Jak podpořit tvorbu mlíčka?

jana83
28. led 2012

Ahoj všem! Čekám druhé miminko a ráda bych získala pár info, jak podpořit tvorbu mlíčka. Máte osvědčené rady a tipy? Odsávání, strava, homeopatika, vitamíny... Prvně jsem se nádherně rozkojila, ale kojila jen do 4. měsíce. Ráda bych to teď dala na delší dobu 😀. Děkuju všem za rady 🙂

helen_8
1. srp 2013

Četla jsem, že laktaci podporuje také čaj Rooibos.

berusnice
11. srp 2013

@simiss Teda simiss, rady paní doktorky kojit po 3 hodinách jak píšeš, to jsem myslela, že už je dávno doba minulá, to se říkávalo, když mě měla moje máma ☹ se divím, že v dnešní době může ještě pediatr takové rady dávat.
Já kojím sice dál, malé bylo teď 5 měsíců a měla jsem nemalé problémy s kojením, jak jsem už ve svých příspěvcích psala, ale i tak to teď není nijak valné, né že bysme si to obě užívaly. Malá se mi taky u prsu neustále zlobí, jaksi mi dlouho trvá po přisátí, než se mi nléko rozteče, ona nechce moc čekat, tak se zlobí, o množství si taky nejsem moc jistá, prsa nemám pořádně nalitá ani po 4-5hod v noci- mnoho toho tedy nebude, určitě by si dala víc, jak se dožaduje i když už všechno vypije, radši ji teď před a po kojení nevážím, abych se zbytečně nestresovala. Zatím přibývá v pořádku, ale každé kojení je tak trošku boj. S tím množstvím mléka - mám už své třetí dítko a poprvé mám méně mléka. Ty máš zřejmě mléka dost a odsáváš, jsi dobrá, držím pěsti!
Já si už začínám říkat, jestli by přece jen nebylo lepší nechat to bez vztekání na lahvičkách, unavuje mě to a nemám ani tolik času ani klidu, mám doma ještě 2letou cácorku, která je dost živá, takže bych potřebovala mít krmení odbito co nejrychleji. Ale ač jsou o zdravotních dopadech různé dohady, stále si myslím, že mateřské mléko je vůči různým nemocem, protilátkách v MM a alergiím lepší než umělé. No uvidím, kdybych měla dopadnout jak před měsícem, asi bych to už vzdala.

pajinax
29. bře 2015

@berusnice teda koukám na upozornění téměř po dvou letech :D kojila jsem jen v porodnici a to byly spíš pokusy o kojení a stejně jsem musela dokrmit, doma jsem dělala co se dalo, ale kojení se nerozjelo, tak jsem alespon odstříkavala, ale to šlo taky pomalu a jistě do kopru.. takže moje mlíčko dostával něco přes dva měsíce a konec.. ted budou prckovi v květnu dva, je naprosto (ťuk ťuk) zdravý, mohutný, živý, hravý... štvalo mě to, ale asi má ten nutrilon přecejen do sebe 🙂 od 4 měsíce nám rostli zuby, tak jsme začli s příkrmy..
O to víc mě štvala švagrovka, která má ted půlroční holčičku,, během těhulení ji prsa narostli snad o tři čísla-fakt megabalony :D a kojení vyloženě vzdala po třech týdnech-prej aby se obě netrápili... no ,,nou koment,, :( tak zdar a sílu všem maminkám, co můžou a chtějí kojit :D