Jak přinutit miminko k prsu?

lucie811
18. bře 2021

Zdravím, mám problém tchyně začala mojí 4 měsíční dceři dávat od 3 měsíců jogurty, sunar, přesnídávky a různé blbosti, teď ale odmítá prso chci jí kojit ale ona si jen cucne a odtáhne se, jsem z toho zoufalá mléko mám stále kojím jí jen v noci přes den prso nechce. Máte nějaké rady jak malou přinutit zpátky k prsu?

michaela666
19. bře 2021

Moc se v tomhle nevyznám, ale jak na sebe bere přítel malou??? Snad jste rodiče oba i když je ti 17. Když ospod uvidí, že máš u mamky zázemí a pomoc, tak ti malou přece nevezmou.

lucie811
autor
19. bře 2021

@bara88 ok vážně jsem až tady zajít nechtěla jen jsem chtěla radu jak malou přinutit pít z prsa

nazka
19. bře 2021

@lucie811 držím Ti moc palce, ať se máte lépe. Vidím, že to nemáš lehké. Mrzí mě to. Malou z prsa asi nedonutiš pít, líbila se mi myšlenka, odstrikavat a dávat ji láhev. Tchyni ukaž články, že malé ubližuje.

aniea
19. bře 2021

@lucie811 já bych to prostě dal zkoušela a zkoušela. Když ji nebude nikdo nic jiného dávat tak bude mít hlad a třeba se zas naučí.. Třeba bych jí ubrala jedno kojení, to mi u dcery pomohlo, když začínala dělat blbosti u kojení.

lucie811
autor
19. bře 2021

@nazka děkuji 🙂 zkusím dnes odstříkat a dát jí

nazka
19. bře 2021

@lucie811 ale prso nabízejí stále 🙂

drakenn
19. bře 2021

Nedat děcku nic jiného než prso. Jak primitivní, ale jak účinné.
A ty se seber, přestaň se vymlouvat na své okolí, že to oni blabla a val k mamce. Vyres s mamkou svěření dcery do tvé péče a začni se chovat jako matka, co má za své dítě odpovědnost! A ne že malou necháš napchavat sladkyma srackama a nic s tim neuděláš.

daasqua
19. bře 2021

Pokud vím, zhruba do 6m věku mají děti reflex, že se automaticky přisají k prsu (potom už to není reflex, už to dělají vědomě). Takže toho využít, prostě jí to prso cpát, ono to jednoho dne povolí a rozkojí se znovu 🙂 Odstříkávání je další věc, když už bude to prso holt i odmítat, jenom to potom dá víc práce (já ale třeba odstříkávala 14m, takže i dlouhodobě to jde).
Kolik malá váží, že tchýně vrčí, že ji trápíš hlady? Pokud má normální váhu, tak se odvolávej na to. Brzké přikrmování sladkým "hnusem" jí může dost ovlivnit zdraví k horšímu. Ukazuj příteli všechny možné články o tom, jak je kojení nejlepší a od kdy se smí co jíst, můžeš to ukazovat i tchýni (ale je mi jasné, že nad tím mávne rukou, některé starší ročníky to tak mají, třeba i částečně moje máma, ale ta mě respektuje a kojení velmi podporuje, jí samotné to moc nešlo).

lucie811
autor
19. bře 2021

@daasqua malá váží 7kg

lucie811
autor
19. bře 2021

@daasqua malá váží 7kg

lucie811
autor
19. bře 2021

Šla bych od nich pryč ale na OSPODu tchýni řekli že přítel malou vyhraje že mi já nemám s malou kam jít.. Tak nevím jestli si to vymyslela nebo jí to na OSPOD vážně řekli.. Jsou to jen výhrůžky?Myslíte že by mi jí dali do péče kdybych byla s malou a mamkou v 1+kk? Js

bara88
19. bře 2021

@lucie811 a co být trochu samostatná a na to ospod si zajít sama ?jako chápu že je ti 17 ale jestli je tohle vše pravda tak se sakra seber a začni něco řešit,a né si jen stěžovat.máš dítě tak musíš dospět a je tvoje a né tvé tchýně,tak mu sakra nenech ubližovat

bara88
Autor odpověď smazal
Zobraz
daasqua
19. bře 2021

@lucie811 To váží v pohodě, možná trochu nad průměr (závisí na porodní váze). Takže bych se nebála, že hlady strádá. Možná spíš moc přibírá (a nezdravým způsobem) těmi příkrmy. Takže tchýně ať si trhne. Pokud dítě řve, může to být miliarda jiných důvodů než hlad (možná jí je i blbě po těch příkrmech).

