Jak přestat s kojením? Poraďte fintu

sisa31
9. říj 2009

ahojte maminky,nikdy jsem si nemyslela,že u třetího prcka budu totálně bezradná 😒 ,ale mám velký problém odstavit mého 9měs.syna,prsa mám úplně dodělané,bradavky prasklé do krve hned na několika místech,mám toho plné zuby 😠 ,ještě jsem se nevyspala,prostě si myslím,že stačilo,jenže prcek si to nemyslí.Má 4 zuby, kouše mě a tahá, takže jsem bez šance,aby se mi to trochu zahojilo,ikdyž se mažu Bepanthenem,sádlem....nemusím vám ani vykládat,jak strašně to bolí, štípe a pálí a navíc se bojím, že do toho dostanu nějaký zánět 😒 .Maloch nechce flašku ani vidět,natož tak Sunar nebo něco podobného,nevíte o nějaké fintě???Prosím o radu nebo se fakt zblázním ☹

petja
15. říj 2009

Kojení tě obtěžuje?

sisa31
autor
15. říj 2009

já vím, taky jsem byla vděčná,že se z toho tak rychle dostal,dostával ze začátku atb.v kapačkách,pak jsme přešli na sirup,dívat se na vlastní mimčo, které má už několik dní 40 horečky a vy nevíte proč, je dost na prd.Dokonce ani doktoři na to pořádně nepřišli(zuby+všechno naráz),absolvovali jsme sono, UNK,výtěry ze zadečku,ale vše bylo ok,jen pro to,že byl trochu zahleněný tam tedy dali diagnozu--akutní zánět horních cest dýchacích,ale hospitalizovali nás s podezřením na infekci moč.cest--a do toho se mu drali 4 zuby naráz. 😝 .No,člověk musí skousnout zuby nad horšími věcmi,ale je v pořádku a to je nejdůležitější-koupila jsem mu aspon do toho UM MULTITABS--vitamíny a,c,d,aby měl aspoň přes tu zimu.

sisa31
autor
15. říj 2009

petja---na to se ptáš mě???

petja
15. říj 2009

Nene Sisa,Aleachim.Mám z toho takový pocit....

sisa31
autor
15. říj 2009

ok,já jsem tady několik důvodů uvedla. 😉 Hele holky, zítra to bude už týden, co prcka nekojím,prsa mám sice ještě takový pevný,ale už neodstříkávám,bradavky jsou úplně zahojené a mám o moc lepší náladu, protože maličký to zvládl naprosto bravurně,bez nějakých větších problémů.Je mi to trošku líto,protože to už asi bylo naposledy,co jsem si to takhle mohla prožít(3 děti,až nad hlavu),ale zase jsem pocítila trochu svobodu,když jsem včera nemusela za ním letět já,ale tatínek,který mu dal dudlík a prcek spal dál 🙂 ,jooo,skončili mu výmluvy typu"já nemám prsa" 🙂 ,takže se holky držte a díky.

aleachim
15. říj 2009

petja, dělála jsem to proto, abychdala malé to nejlepší. Pořád jsem se nervovala, jestli bude mít dost, každý druhý měsíc jsem musela osávat, aby se laktace udržela a první 3 měsíce jsem odsávala každé 3 hodiny ve dne v noci a dávala to malé přes stříkačku,.... máš pravdu, obtěžuje mě to a mám toho plné zuby. Malou zbožňuji, ale kvůli tomu, že se teď propaguje koj nebo jsi krkavčí matka, se nehodlám zbláznit.

