Jak přestat kojit?

kikitt
11. pro 2017

Dobrý den, .dcera rok a dva měsíce. .nic nechce jist, pit. .jen Mé mléko. Kojit již nechci
. V noci od srpna co hodinu chce prso. Jsem živý dudlík. Prosím o radu, jak utnout kojení, jak naučit pit, jíst. .VŠE odmítá s brekem a vztekem a přitom jsem i zkousela pul dne ji nedat prso, pak něco k pití, jídlu, stejne nic a nakonec vysaje obě prsa a je spokojena. Rady tipu koj, je to zdrave, koj dokud můžeš atd. .sem nepište. Jen rady, kdo zazil to same a nějak to vyresil. Díky

herminka
12. pro 2017

Mně se dcerka rozjedla v 15 měsících (do té doby nechtěla prakticky nic) tím, že mi začala ujídat z talíře, co se jí líbilo. Jsem v tomto docela zásadová, ale byl to jen přechodný stav, od té doby konečně začala po trošce jíst.
Kojit jsem ale nepřestávala.

normalnimatka
12. pro 2017

@ninive211 no právě.... akorát po tom roce je docela normální, že děti nepřibíraj ani když normálně jeděj... jako syn jí, sice málo,ale jo, + kojení, no a za půl rok nepřibral skoro nic...

já bych to neviděla tak jednoduše, tu rovnici jakože nejí, tak toje kojením. spousta dětí je kojenejch dlouho a s normálním jídlem problémy nemaj. jako na mě někdo s tíhmel vyrukovat, ještě s tím andřazeným tónem, tak ho asi rychle pošlu do kšá:D

jitka0a
12. pro 2017

@kikitt A co na to říká dětská doktorka, že nechce nic jíst ani pít? Asi nebude zbytí jí to mlíčko vzít asi "násilím". Jinak teda nevím ☹

kikitt
autor
12. pro 2017

Holky, presne tak. ..plno deti ji všechno a do toho jsou kojeny. ..doktorka?prý je to zavislacka a nic neporadila :/ nevím. .snad to někdy začne, ale už mi z toho hrabne. Mala už má 10 zubů! !!tak si to umíte představit. ..a všude vytahovat prso se mi uz také nechce. ..ale jste zlate za rady 🙂

astyna
12. pro 2017

Holky a dotaz trošku mimo - když se kojí později třeba už jen 2x denně, pořád je stejná zásoba mléka? Mě jde o to, že mi kdosi tvrdil, že, když se nekojí déle než 7 hodin, přestává se vytvářet hormon podporující laktaci.

guinea
12. pro 2017

@astyna Ahoj, myslím, že to s těmi 7 hodinami buď není pravda vůbec, nebo je to individuální. Synka jsem kojila do jeho 2 let, poslední půrok byl občas celý den na hlídání u babičky a mlíčko měl jen ráno a večer, a mlíka jsem měla pořád dost. Nakonec jsem přestala kojit kvůli silným lékům, co jsem musela brát, ale mlíko se mi dělalo ještě asi měsíc, než to nějak přestalo...

astyna
12. pro 2017

@guinea

Mě to taky příjde divné, mám kolem sebe holky, co kojí třeba do 2 let a to jen ráno a večer a stále si tam to batole něco vyžumkne.

guinea
12. pro 2017

@astyna Já myslím, že kdybych nemusela přestat kvůli těm lékům, tak takhle ráno / večer kojíme dodnes. I se mi po tom celkem stýská, protože mi synáček krásně tím kojením usínal. Teď je to se spaním bída ☹

kuliseks
13. pro 2017

@astyna já jsem dlouho kojila ráno a večer a pak dlouho už jen ráno 🙂 syn se sám odstavil, když ho po ránu pak začaly zajímat hned jiné věci (chodit a zkoumat) než cucat mlíko 🙂 byl mu rok a 9 měsíců, když se to samo takhle ukončilo i po ránu

hanih
13. pro 2017

@astyna Já jsem zhruba dva měsíce před odstavením kojila jen jednou večer a dvakrát v noci, cca od pěti ráno do devíti večer jsem nekojila, pak už jsem kojila jen jednou denně při uspávání, a mléka jsem měla pořád dost.

alubif
13. pro 2017

Nečetla jsem přízpěvky nademniu, ale u kamarádky dobře fungovalo to, že prostě odjela na víkend sama pryč a dítě zústalo s tatínkem. Pak spala jestě pár nocí mimo pokoj s děckem. Sice to není žádný jedlík, ale je bez prsa. Případně zalepit bradavky náplastí, že maš bebí, jedna kamarádka si na to malovala ještě červenou fixou ,,krev" 😀 ale fungovalo to. U nás když se malá budila, co hodinu, jsem dala Sunar, byla spokojená. Láhev přijala bez potíží. Ale my jsme kojení neprožívaly ani jedna a v podstatě se sama v 8m odstavila ke spokojeosti obou stran.