Jak se zbavit laktace?

beny
19. lis 2010

Milé koníkářky potřebovala bych poradit jak se co nejrychleji zbavit posledních kapek mléka v prsou.Už dlouho nekojím ale stále mám ještě kapičku mléka v prsou.Potřebovala bych se toho tak do tří měsíců zbavit.Vyzkoušela jsem snad vše ale nějak to nepomohlo.Prosím poraďte. 🙂

radka.m.
19. lis 2010

Ahoj beny,tak já ti asi moc neporadím,já nekojím už dva roky a když si prso zmáčknu,tak mi pořád mléko přímo vystříkne,ale samovolně mi teda už nevytéká 🙂 a můžu se zeptat,proč se ho potřebuješ zbavit zrovna do tří měsíců? 😉

ria80
19. lis 2010

A co antikoncepce?

sabkaaa
19. lis 2010

@beny pevně svazovat prsa, třeba přes den když jsi doma tak stáhnout nějakým šátkem 🙂
@radka.m. jak je to možné že dva roky tam stále něco je? 😀

beny
autor
20. lis 2010

@radka.m. tak mě taky samovolně nevytýká ale když zmáčknu tak pořád tam kapička je.A kvůli operaci nesmím mít ani kapičku.Proto potřebuju aby tam nebylo už nic.No doktor mi napsal zase prášky a zkusím to chladit a stále pít šalvěj a svazovat ty prsa.Jinak teda fakt už nic jinýho nevím. 😒

@ria80 Rio já mám antikoncepční tělísko a pochybuju že anti mi v tomhle pomůže.Po prvním dítěti jsem začla anti brát tři měsíce po porodu a ještě rok od porodu jsem měla kapku mlíka. 😖

@sabkaaa já s stahovala od té doby co nekojím.Dokonce piju i šalvěj a doktor mi znova napsal tabletky.Já fakt už nevím.Musím se toho nějak zbavit. 😒

ale jinak všem moc díky za rady budu to zkouše vše dál. 😒

ria80
20. lis 2010

Ještě homeopatika,Ricinus communis 30CH na to jsou.

beny
autor
20. lis 2010

@ria80 děkuju zkusím si je sehnat a uvidíme 😉

libulubo
4. dub 2013

také bych potřebovala poradit nekojím už 10mesicu samovolně mlíčko nevytéká ale když ho zmáčknu prso tak někdyi vystříkne ale je ho tam malinko nevadí to nějak??nějaký zánět,rakovina prsu ..... aby to něco nemohlo přivolat ☹ jsem v tomhle laik a potřebovala bych poradit

hamma
5. dub 2013

@libulubo Mléko se tvoří ještě dlouho po ukončení kojení a je to přirozené. Rozhodně to ničemu nevadí a nemůže to způsobit žádné zdravotní ani jiné problémy 🙂

evulka25
5. dub 2013

mě pomohla šalvěj, čaj 2x denně a po 2 dnech bylo po mlíku 🙂

libulubo
6. dub 2013

@hamma
@evulka25 holky děkuji Vám za radu rozhodně jsem aspon klidnější 🙂

aivaemail
4. kvě 2013

ahoj, asi jsem výjimka, ale nekojím už skoro rok, kapku mlíčka jsem nějak neřešila, ale když jsem začala být unavená, nebylo mi dobře a nakonec se mi rozhodil cyklus, tak jsem zašla na gynekologii a po krevních testech se doktorka přiklonila, že za to může prolaktin a nasadila mi prášky (půlku za týden). Beru ho už čtvrtý týden a je mi líp - takže trochu vyvracím teorii, že kapka mlíčka nevadí, dodávám jen, že jak komu 😉