radka.m.
15. říj 2009

já si teda nemyslím,že je něco špatného,nebo udivujícího na tom,že matka dospěje k tomu,že jí začne kojení obtěžovat,co je jako na tom špatného??? 😕 😕 😕

sisa31
autor
16. říj 2009

aleachim---myslím, že víme,jak to je 😉 nemáme 7týdenní miminka,aby jsme si dělali nějaké výčitky,vždyť v roce už jedí děti všechno--nemyslím chleba se škvarkama.Jeden důvod pro odstavení zní:unavená matka a já už "padala na hubu",vozila jsem v autě 3 děti a jen jsem se modlila, aby mě nezastihl mikrospánek.Myslím, že Aleachim je taky vyřízená.Vstávat tolikrát za noc vydrží málokdo--nejsme stroje.Tady jsem někde četla na diskuzi:MALÉ ASI ROSTOU ZUBY,BYLI JSME I 6KRÁT ZA NOC VZHŮRU"Tyyyyy vogo---6krát za noc vzhůru jsem brala jako luxusní noc.A ty jsi do toho ještě odstříkávala???Tak to je teda šichta.A jak jste na tom???Už jí zachutnalo UM nebo ještě bojujete???

aleachim
16. říj 2009

sisa, no ono je to tak, že já v posledních několika měsících byla v noci v pohodě. Malá se vzbudila tak jednou za noc, ale spíš jde o to, že zase začalo mlíčko docházet a to přichází na řadu odsávačka a z té já už mám úplnou fobii. Připadám si jako kráva, kterou je třeba rozdojit (omlouvám se za přirovnání, ale fakt to tak cítím). Teď už je o psychice. Ono se to holkám říká, nevzdávejto, jde to tak a tak, ale ono, když to jde samo, tak je to asi úplně o něčem jiném. Když je nějaký problém je to horší. Navíc s malou cvičím vojtovku a fakt jsem měla pocit, že celý den jen řeším prsa a cvičení. Ale nemyslím si, že ty nebo já nebo někdo jiný se musíme hájit, proč kojit už nechceme, jak psala radka.m není nic špatného na tom, že matka dojde k závěru, že už kojit nechce.

Jinak já včera večer udělala zásadní chybu, dala jsem ji prso, protože chytrák manžel říkal, že jednou za den bych jí dát mohla, aby měla obránné látky a ona potvůrka hned přišla na to, že to jde a flašku odstrkovala (hrneček se neujal vůbec, jak má pítko v půse, řve jak zběsilá). No, tak začnu zase pěkně od znova. Jen jsem se chtěla zeptat, když jí budu dávat um, mám ji dávat ještě nějaká další tekutiny? Do teď jsem jen kojila, a po jídle si třeba taky dala, aby to zapila, tak nevím.

sisa31
autor
16. říj 2009

aleachim---tekutiny jí určitě přidávej,já dávám čaj-ovocný-granulovaný,protože fenyklový ani žádný jiný se neujal,ale u tebe to zase může být jinak.UM není na zapití,ten je na zasycení.Malej taky zapíjel z prsa jakýkoliv příkrm.......Samozřejmě má po UM tužší stolici,takže to prolívání čajem je taky dost důležité,aby se ti v klidu vykakala.Malej měl stolici jak pastu a smrděl,jak 4 chlapi 😲 .Ze začátku to nechtěl,tak jsem mu to dávala po lžičkách,teď už pije,jak borec.
K tomu kojení,já jsem u obou kluků přišla o mlíko,když měli 6.měsíců,prostě jsem se ráno vzbudila a měla jsem prsa,jak hadr-totálně prázdné---co chceš odstříkávat z "prázdných"prsou??A to ani nemluvím o tom, že když mi ty prázdný prsa hladově tahal, tak to taky bolelo, jak sviňa!!!Každej mi tehdy říkal vydrž,vydrž a já jsem vydržela 3dny-byl hladovej a já s nervama v čudu,tak jsem najela na UM a byl klid.Prostě, když to nejde,tak to nejde.Nechápu,jak je možné,aby se mlíčko takhle ztratilo,ale stává se to.A moc dobře si pamatuju, že jsem to tenkrát obrečela........vydrž,bude líp,budu moooc držet pěstičky

aleachim
16. říj 2009

sisa, a to je právě ono, to ty víš, že kojení nemusí být procháka růžovým sadem. Štve mě, když tu pak někdo napíše se značně pohrdlivým tónem a tebe jako kojení obtěžuje? Vyznělo mi to, jako kdybych dcerku odložila do popelnice. Je tu jedna mamina, která ještě v 9měsíci odsává a dává to malému zflašky. Ta si může dovolit mě soudit, ale ta to nedělá, protože dobře ví, co je to za otročinu.

