Jak omezím laktaci? Mám příloš mnoho mléka

karol1996
2. únor 2019

Zdravím, mám obrovský problém- laktaci. Mám ji az moc, zatvrdla prsa, bolestiva prsa a prostě mléka, až mi to teče snad o ušima. V nemocnici mi poradili odstrikavat, ale to je snad ještě horší. Vím omezím laktaci? Malá obcas ani nemůže vzít bradavku do ust, jak mám tvrda a ohromna prsa. Děkuji za každou radu.

clementina
2. únor 2019

Měla jsem to s 1. dítětem po porodu také tak, odnesla jsem si tím z porodnice i hluboké ragády, jak to malá nedokázala ani vzít do pusinky. LP radila (pouze) před kojením lehce odstříkat, aby malá prso vůbec uchopila, pomáhalo mi i před kojením bradavku lehce zachladit, aby se pro dětskou pusinku lépe zformovala. Poměrně brzy (během 2-3 týdnů cca?nepamatuji se už přesně..) se produkce mléka upravila podle potřeb dítěte. Bez odsávání, jen na popud poptávky dítěte🙂. Ať je brzy líp!

karol1996
autor
3. únor 2019

@clementina ježíš, dva az tři týdny: D já bouchnu :D měla jste prsa take tvrda? Takové boule a pak už tvrdý celý prs (oba)

jannym
3. únor 2019

Taky jsem to měla, mě se to upravilo snadno cca během týdne, ale taky obě moje děti jsou v kategorii nadměrných dětiček, obě měli přes 4 kila a neměli moc problém to přesát, v porodnici si ze mě dělali legraci že je sou jak jejich odsávačky, prostě se přisáli a jeli i když jim mlíko teklo všu možně, když už se opravdu stalo, že to bylo už i na ně moc, tak nahřát ve sprše trošku odšplíchnout aby se dalo prso líp natvarovat do pusinky a pak už jsem to nechala na nich, po nakojení byste měla cítit úlevu a nemělo by Vás v prsu cukat, pokud ano, tak si zajděte k dr, už by tam mohla být ztvrdlina, která ucpala kanálek nebo dokonce zánět

no_title
3. únor 2019

zkuste teplou sprchu, teplé obklady, tak by mělo mléko co je v přebytku vytéct samo. Taky jsem s tím měla problém (přitom mám prsa opravdu malá, ale teklo to pořád) a vím, že když jsem sprchovala prsa teplou vodou, tak to začalo samovolně odtékat. Pokud budete odsávat, tak jen do úlevy, jinak bude laktace vyšší než potřeba miminka a problém bude pořád. Zkuste často přikládat, klidně i co půl hodiny, neomezujte četnost kojení. Nějaká delší pauza je problém. Pamatuju si, že mi ho jednou v porodnici v noci nepřinesli na kojení a dokrmili ho UM, prý abych si odpočinula, no, ráno mokrá postel a prsa jako kámen, hrozně to bolelo ☹ to jsem pak sestřičkám pěkně poděkovala.

puhelin
3. únor 2019

Tepla voda a nahrivani by mohlo pomoc. Dcerka byla droboucka (PV 2,68 kg), ale sala dlouho a rada a vse mi vzdy odsala. Kojila jsem ji vzdy kdyz si rekla, diky tomu se mi laktace brzo srovnala. Odsavani bych asi nedelala, protoze kolik se odsaje, tolik se zase vytvori. Nez date dcerce sat, odstriknete trochu treba do plenky, bradavka zmekne a pak se ji lepe vezme i s dvorcem (deti sajou bradavku i s dvorcem, kdyby vam sala jen bradavku, brzo vas to bude bolet).

karol1996
autor
3. únor 2019

@no_title ja ji mám teď na lampickach se zloutenkou a trpim jak pes. Už aby tu byla, s ni to tak hrozný nebylo, chtěla sat opravdu častěji než jednou za tři hodiny :D
Odsavam uz je trošku, když mi to teče všude a bolí to.. (moje původní menší B jsou teď D) :D v pět bych ji mela mit zpět.. . Tak snad :D

puhelin
3. únor 2019

@karol1996 Az v 5? A co ma do te doby k jidlu?

no_title
3. únor 2019

@karol1996 a ty jsi teď doma? Pokud je ona v nemocnici a ty doma, máš nárok jako zákonný zástupce tam s ní být, i kdyby jen na židli u ní. Přestávky na kojení jsou při léčbě žloutenky taky možné, aspoň v naší nemocnici to šlo... Určitě je lepší kojit než odsávat, s odsávačkou riskuješ ty zánět prsu a malá zase bojkot kojení. Navíc koukám, že jsi z Brna, tam ještě dělají takovou specialitku, že těm dětem na světlech dávají dudlíka bez zeptání rodičů ☹ tak si na to dávajte pozor.

nikahavel
3. únor 2019

Mně vždy pomáhá homeopatie, prvně jsem neměla žádné mléko pomohla během hodiny a půl, pak zánět prsa 3x během jednoho dne zažehnáno a nakonec až moc mléka 😂😂😂 koukni tady
https://www.homeopatie.cz/kojeni/

karol1996
autor
3. únor 2019

@no_title nejsme z Brna, jsem s ni v nemocnici v Kadani, chodím tak co tři hodiny, ale prostě je to málo, ona mi od prvního dbe saje prostě jinak... třeba jednou za hodinu, max za dvě, alespoň trochu, jinak zvrací. Na lampickach furt chudák skyta a blinka :D prostě mi je líto i ji :D

no_title
3. únor 2019

@karol1996 ona ta žloutenka oslabuje, syn byl po ní hodně slabý, nepřisával se, protože pořád spal. To bylo taky na budku. Ale až se zlepšila žloutenka, zlepšilo se i kojení

karol1996
autor
3. únor 2019

@no_title ona basti dobře, je fakt, ze u toho usne, ale vypije klidně i 60tku podle kontrolniho vážení. Když ma hodně hlad, tak i 70. :D

zvedavec2
3. únor 2019

@karol1996 mela jsem to stejne. Aby vubec chytil bradavku, trochu jsem odstrikla a vyformovala bradavku rukou. Pak sal jako o zivot 🙂 a prvnich par dnu jsem si davala paralen, prsa bolely, paralen opravdu pomohl. Srovnalo se to rychle, kdyz mi ho pak nechali, zil na prsu, porad sal a uz to bylo ok.

vendelinka08
3. únor 2019

@karol1996 musis proste lehce odstrikavat do ulevy...prsa lehce nahrat a pred kojenim odstrikat. Aby se ti nedelaly zatvrdlinky a zanet..upravi se to.

clementina
4. únor 2019

@karol1996 měla, nalitá bolavá prsa, malá byla narozená předčasně, tak byla zpočátku slaboučká, navíc pak měla dlouho žloutenku, takže přesně vím, co máte na mysli🙂. Přejde to, hlavně pozor na zánět, jak již píší další příspěvky, přikládat a ve sprše masírovat zatvrdliny. S druhým dítětem už jsem tyhle problémy neměla🙂. Hodně štěstí a radosti z miminka🙂!