darinka84
19. bře 2021

@lucie811 není důvod aby matka přišla o kojence jen kvůli velikosti bytu... Co se týče kojení pozvat laktační poradkyni.. To třeba zavře pusu tchyni... Mamila.sk je seznam poradkyn.. Ke zbytku se vyjadřovat nebudu.. Co si necháme líbit, to na nás bude okolí aplikovat.

lucie811
autor
19. bře 2021

@daasqua tohle říkám příteli pořád jenom on mě neposlouchá radši se obrátí na svou matku

steinny
19. bře 2021

@lucie811 Kamarádce v porodnici řekli, že jí tu kozu prostě má nacpat do pusy a vůbec se s ní nemazlit.

daasqua
19. bře 2021

@lucie811 Jinak tohle je taková zkouška dospělosti, zvlášť pro mladší matky... prostě postavit se za své dítě, ctít své názory a bojovat... člověk se to musí prostě naučit a tím v něčem i dospěje...

madamas
19. bře 2021

Ahoj, je mi tě moc líto co musíš prožívat. Vlastně jsi porodila dítě tchýni a ty jsi tam jen trpěná, pomalu ani to ne. Pokud je maminka ochotná pomoci tak i v 1+ kk se dá nějakou dobu žít, zvlášť když je dcera ještě miminko. Každopádně bych se v poradně svěřila lékařce, popiš jí situaci a způsob jakým tchýně miminko krmí. Měla by o tom minimálně učinit záznam, nebo si nechej rovnou napsat zprávu s doporučeným stravováním a tu předlož tchýni. S OSPODem zkušenosti nemám ale dost záleží jak tě tam tchýně ,,vybavila" a zda jenom nevyhrožuje. Sledovala jsem kauzu kterou řešil v televizi i Klíma, kdy mamince miminko vzali a svěřili do péče otci - narkomanovi, na popud jeho matky(byla kamarádka s úředníci). Nakonec to nějak vybojovala, ale musela bojovat tvrdě, myslím že běžně taková situace nenastane. Ale jak říkám, sama žádné zkušenosti nemám ani osobně neznám takový případ. Držím pěsti ať to s maminkou zvládnete 🍀

lucie811
autor
20. bře 2021

@madamas ano to je pravda, porodila jsem dítě pro ní a ne pro sebe, děkuji musím začít jednat. Už to nejde takhle dál, bolí to dívat se na své miminko jak je neustále v její náruči.

honatko092
20. bře 2021

Držím ti palce, nemáš to lehké. Já bych se být tebou co nejvíc svěřila své mamince a poprosila ji o pomoc. Na přítele bych se asi vykašlala, pokud se za tebe a vaše dítě nepostaví. Tady asi nejde jen o jídlo, předpokládám, že jde o celkovou atmosféru u vás? Jen se zkus zamyslet nad tím, jak u vás musí být tvé dceři. Ty tam šťastná nejsi a nejsi v pohodě a miminko to vycítí...tím ti chci dodat odvahu a sílu jednat, protože to neděláš jen pro sebe, ale hlavně pro svou dceru 🍀

lucie811
autor
20. bře 2021

@honatko092 moc děkuji máte pravdu 😊

lucie811
autor
20. bře 2021

S malou jsem trávila nejvíce času při kojení ale jelikož jí to tchyně odnaučila tak už jsem s ní málo

lucie811
autor
20. bře 2021

A ten kdo tady píše že proč si jen stěžuji a neřeším to, tak to proto že s bojím, mám strach že o malou přijdu, že OSPOD jí svěří do péče příteli

cikitkapb
20. bře 2021

@lucie811 Zavolej si laktační poradkyni a ta ti poradí jak zase naučit pít malou z prsa... nejužitečnejší rada je kojit v polospánku, protože si malá neuvědomuje z čeho pije. A to i přes den.