Kdybych nebyla přesvědčená, že jí dávám to nejlepší, tak bych to nedělala a já fakt bojovala. Sisa, podle toho, co ty píšeš a co vím o sobě, opravdu se nemusíme nijak hájit. Dám vědět, jak bojujeme.

sisa31
autor
16. říj 2009

aleachim--nejdříve jsem si myslela, že se ptá Petja mě,ale asi si nepřečetla všechny tvoje příspěvky,jinak by to taky pochopila.Víš,z duše nesnáším ty typy maminek(teď nemluvím o nikom tady),které všechno ví, všude byly,nic pro ně není problém.Já mám děti 3 a neřekla bych, že už jako všechno vím.Spousta věcí je pro mě ještě nová a mockrát jsem hleděla jak péro z gauče,protože jsem spoustu věcí zapomněla.......Taky nesnáším věty typu:ten váš ještě neleze????On ještě nemluví?????On ještě nemá žádné zoubky????To náš František....blablabla!!!Jsou to u mě normální blbky,které nemají co dělat,tak jim dělá hrozně dobře se povyšovat nad druhé---a pak zjistíš, že František šišlá jak prase ještě v 9 letech a neumí si zavázat tkaničku od boty. 😖 No nic, to už jsem zabrousila úplně někam jinam----všichni děláme chyby, důležité je se z nich poučit.To jsem tě jenom chtěla připravit na to, že bude hůř 😉 ,než to, že odstavíš skoro 10mesíční dítě 🙂 🙂 🙂 Drž se

aleachim
16. říj 2009

sisa, napsala jsi to báječně. Neodpustím si přirovnání z naší rodiny, i když již z let, kdy už jsme děti dávno nebyli. Moje babička mě pořád srovnávala se setřenkou, protože ona vždy dělala vše mnohem lépe než já. Nejvíc mě dojala, když mi říkala, že bych měla víc studovat, protože sestřenka má ze zkoušek samé jedničky a já jsem sama trojka. Co na tom, že sestřenka studovala učitelství pro mateřské školy a já práva a historii.

sisa31
autor
16. říj 2009

aleachim---určitě se teď nenavážím do šišlajících dětí--jen jsem tě chtěla trošičku pobavit a zvednout ti náladu 🙂 ,protože tak to prostě je--každá maminka si myslí, že to její dítě je nej--pochopitelně,ale některé to opravdu přehánějí,proto,je lepší být prostě nad věcí.Whow,práva a historie???Tak to je docela nalejvárna 🙂 a už to máš hotové???Já taky těžce přemýšlím o tom, že bych si nějakej ten papír navíc měla udělat,ale zatím jsem ve fázi--kecy,kecy a skutek utek 😉 ,je fakt,že už jsem z těch dětí unavená-jsem už 9let na mateřské 😲 ,chystala jsem se konečně do práce--minulý duben, když tu najednou.......tak jsem si řekla, ok, třeba to bude moje vysněná holčička......když mi Mudr. ukázala pytlíka,myslela jsem, že svýho muže nakopu někam,usmíval se a já byla na mrtvici,fakt jsem si myslela, že čekám holku.No takže co z toho plyne???Musím být vděčná za to, že mám krásné zdravé 3 syny,hodnýho chlapa a to mi k životu plnýho mateřství zatím stačí.Pracovat ještě v životě budu, až mi z toho bude špatně-hlavně, když budeme chodit do důchodu ve 100letech,že?? 🙂 Když tak mi napiš do IP,at tady nenarušujeme diskuzi 😉

aleachim
16. říj 2009

Hlásím první úspěch. Malá vypila z hnečku vodu. Sice mám mokrou i nohu a jí jsem musela převléct 🙂 , ale dobrý. Vyndala jsem tu blanku, takže to rovnou teče, ale aspoň se tak nevztekala. Přišlo mi, že to bere jako legraci, tak uvidím, jak jí to půjde dál. Pokud jde o mé studium a tak, tak písnu do ip.

