Jak odnaučit kojení? Je na něm závislá

lucicineccka
3. črc 2009

Holky mám takovej malej velkej problém..malá má 14 měsiců a pořád jí kojím..už ale začla kousat tak byhc ji ráda odvykla.Problém je ale v tom že se naučila pít v noci,pokaždé si jen odhrne tričko a ani nepotřebuje mojí asistenci.. 😎 jak ji odnačím na prs,když je uplně zavisla?, 😀

pavlina05
30. pro 2009

moda, supe a velká gratulace!!! 😀
Mě teda mlíčko po 14 dnech neteklo. Asi dost záleží na těle a hormonech, někomu to trvá.

Kuli co vy?

hynka
2. led 2010

Ahojky, pomoc holky.
Malý má 16 měsíců a usíná jen u prsa. ☹ Začali jsme s odvykáním. Uspává tatínek, leží spolu v posteli. Včera řval půl hodiny, dneska to bude asi dýl. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevadí že odnaučujeme postupně, tzn. zatím jsme u učení večerního usínání. Nechci mu prso sebrat ze dne na den.Včera teda pak usnul, ale v noci, když se budil, tak jsem mu stejně prso zase dala. Nevadí mi, že kojíme, jen kdyby usínal sám a v noci se nebudil.
Co myslíte, nedat prso už ani v noci? To ale zatím asi nezvládneme ☹

moda08
3. led 2010

Ahoj hynka,
s tím usínáním ti moc nepomůžu, protože nám sice malej u prsu neusíná - už nekojím,ale máme ho zase naučenýho tak, že ho uspáváme v náručí,což taky není zrovna ideální,ale už se stalo. Já myslím, že postupné odnaučování je možná lepší. Já jsem to teda tak dělala, nejdřív jsem postupně příkrmama odbourala většinu kojení přes den a potom noční kojení. No a nakonec rozhodl Daneček sám, najednou ráno už nakojit nechtěl a tak jsme to ukončili.
Já bych asi být tebou prozatím učila to večerní usínání a až to trochu zvládnete, tak bych se vrhla na noční kojení 🙂 Držím pěsti 😉

daluri
3. led 2010

Hyn, já říkala,že budu kojit do dvou a pak začnu taky odnaučovat. Ale začínám to vidět bledě, usíná taky u kojení anebo se napije a pak se přitulí, musím ji obejmout a pak usíná...v noci se taky pořád budí na mlíko!

Pokud kojíš ještě i přes den, říká se, že se má postupně ukončovat to denní kojení a pak až to večerní..

Každopádně sem asi budu nakukovat častěji a čerpat rady, ikdyž jsem zvládla tři děti, to 4té je snad největší žrout 😀 😀 a mlíko by chtěla i místo čaje přes den..

hynka
4. led 2010

holky, díky za rady. No zkoušíme zatím jen to večerní usínání, v noci stejně prso dostane.
Moda, já bych malého na rukách asi neuspala, to by mi upadly ruce.
Daluri, klobouk dolů 4 děti. to jsi zkušená mamina. A tos kojila tak dlouho všechny 4?
Já nevím, jestli to vydržím. Jsem měkká a je mi malého líto.

daluri
4. led 2010

Hyn, kluky jsem kojila 6 a 8 měsíců, nestačilo jim to, musela jsem přikrmovat..no a Lucku 14měsíců,byla jsem pak těhu tak jsem to ukončila..

