Jak odvyknout roční mimi od nočního kojení?

joplin
23. srp 2010

Zdravím všechny,

malá (1 rok) mi začala poslední dobou hodně špatně spinkat v noci, budí se co hodinku, otáčí se, sedá si a vstává a u toho kňučí a vzteká se.......zoubky to nejsou - u těch se projevuje malinko jinak....pomůže si jí vzít k sobě a přiložit k prsu, to se uklidní a můži jí dát zpátky do postýlky........možná už nastal čas přestat v noci kojit (přes den kojíme jen ráno a večer před spaním - neusla by bez něj ☹) Poradtě maminky, jak jste při odstavování postupovaly Vy.......vím, že jsem jí to naučila já, skoro pokaždé jakmile už jako miminko kňukla, hned jsem jí dala k prsu, jenže teď už je den s ní více namáhavý a když se v noci nevyspím, jsem nepoužitelná a hnusná na všechyny kolem.......děkuji za všechny rady a omlouvám se pokud zde již takové téma je.....nějak se mi ho nepovedlo najít......Jana






,

payda
23. srp 2010

Ahoj Jani, jsme na tom uplne stejně....Náš Matula už taky oslavil 1. rok a stále se v noci budí na kojení. Je to tak od půlnoci 1x nebo 2x...a vstává kolem 6 hodiny. Pouze na dnešek se překonal a prudil se ve dvě a pak až v půl sedmý. Přesně jak píšeš ty, jakmile začne v noci knourat hned ho přiložím, aby byl klid...Každý říká nechat je plakat či jim nabídnout alternativu - vodu, čaj...jenže to našeho loupežníka vždycky ještě víc rozzuří....Prostě jsem si řekla že vydržíme, že se snad odstaví sám. Ale protože na jaře bychom měli být 4, tak se pokusim do té doby nějak noční buzení a kojení zlikvidovat. Nebo holt to z bude na tatínkovi, aby ho to odnaučil až budu v porodnici... 😀 😀 😀

neumisa
23. srp 2010

u nás fungovalo naládovat děti večer kaší, dát cucnout, uložit a konec. Zpočátku se sice bránili, ale vydržela jsem, i když to bylo těžké ... po dvou prořvaných nocích pochopili, že není a nebude, že v noci se spí. Jen to chce domluvit se s manželem, aby z toho nebyla rodinná krize.

payda
23. srp 2010

@neumisa No , kaše ..ty jsme taky zkoušeli. Hned jakmile jsme zjistili, že máme žroutíka, až mu mlíko na noc asi v 5-ém měsíci nebude stačit...Takže se naládaval kaší a ..prd. Budil se stajně. Já vím, že jde jen o to, že sebudí ze zvyku, ale když to není tak často a od osmi do 2 do rána spí. Tak ještě zkusíme vydržet.Někdo píše že se díte dokáže odstavit i ze dne na den...no tak uvidíme. Třeba nás prtousek překvapí... 😀 😀

neumisa
23. srp 2010

@payda i mé děti byly a jsou pažravé, starší byl odstaven ze dne na den, protože mě při kojení příšerně kousnul, takže jsem prohlásila, že dokud se to nezahojí, nic nedostane ... a pak už ani nechtěl 😎 , mladší je ještě větší žrout, ten se začal přikrmovat od 5. měsíce, do té doby jsem kojila i každé dvě hodiny ... no hrůza, byla jsem úplně hotová. V roce zjistil, že ho kojení nebaví, že to dlouho trvá a on nemá čas na lumpárny. Při odvykání na tom byli nejhůř sousedi, v paneláku se ten řev nesl docela daleko 😀

joplin
autor
23. srp 2010

Díky holky 🙂...no kaši jí dávám cca od 8 mého měsíce....a moc to nepomáhá, je prostě zvyklá a podle mě se prostě vzbudí a nemůže usnout a ví, že jí prostě pomůže jen se přisát k mamince.......do půlroku spala celou noc hezky, pak to byly výkyvy kvůli zoubkům, ale teď je jako bláznivá, sedá si a má zavřené oči uprostřed noci........je pravda, že sjem teď byli 2 na dovči po 3 nocích........tak možná nechápe změny prostředí...ale zvláštní je, že na dovči se budila max. jednou za noc.....a doma..no hrůza.....