petja
17. říj 2009

Aleachim, tato propagace jde mimo mě.To tě moc obdivuji,jak se pro dítě obětuješ!

petja
17. říj 2009

Radka,nemyslela jsem dospět k názoru,ale vůbec začít kojit s tím,že nechci.

aleachim
18. říj 2009

petja, to rozhodně nemusíš 😉 a omlouvám se, že jsem tak vystartovala, ale měla jsem pocit, že mě soudíš za to, že už toho mám plné zuby a na podobné odsudky jsem háklivá. Myslím, že se máme vzájemně podporovat a ne se hádat kvůli tomu, že třeba něco děláme jinak. Hazký den 🙂

sisa31
autor
18. říj 2009

no holky----když jsem zakládala tuhle diskuzi,tak jsem se domnívala, že se tady maminky, které chtějí odstavit svoje dítě dočtou nějaké rady a tipy a fígle,aby mimčo moc netrpělo,s čím máte zkušenosti, co pomohlo vám,atd.Zatím se tu pořád dokola opakuje to,jestli je to správné nebo ne.Všechno má své pro a proti,ale matka,která je rozhodnutá s kojením přestat---je jedno z jakého důvodu,to stejně udělá,takže toto zpětné "obhajování"stejně jaksi postrádá smysl,takže vás prosím,dávejte sem pouze ty příspěvky,které by maminkám pomohli a trochu je v tomto rozhodnutí podpořili---teď proboha nemyslím matky 14-denních dětí,které raději budou kouřit a pít, než kojit své dítě,protože je to pro ně strašné omezení---doufám, že si rozumíme 😉 ,nechme těch soudů a buďme prosím trochu užitečné ostatním.Děkuji za pochopení

aleachim
18. říj 2009

sisa, válečná sekera je zakopaná a teď věcně. Zatím pořád bojujeme, ale nejvíce se chytlo odebrat tu blanku z hrnečku a lít jí to rovnou do pusinky. Občas se zakucká, ale pije. Teď jsem narazila na to, že asi jí nechutná beba, tak zkusím ten sunar. Poradíš mi, který bych měla koupit? A ještě k těm tekutinám. Kolik by toho měla vypít. Pije um, přesnídávka, oběd, um, kaše, um. + cca 80ml vody. Díky za rady.

m1rti
18. říj 2009

Holky, já mám trochu opačný problém, mám dceru 10ti měsíční, zničehož nic ode mě odmítala pít, asi to souvisí se zubama, párkrát mě kousla, a jak jsem se nějak u toho zatvářila a vyjekla, tak se prostě lekla a když si k ní lehnu, tak už lítostivě brečí, stalo se to už před víc než měsícem, ale v noci když jsem ji krmila ze spaní, tak jsme to překonaly, ale teď už se nedaří. Nekojím od minulé soboty, tj. týden, vím, že je to brzo, ale pořád se mi dělá dost mléka ... nemáte radu, jakým způsobem to udělat, abych se mléka "zbavila"? Až byla prsa citlivá, tak jsem odstříkala nejnutnější množství, omezila jsem hodně tekutiny, je fakt, že prsa mám už menší, ale pořád musím tak jednou za den, dva odstříkat, asi to bude chtít trpělivost, odstříkané mléko používám na kaši, to se taky hodí ... dost mě to trápilo, ale zas si říkám, že jsem kojila dost dlouho (předchozí děti jen 2-3 měsíce), že je na druhou stranu dobré, že se malá odstavila sama a nemusím ji trápit ...

m1rti
18. říj 2009

sisa31 - jéžiš já koukám ,taky třetí dítě a taky týden nekojíš? ... jak starýho máš chlapečka?!

aleachim
19. říj 2009

m1rti, když projdeš tuto diskuzi, tak myslím narazíš na nějaké homeopatika, která by měla pomoci. Jinak se vždy radí, odstříkávat do úlevy a být trpělivá.