zrzulec
6. led 2010

ahoj jmenuju se Iva mam dvě dcery prvni jsem kojila 1,5 a druha ma 9 měsicu prvni ani nevim ajak jsem přestalakojit šlo to v pohodě přes den pohodlone a v noci pila jen jednou tak jsem utla adobri ani čaj nechctela ale druha nechci ješte přestat uplně ale ona pije někdy i 5 za noc tak nevim jak to omezit jde ke mně do postele a pije co si vzpomene a myslim že i vic stava kvuli tomu že chce mliko

martas123
6. led 2010

hynka - já jsem kojení naši druhé dceři utnula ze dne na den 😝 v noci se moc budila, pořád chtěla prso, manžel prostě jedno pondělí ráno vstal a říkal a dneska už jí nedej, nebo tě umoří 😒 (dceři bylo 13. měsíců). no a já jsem jí teda nedala, vůbec jsem nad tím nepřemýšlela a prostě jsem přestala. řekla bych tak do týdne bylo po všem, prsa jsem měla teda ten týden šíleně nalitá, dávala jsem si obklady z tvarohu a nějak to i s dcerou přečkala 😀 ale bála jsem se toho teda hodně. ikdyž to nakonec nebylo tak hrozné 😉

zanulav
7. led 2010

Taky chci přestat s kojením ale nevím jak synovi je 21 mesícu a už mne to omezuje prvni syn přestal pít sam v 10 mesících nevím fígle jsou nejake ale pry se nema pít šalvějovy čaj pry to narušuje tvorbu mleka ja bych spíš chtela aby sam přestal aby mu to mlíko nechutnalo ale nevím neznate nejake jine fígle? pry pomahaj i naplasti, na bradavky. nevím nemam to srdce ho takhle odmítat a ted ti nedam bude šílene řvat když ho hlída manžel nejsem doma je v klidu musíme to vyzkoušet začnu ale až v unoru jdem 29 na urologii s pindou, zkusím pít ten čaj. 😒

moda08
8. led 2010

ahoj
zrzulec - já jsem malýho odnaučila kojení v noci tak, že jsem si stanovila, že třeba nakojím před spaním a pak mu dám až třeba ve tři hodiny, no a pak jsem to tak každé dva dny prodlužovala třeba o půl hodiny nebo o hodinu a nakonec jsme kojili až ráno, teď už nekojíme vůbec

zanulav - žádné fígle bohužel nevím, ale myslím, že čím déle se to nechává, tím hůř se to pak odnaučuje, jsou víc závislejší. Já jsem přestala kojit postupně, nejdřív jsem odbourala několik kojení za den příkrmama, pak jsem zrušila kojení v noci, no a nakonec Daneček jednou ráno nechtěl, tak jsem mu večer dala flašku a už asi 4 týdny nekojíme a úplně v pohodě, žádný brečení nic. Podle mě je postupný odnaučování lepší jak pro dítě, tak pro matku (kvůli prsům), než to utnout úplně ze dne na den. Ale nevím, to je jen moje zkušenost.

sayast
15. led 2010

ahojky holky 🙂
sice nejsme jeste batolata,ale chybi nam uz jen 2 mesice 🙂
az bude julce rok,chtela bych odstavit, ptam se na rady uz ted, abych zacala nejak setrne. mam hruzu z place ☹
ale mame problemy: nepije mi nic jineho nez z prsa (vyzkousela jsem vse), usina jedine u prsa ☹ a udelala si ze me zivy dudlik v noci 😖 . chce treba i 20x za noc prso (zvlast ted co ji rostou zuby ☹)
mysim ze budeme mit velky problem odstavit. mate nejake tipy?
ale odstavit chci,uz ty noce muj organismus moc nezvlada ☹

janeyzelvicka
16. led 2010

ahoj say 🙂 a chceš odstavovat postupně? Jakože prvně odbouráš třeba ty noci, a pak zbytek, anebo najednou?