payda
23. srp 2010

@neumisa Já s těma příkrmama na tom byla stejně...ted jsem ráda, že už lupe víceméně všechno, protože ty "blafy" co bylo nutno vařit ..brrr. Ted už konenčně je možné popustit uzdu fantasii a taková rajská s knedlíkem..no to je mazec. 😀

payda
23. srp 2010

@joplin Jee tak to máte dobrý, že už jste se celou noc vyspali...to my ještě nazažili, ale člověk si na vstávání zvyknul....A jak Eliška spala na dovče dobře..asi vám nezbyde než se stát kočovníky a být pořád někde na cestách 😀 😀 😀 No jedinou útěchou je, že to přece nemůže trvat věčně. A jak píšeš-u nás to a samý-se vzbudí, sedí se zvařenýma očima s pláče-teda pláče-spíš zpívá operní árie pro celý panelák...od malička má silný hlas - Goťák hadr...

joplin
autor
23. srp 2010

🙂 Goťák hadr 🙂 😀 , jo jo, alespoň existuje Koník a mužem si napsat - a vědět, že v tom nejsme sami, jo jo, on každý den s tím miminem je jiný........myslím, že se máme ještě na co těšit 🙂, moc díky za podporu paydo 🙂. Zítra písnu, jak dopadla dnešní noc....u nás už se totiž spinká, tak dobrou i Vám 🙂. J.

joplin
autor
23. srp 2010

Jéé, koukám, že je malý Maty o jeden den starší než naše Eli 🙂

sajma
23. srp 2010

ahoj, tak já se k vám taky připojuji. joplin - u nás je to úplně stejné jako u vás. navíc nás trápí zoubky, ale když ho hodně bolí, tak je taky takový jiný. tohle je vyloženě zvyk, ale jak se ho zbavit? už jsem taky hrozně unavená, nevyspaná, protivná... co mám dělat?? ☹ ps: taky bydlíme v paneláku, takže nechat malého řvat tři noci by asi nešlo.

joplin
autor
24. srp 2010

Ahojte, no právě panelák........dnešní noc byla o poznání lepší, asi Eli věděla, že jí pomlouvám....myslím, že to bylo tím, že nebyl v noci takový hic a spalo se líp.......ale stejně si neodpustila noční postávání v postýlce........

sajma
24. srp 2010

@joplin tak to je fajn, že je to u vás lepší. my jsme tuto noc vstávali po dvou hodinách. je to vůbec možné, aby roční dítko vstávalo v noci na jídlo jak novorozenec ☹ ? Ondrášek v postýlce nechce spávat, spí už jen s námi a je to docela děs. pořád se točí, vystrkuje nás, lozí po nás ve spánku, ach jo...

hanna
24. srp 2010

Ahoj,taky se k vám přidávám🙂 já sem před necelým týdnem malého odstavila a budí se už tak měsíc jen jednou a to pravidelně ve3 ráno pak si ho dám k sobě a spí do půl 7 jak hodinky.Chodí spát v osm večer 🙂 takže na tohle si nemůžu stěžovat,ale taky sem ho twen poslední měsíc kojila jen v ty tři hodiny a už mě to taky unavovalo,tak sem dávala čaj ale to nechtěl,tak nastoupil dudlík.Sice první noci trochu kňoural ale ted se vzbudí dám mu vypadlej cumel zpátky do pusinky aon párkrát zadudá a je to 😉

sajma
24. srp 2010

@hanna tak to jsi dobrá, že jsi to dokázala. já nevím, jestli to vůbec někdy dokážu ☹ . v ty tři hodiny mu dáváš nějaké mlíčko nebo jen ten dudlík? malý mi dudlík nikdy moc nechtěl a od 7. měsíce ho už vůbec nepoužíváme, takže u nás by to nešlo ☹ . no a čajem se v noci ošidit nedá.

