne.Nez de spat ,tak mi sni trochu kase,ale pak to zacne

moda08
16. pro 2009

počkej,takže ti nepije žádný mlíko,když nekojíš? Můj malej taky nechce obyč.UM,ale chutná mu banánový sunar. Zkoušela si příchutě?

mamca26
16. pro 2009

nepije nic.jakmile uciti UM,tak to vyplivne jak zvykacku,zitra chci zkusit koupit nejaky ty prichute take,ale bojim se,ze marne

moda08
16. pro 2009

A co ti na to řekl dr.že nepije žádné mlíčko? Jak dlouho? A čaj nebo vodu pije?
Já jsem to nejdřív zkoušela tak, že jsem mu udělala normální UM - sunar a do toho rozmačkala banán a dávala mu to po lžičkách a to mu chutnalo. Takže jsem koupila banánový sunar a v pohodě.

mamca26
16. pro 2009

Dr.mi toho rek,ale nic z toho nepomohlo,dudlika nechce,ale za to si ji teda nechavam hold 😒 v posteli,ale za to v noci se po mne sape jak po medu,po lzickach to de jen pred spanim a to jak kdy.U nas proste je problem noc,to je jak smyslu zbavena 🙂 a ja taky 🙂

mamca26
16. pro 2009

Vody si spis cucne,ale stejne chce jenom prirodni baleni a caj pije pres den,ale v noci se proste nechytam

moda08
16. pro 2009

já jsem mu ten banán se sunarem dávala nejdřív jako dopolední svačinku a když mu to chutnalo, tak jsem pak koupila ten banánový sunar a teď mu ho dávám ráno a kojím dopoledne a pak před spaním.
A tak zkus prostě to prso nedat. Bude to hodně těžký, ale zvykne si. Chce to pevnou vůli. A nebo ať s ní spí jen tatínek a ty někde jinde, ten jí to prso prostě nedá 😀

rubina
19. pro 2009

Tak jak to u nás pokračuje ... chtěla jsem, podle rady, posouvat kojení tak, aby se z nočního kojení stala v podstatě snídaně ... a ono z toho nějak samo vyplynulo, že jsem přestala v noci kojit úplně 😉 Malá byla zvyklá si kojení vynutit tak okolo 2. a 5.-6.hod . Když jsem poprvé odmítla dát jí napít a nabídla místo toho čaj, byla vzteky bez sebe, čaj odhodila na druhý konec postele (spíme spolu) a řvala... celou dobu jsem jí hladila a utěšovala a když zjistila, že mlíčko prostě nebude, dolezla si pro odhozený čaj, napila se a usnula 😎 ... okolo 6. totéž, 2. den už reagovala o hodně méně bouřlivě a dnes nás čeká 3.noc, tak uvidíme, ale vidím to velmi nadějně 🙂 S kojením pokračuji přez den, abych nepřišla o mlíko. Myslíte, že mám Adélce zkusit nějaký mléčný nápoj...Sunar s příchutí, nebo podobné, aby měl manžel méně práce, než s rozmražováním a ohříváním odstříkaného mléka po dobu mojí hospitalizace? Ještě nikdy jsem žádný podobný nápoj nedávala ... i kaši používám nemléčnou ....??

moda08
20. pro 2009

Ahoj holky,
tak hlásím že od včerejška nekojíme, dokonce mi i pije obyčejný sunar, tak to střídám s tím banánovým. Prsa mě začínají tak jako pobolívat, zítra si koupím šalvějový čaj a uvidíme. Co jste proti tomu dělaly?

rubina - tak to je super, že to takhle zvládáte. Tak sunar určitě můžeš zkusit a nebo třeba tu mléčnou kaši pro začátek. Nevím jak to je,ale aby si za ten týden pak nezvykla na tu chuť sunaru, asi by bylo lepší,kdyby jí dával to tvoje mlíko a třeba jen sem tam ten sunar a třeba tu kaši mléčnou,ale nevím, to je jen můj názor. Tak zase napiš, jak to zvládáte. Vlastně co ta dnešní noc?? Bylo to lepší???

pavlina05
21. pro 2009

rubina
😀 to je super jak jste to zvládly 😉
Myslí,že záleží kolik malá pije přes den. Ale asi bych jí také UM nevnucovala

moda08
super! Holky, dělá te mi radost!! Já pila mátový čaj 2-3 x za den a pořád masírovala hrudky a za 10 dnů vše ok, už není ani mlíčko a prsa pěkně splasklý.

My spíme celou noc, ráno a večer 270 ml 🙂

alicas
22. pro 2009

Ahojte maminy, u nas odstavenie prebehlo bez problemov, co som uplne stastna. Danka som kojila 21 mesiacov,bolo to niekedy hrozne, pokial nezaspal si vyzadoval aj 4x prso, uz som bola z toho znicena... v noci si vyzadoval aj 10x prso,uz som si myslela ze ho budem kojit dllllllho 😖 .Vzdycky som mu pri vecernom kojeni opakovala, ze uz je velky chlapec a ze mliecko uz nieje pre take velke deti. Az raz jeden vecer zaspal( kojila som len vecer a v noci) bez prsa, tak sme si povedali s manzelom, ze ho odstavim, ze nadisiel ten cas. V noci sa vela krat budil, povedala som Dankovi, ze mliecko neni, dala som cumlik a spal dalej(spi s nami v posteli).. uplne paradne to zmakol, bala som sa ako vydrzim tie 2 hodinove zachvaty, ale musim povedat, ze ked plakal 3 minuty tak vela 🙂 na druhy den si vyzadoval vecer prso, ale to uz nebolo tazke ho ukecat, dostal cajik a bol v pohode 🙂 noc sa opakovala castym budenim, ale nedostal nic. Uz je to 3 tyzdne co nekojim a strasne sa"slobodne" citim. Zlepsili sa nam noci, krasne zacal spavat, a konecne sa po dllllhych mesiacoch vyspim a ja 🙂 vsetkym vam drzim palce a mozno to chce cas,aby to deti pochopili same.

pavlina05
23. pro 2009

Všem krásné svátky vánoční, pohodu a radost v srdcích 😵 😵 😵 😵
A nádherný rok 2010 😵

kulimka
28. pro 2009

Pavli, díky, taky se připojuji k blahopřání.
Tak my už jsme konečně začli odnaučovat noční kojení, sice teprve včera, ale dřív jsem se na to necítila. Když jsme končili tenkrát jak jsem to tu popisovala, tak to bylo o maličko lepší, protože včera řval tak hodinku v kuse, pak se uklidnil a spal až do pěti do rána. Tak uvidíme jak budeme pokračovat a hlavně doufám, že už tentokrát vydržíme!!!!!

pavlina05
29. pro 2009

kulimka 😵 držím pěsti a jsem moc zvědavá jak bude probíhat večer u vás 😉
já už na kojení docela zapoměla 😔 ,přitom jsem kojila 17 m. No u druhého mimi budu kojit co to dá 😀

moda08
30. pro 2009

Ahoj holky,
tak my odnaučování od kojení úplně v pohodě, žádný problém. Akorát mi ještě občas z prsu "teče" mlíko - teda spíš kapky. Nevíte,jak dlouho se to může ještě stávat?

kulimka - a jak vy pokračujete? daří se?