sayast
16. led 2010

ahojky jani, podle toho co bude lepsi pro juli 🙂. v noci jsem zkousela nedat 😅. no, asi na to nemam ji nechat vyplakat 😅. dala jsem 😔

janeyzelvicka
16. led 2010

Say, taky záleží, co si představuješ pod pojmem nechat vyplakat... Mě přijde rozdíl nechat plakat mimčo samotné třeba v pokoji v postýlce, nebo s ním být, objímat ho, a ono pláče... Bez toho předpokládám, že se to neobjede 😖

sayast
16. led 2010

no to samozrejme ze bych byla s ni, ale to se mi stejne nelibi ☹

dagina
16. led 2010

Ahojky, jen jsem lehce přelítla tuhle stránku.
Malou sice ještě nemíním odstavovat, ale trápí mě též usínání u kojení (večer). Malá jinak neusne ani za boha. Když se náhodou u kojení neusne, je schopná "strašit" další dvě hodiny, což je třeba do 22 hodin 😖 . Nevím jak jí máme naučit usínat v postýlce, byť po večerním kojení??? Poradí někdo 😅 ??

V noci sice také kojíme. 1-2x, je to intenzivní pití, zdá se mi, jako by měla hlad, ale na večer je nažuchaná kaší s přesnídávkou + kojení před spaním..., jinak nevím čím by to mohlo být 😖 . Zkoušeli jsme ji dát třeba čaj či vodu, nechce, chce jen to mlíko.
Ale když čtu Sayast, tak jsme ta tom zase dobře - 20x za noc jí dát prso, by byl už můj konec 🙄 , takhle jsem ráno jak po flámu 😒

janeyzelvicka
16. led 2010

say, chápu... ale třeba Kika je fakt závislák, takže si nedovedu představit, že když prso nedám, tak to bude jen tak akceptovat, počítám s tím, že se to ze začátku asi bez slz neobejde 😒

sayast
16. led 2010

julca je taky velky zavislak,navic nema dudlik, ani flasku nebere. takze bude velky problem. me by zatim stacilo ukoncit to nocni kojeni-dudlani. ze bych jeste treba nekolik mesicu kojila dopoledne a pred spanim (jinak mi neusne 😖 )

janeyzelvicka
17. led 2010

U nás to noční přešlo víceméně samo od sebe, teďka už se většinou budí nad ránem, cucne si a chrní dál... ale na to asi nejde spoléhat. To je blbé, že flašku nebere, asi jste už zkoušeli všecko, že...

meleri
17. led 2010

Dagino,

no moc ti neporadím, měli jsme to úplně to samé. Pak malý přestal pít a chtěl ukolébavku nebo držet za ruku. on ale spí s námi.

jinak v noci ti asi pije spíš kvůli žízně..

jinak já jsem ráda že malý se už skoro odstavil. pije jenom jednou, ted ještě musím počkat až nebude c htít vůbec..

dagina
17. led 2010

No kdyby měla žízeň, tak si veme i vodu, né?!

Janey, a do kdy malá pila v noci???

Meleri, takže mu dáváš i UM, když kojíš už jen jednou??? Já jí min. ty dvě kojení chci zachovat ještě nějaký čas, mléčné výrobky nesmí, tak aspoň toto.
Spíš mě trápí to usínání u kojo 😖.

hynka
17. led 2010

ahojky, my taky usínáme jedině u prsa. Teď už třetí týden odnaučujeme. Večer teda ležíme s DAvídkem v posteli, někdy usne za hoďku, někdy za půl. Ale pořád nic moc. Ale zdá se mi, že se teď už míň v noci budí. Snad to bude jen lepší.

janeyzelvicka
17. led 2010

dagi, ještě tak před dvěmi, třemi měsíci... teď se někdy v noci taky vzbudí, přileze a cucne, ale už je to míň. Někdy se vzbudí míň a stačí ji jen chytnout za ruku. No a tak před 14 dny měla nějaké noční děsy či co, vzbudila se, řvala jak na lesy a to bylo tóčo. Prostě co noc, to originál 😀