hanna
24. srp 2010

Ahoj sajma ne žádný mlíčko,večer mu dávám kaši a v ty 3 jen ten dudlík a ráno mu dávám flašku Beby,už mě to kojení unavovalo a myslím že 11 měsíců bohatě stačilo 🙂 prostě sem se rozhodla ze dne na den.Určitě to zvládneš,vím že to je těžké když ty děti jsou zvyklé na to svoje prsíčko 😀 a najednou není ale už to bylo opravdu jen o zvyku,ten základ je důležitý do těch 6 měsíců.buď ráda,že tvůj Ondrášek nechce cumel máš o starost méně,protože tohle odnaučovat,to bude zajímavý ☹ ale určitě to zvládneš,prostě to zkus a uvidíš,já sem ani nečekala,že to bude tak v pohodě..

sajma
24. srp 2010

@hanna no to jo, to jste zvládli velmi rychle a pohodově, jste šikovní. většinou slyším, že dítko prořve tři noci a pak už je klid. já kojím přes den dvakrát a v noci i co dvě hoďky. už jsem taky dost unavená ☹

joplin
autor
24. srp 2010

Taky nevím, jak to pak udělám....no jo, ale kdy to PAK bude, to nevím, bojím se toho.....ale zárověň, už je asi čas......naše Eli dudlík taky nechce a flaška jí v noci taky nebere...no je fakt, že už pije z nekap. krníčku....moc se to prsu nepodobá......ach jo, tak nevím.......klidně jí ještě budu kojit dál před spaním, nebo sem tam během dne, stačilo by odbourat jen tu noc........
Hanna, kloubouk dolů 😵

payda
31. srp 2010

@joplin Jeeee vidíš, ani jsem si nevšimla..no jo mám mlíko v hlavě...

payda
31. srp 2010

@joplin My taky s tim dudlíkem byli na draka...zkoušeli jsme různý, ale nic nic. Takže máme doma na místo sbírky motýlů sbírku dudlíku..ted když je najde, strčí je správně do pusy-jako vše ostatní, ocucá, vyndá a jedeme dál....Jinak minulou noc se Matula vzbudil v půl 12 a pak až ve čtvrt na 6..i pomyslela jsem si, že už nastává období ukončení kojení...mmm...a nic...další noc byla standardní...Jak pokračujete vy?

frisca22
2. zář 2010

@joplin: Ahojky, a co zkusit jinou kaši?? Náš noční budíček trval taky docela dlouho 😖 , tak jsem pročítala různé diskuze a ptala se kamarádek a pak mi ségra doporučila kaši Dobrou noc od Nestlé – má totiž speciální sytící formuli (zjistila jsem, že za vším máme hledat hlad 😀 ). Takže jsme začali na noc vařit kašičku Dobrou noc a ta se nám osvědčila, chrupčili jsme celou noc 🙂

joplin
autor
2. zář 2010

Ahojte,

tak naše Eli teď ku velkému podivu už 3tí den spí vcelku dobře, budí se jen jednou - kolem té 23 hodině..a pak až kolem 6-7h. ráno. Hmmm, hladem to u nás nebude, přijde mi, že je to jen tím, že se prostě probudí a neumí znovu usnout.....ví, že jí pomůžu jen já - no spíše moje prso.......někde jsem četla, že mimina mají jiný spánkový rytmus než dospělí - mají 4 hodinové cykly spánku (střídá se slabý s tvrdým spánkem ) a je fakt, že by to tak i vycházelo......

frisca22 : Kaší to u nás nebude, přijde mi, že to u ní moc vliv nemá, převážně jí kaše vyrábím (rýžové, jáhlové, kuskusové)...ale obšas i koupím a přijde mi, že spí stejně. Ale díky za radu 🙂