zdenda9
21. bře 2021

@lucie811 vím, že otázka je jiná, ale pokud by jsi nemohla bydlet u maminky, co zkusit třeba azylovy dům pro maminky s dětmi.

madamas
21. bře 2021

@lucie811 Popros svoji maminku a zajděte na OSPOD. Řekni jim, že tchýně ti odjímá dceru, znemožňuje ti péči o ni a hlavně - VĚDOMĚ TI ZABRAŇUJE V KOJENÍ, tím, že dceři podává jinou stravu. I když je to těžké tak se pokus s tchyní o rozhovor a rozhovor si nahraj na mobil, ať máš výhrůžky a zastrašování nahrané kdyby mělo dojít na opatrovnické řízení (nevím jak přesně se to nazývá). Promluv si o tomto způsobu stravování i s pediatričkou. Na OSPODu řekni že máš v plánu odejit k mamince v rámci zachování kojení a zdraví tvé dcery. Na to musí slyšet.

dibli
22. bře 2021

@lucie811 kdyby tohle člověk věděl než si pořídí dítě, co? Taky to tak bylo. Bych se k chlapovi chovala stejně hnusně, jako on k tobě. Ať si to rozmyslí on. U mě to celkem pomohlo, mám klid od tchýně, občasná návštěva a hloupé keci se dají přežít. Kdyby začala s nějakou manipulací jak jsem zlá, nebo jim nakecavat, jak si je nastehuje k sobě a já si je budu půjčovat leda na odpoledne a večer je vrátím k babičce, tak se jí může stát ze oplatí stejnou mincí. Špínu házet můžou, chovej se slušně, zvlášť k úřadům, k dceři hezky, vylič jim v klidu svou verzi, chce to mít i samozřejmě nějaké zázemí, jestli máš kam odejít a kdo ti pomůže... Tak ti malou holčičku nikdo nesebere dokud bude kojena, tak dokonce ani přes noc. Na návštěvy nárok mají, časem i dle soudu. Ale třeba to tak daleko nedojde, milostpán tady si to taky rozmyslel ve chvíli, kdy jsem se s dětma balila... Bohužel stejně je tu ztráta jakékoliv důvěry, strašně mu vadí že nemá maminku za zadkem. Pediatry je podložené, odkdy přikrmovat, co nedávat, nikdo normální by jí dítě nesvěřil, když má matku, která se o ní v pohodě stará. Nezkoušela jsi teda nahodit, že byste na něho počkali u tvé mámy, než se budete moct odstěhovat vy tři? Že se ti tohle jednání prostě vůbec nelíbí a strašně tě nervuje? Vystresla matka=vystreslé dítě.

Nechci ti radit špatně, já tohle všechno riskla, protože vím že tady je nejakej rozvod a tahání o dítě ostuda a tahle rodinka to nemá v lásce... A ja se o děti tahat nechci, kdyby mi byl její vliv jednou za 2 tydny jedno, byla bych pryč hned

dibli
22. bře 2021

Řešení je nakonec na tobě, jestliže nic nepomůže, nebude dobré v tom být... Svěřuj se mamince, jestli v ní máš oporu, sdělená starost = poloviční starost. Holčička je malá, tchyně ti zabraňuje se o ní pořádně starat, ty jsi ta, která ji má být na blízku. Ona jí škodí a to všichni na úřadu moc dobře vědí, musí se řídit i nějakýma tabulkama, zprávu od pediatra musí brát v potaz... Nemůžou jen tak rozhodnout jen protože jedna paní povidala. Oni budou prověřovat.

lucie811
autor
23. bře 2021

Ona vlastně vzala mojí roli, dělá jakoby jí porodila ona, po doktorech s ní chodí on já jen až na druhém místě, doslova mě od malé odstrčila..