sisa31
autor
19. říj 2009

ahoj aleachim,jsem ráda, že se daří 🙂 80ml je za den málo,já malého prolívám čajem, jak to jde,vypije mi tak 500ml za den+Ještě něco v noci tak dalších 150ml,ale když si spočítám,že by mělo mít nekojené dítě 150ml na kg vlastní váhy--on má 13,tak to by musel vypít skoro dva litry 😲 😲 😲 .I tak to beru jako úspěch, protože ze začátku jsem do něj dostala sotva 250ml--vím, že je to málo, tak jsem mu dělala takový vodnatý jídla---mrkev s jablkem, polívky atd.Mrkni se na stránky PITNÝ REŽIM U KOJENCE a dočteš se víc 🙂 Jo a ten Sunar od 10.měsíců--original-.Nic jiného nechtěl ani vidět 😒
m1rti--nekojím 10 dní,neodstříkávám už asi 5 dní a přesto,když jsem včera byla bez podprsenky,jen v košili a vzala jsem si malého na sebe, tak se mi samovolně mlíčko spustilo,takže to chce trpělivost,jsou tu v diskuzi nějaká homeopatika,šalvějový čaj aj,ale já nic nebrala.Odstříkala jsem do úlevy a nechala to tak.Maličký se narodil v lednu2009 takže máme 9.měsíců.

aleachim
19. říj 2009

Siso, já tedy nevím, ale těch 150 ml. na kg se počítalo, když jsem jen kojila a bylo to jediné jídlo. Navíc, když je dítě na příkrmech kojeno, tak se další tekutiny dávat nemusejí až do 10měsíců. Zdá se mi to nějak moc. Když bych brala jako ukazatel počůrané plínky, tak to je ok, věčně přebaluji, protože je mokrá. No, načtu si to na těch stránkách, abych tu nerošiřovala nějaké nesmysly. Díky za radu.

radka.m.
19. říj 2009

holky,u dětí na příkrmech je množství tekutin 90-120ml na kg váhy,do toho se počítá i mléko,jinak i u kojených dětí aleachim by se měli podávat tekutiny,jakmile se začne s příkrmama,není pravda,že do 10měsíců by se tekutiny neměly podávat,kolem 8měsíce,kdy má dítě 2příkrmy by mělo dostat 200ml dalších tekutin. 😉

helcah
19. říj 2009

Ahoj holky, já jsem chtěla přestat kojit už na 8mi měsících, protože malá to úplně přestala vyžadovat, ale rozhodla jsem se ještě nějakou dobu vyčkat. Teď jí bude rok a kojíme jenom 1x denně ráno. Přes den už by mi to bylo upřímně řečeno takový divný - přijde mi, že už je moc velká. Chtěla jsem se zeptat co si myslíte o odstavu na tom 1 roce? Nebo bych to ranní kojení měla ponechat? Ale je pravda, že o něj zas tak moc nestojí, takže by odstavení nebylo zase takový problém.

aleachim
19. říj 2009

radko, díky, když se do toho počítá mléko, tak to už dává větší smysl. Myslela jsem, že je to ještě navíc. To by vypila víc tekutin než dospělý.

sisa31
autor
20. říj 2009

helcah--jestli ti kojení nijak nevadí,tak jí klidně koj dál,je to jen jednou denně a stejně má od tebe to nejlepší 🙂
aleachim---do toho se počítá všechno--polívky,kašičky-tam taky dáváš vodu,atd...taky si nedovedu představit,že by vypil 2 litry 😉to nevypiju ani já--a to bych teda měla 😉

m1rti
21. říj 2009

Sisa31, já omezila tekutiny, to se projevilo dost razantně, aspoň se teda nenalívám, jako když jsem kojila, občas odstříkám, tak jednou za 4 dny, pro můj klid .... o těch homeopaticích vím (ricinum communis), brala jsem to na podporu kojení a v lékárně mi lékárnice omylem prodala vyšší dávkování a to bylo právě na útlum tvorby mléka ... se divím, že se mi to nezarazilo ... ale dobrý ... myslím, že to zvládnu bez nich ... i tak díky za rady!