silerovav
17. led 2010

Ahoj holky, přispěju taky svou troškou do mlýna. Mám 14-ti měsíční holčičku, odmalička nechtěla dudlík, ani nic z flašky, jenom prso. Cca do 10 měsíců mi to nevadilo, pak začaly růst zoubky a v roce jsem si řekla, že už bylo kojení dost a odnaučíme. Přes den naprosto v pohodě, vždycky když si vzpomněla, nejak jsem ji zabavila, odpoutala pozornost, ale v noci...Uff... 😝 Hysterka moje malá, křik nehoráznej, tahala mě za triko, kopala, házela sebou...neměla jsem na to nervy a prso jí vždycky dala (nehledě na to, že jsem je měla tak nalitý, že jsem byla ráda, když odsála). 😀 No a teď jsme kojení odnaučily během 14dnů. Nejdřív mi v lékárně dali homopatika na zastavení laktace-zabraly rychle, paráda! Jenže malá chtěla pořád prso, uklidnit se u něho. Tak jsem šla pro radu znovu a dostaly jsme homeopatika pro ni (pulsatila) - je to pro dítě, které je fixované na matku, v noci pláče a vyžaduje neustálou přítomnost a "kojení". Už dvě noci je v klidu, většinou ve své postýlce, jen se vzbudí, volá mamííí a chce napít, nebo pohladit. Pak zase usne. Jen k ránu dáváme misku kaše, protože je hladová. Nevím, jestli tak rychle zabraly homeopatika,nebo je to i věc psychiky, ale já jsem nadšená. 😵 Bylo to bez nervů pro mě i pro malou. Přeji všem co nejrychlejší a pohodové odnaučování.... 🙂

meleri
18. led 2010

Dagino,

s tou vodou nevím..malý mi taky v noci zatím pije jen mlíko, přes den vodu přijme, nevím proč. párkrát ji tedy vypil i v noci když měl velkou žízen a já neměla fakt ani kapku.

Ne, umělé jsem zkoušela, ale nechce ho ani cítit. dávám jogurty a mléčnou kaši. jestli nesmí mléčné výrobky, tak to je moc dobře že kojíš....s tím usínáním u prsu, já si myslím že ji to časem přestane bavit...

jinak u nás je zas pokrok, malý ted o víkendu prospal celou noc, jenom kolem desáté se napil...

dagina
18. led 2010

Janey, takže přes den už nekojíš vůbec??? Jak jsem psala, odstavit ještě nemíním, jen bych se chtěla vyspat 😀 😀 . Vím, mohlo by být i hůř 😅 , můžu být ráda, že je Lůca taková jaká je.

Silerovav, takový způsob není asi pro každého, zrovná já bych to tak nechtěla, ale každému vyhovuje něco jiného 😉 . Vždyť odstavovat jde krásně postupně.

janeyzelvicka
18. led 2010

dagina, právě, že přes den jo, až moc... ale rozhodla jsem se odstavit, začnu v nejbližších dnech - ve čtvrtek mám ve škole snad poslední zkoušku semestru, v sobotu jdem na ples... no a pak bychom se do toho mohly pustit.

janeyzelvicka
18. led 2010

Snad to půjde, Kika byla vždycky zvyklá na to, že když se chtěla přicucnout, tak bylo, až poslední dobou, když už je rozumnější, občas vysvětlím, že teď ne... jenže ona nechápe, proč jednou jo, jednou ne. dneska jsem už ale zkoušela, že místo toho, aby přišla a vyhrnula mi triko, jsem ji objala, pohoupala - tak to celkem akceptovala 😅

pavlina05
12. únor 2010

Ahoj holky!
Jak Vám to jde?
Jen tak mě to zajímá jak jste pokročily 🙂 😉
U nás se už spí pravidelně celou noc od toho nekojení od 17m 😉

moda08
13. únor 2010

Ahoj pavlina,tak to je super 🙂
My odstavování taky úplně v pohodě, už nekojíme asi dva měsíce,ale stále nespíme celou noc v kuse. Teď navíc mi přijde, že se mu bude klubat stolička,takže to taky bude hrůza.