Jak uspat bez prsa odstavované 2leté batole?

mamomu
6. zář 2018

Dvoulety syn byl zvykly usinat jen u prsa. Kvuli operaci jsem ho musela odstavit. Ted usina druhou noc s tatinke, ktery ho uspava ukazovanim videii na telefonu. Tento zpusob se mi nelibi, ale cokoliv je lepsi nez jeho plac. Koukani na videa ho jako jedine udrzi v klidu. Jinak lital po pokoji a brecel. Zkouseli jsme knizky, promitani hvezdicek na strop, pisnicky... Pujde to v budoucnu i bez videi? Pripadne ma nekdo nejaky dalsi tip? Dekuju.

no_title
7. zář 2018

manžel minule uspal malého (1 rok) bez prsa tak, že ho houpal v tom Ikea křesle, položil si ho břichem na břicho a hladil ho po zádech. 🙂 Předpokládám, že jsi v nemocnici, však kdyžtak se kuspávání prsem můžeš i vrátit. I kdyby MM už tolik nebylo, ono jde spíš o to dudlání, malý se mi taky uspává "na sucho" reálně pije málokdy před spaním.

morinka7
7. zář 2018

Dcerka usíná se mnou v posteli. Lehne si vedle mě nebo mi na hruď položí hlavu. Hladím ji po zádech a ona pak usne 😉 Ale musí být utahaná aby si ke mě lehla.

hanih
7. zář 2018

Dcera byla velká závislačka, usínala do 21 měsíců výhradně při kojení. Po odstavu usínala jedině přitulená ke mně. Zkusila bych místo videa pustit nějakou usínací hudbu a přitulit ho, případně pohoupat. Případně pustit před spaním jednu pohádku na zklidnění a pak vypnout, přitulit a spát. Držím palce!

begavan
7. zář 2018

Ahoj, u nás to bylo stejné do 19ti měsíců, pak jsem se rozhodla odstavit a radši jsem na 3 dny odjela úplně pryč. Syn si za ty tři dny, co hlídala babička s manželem na střídačku, na něj hodně zvykl a od té doby chce na uspávání jeho. Večer to proběhlo to klasicky: vana, večeře, pak trochu hraní a do postele. Tam pustit relaxační hudbu, udělat přítmí a buď něco povídat, nebo číst a pak trvat na tom, že prostě musí ležet. Občas u toho musíme zvýšit hlas (teda hlavně na odpolední spaní, večer je to docela v pohodě) a prostě trochu zahudrovat, a nepřipustit, aby vylezl z postele. Držíme za ruku, nebo hladíme po hlavičce atd., zabírá i pohádka o autech a traktorech. casem usne, i když je to náročný. To polední spaní probíhá trochu jinak, chvíli čteme, povídáme, mazlíme (10 minut) a pak ho tam nechám, většinou chvilku brečí a pak sám usne. Jo, a základ - pořádně ho přes den utahat 🙂) Neboj, sedne si to, i když začátky bez prsa jsou krušný 🙂 Video určitě časem nebude potřeba, nějak se začít musí a purčitě to odbouráte...

mamomu
autor
7. zář 2018

Diky vsem za zkusenosti.Nas maly je bohuzel netulici.Takze vecer pochoduje po loznici,sliza z postele,schovava se pod postel a breci.Kdyz si ho dam k sobe,ze ho budu hladit,tak vetsinou zase sleze.Proste je akcni.Ale asi ho budeme muset vecer poradne unavit.

morinka7
7. zář 2018

@mamomu dcerka mi dělá to samé. Slejzá z postele a nechce hajat. Tak ji necháme si ještě hrát a pak přijde za mnou sama (já zůstávám ležet). Určitě taky přijdete jak na něj 😉

majus6
7. zář 2018

Dat do ergonomickeho nositka nebo do satku a uhoupat na mici - nekolikanasobne rychlejsi nez cekat az odpadne vycerpanim.

barbara04
7. zář 2018

tak treba to video muze byt jen dočasně, pak ho pustíte pred koupanim postupně a uz ne v posteli... jinak ja mela období kdy jsem syna "násilím " drzela v posteli ..... jinak porad běhal a nechtel spat i kdyz uz padal na ústa....pokud je to ted par dni cerstve, klidne bych video nechala a postupem casu nahradila knizku apod...

kassandra1
8. zář 2018

@majus6 Dvouleté batole? To si neumím představit 😅

majus6
8. zář 2018

@kassandra1 tak se trochu snaz 😀 , mam 1,5 letyho a je vetsi jak kdejakej dvouletak, takze celkem vim o cem mluvim ;)

kassandra1
9. zář 2018

@majus6 Jo to se snažit nemusím 🙂 Mě usíná normálně v postýlce po písničce. Představa že tahám 13 kilového dvoulťáka v šátku na usnutí mi přijde zvláštní...

normalnimatka
9. zář 2018

předjěte na pohádky. jjá se obávala, že to nepude s 19měsíčním, ale šlo🙂 stačilo vybrat adekvátní literaturu😃 a jestli teda máte dítě zvyklý na knížky🙂

jinak v tomhle ho budete asi muset trochu "zlomit". u nás to taky jinak nešlo. a měli jsme to podobně, syn se učil usíant taky s tátou, a taky to bylo hrozný. první noci mě pořád volal a brečel (a to je na něj zvyklej a všecko, jen prostě nebylo to prso no). ale co noc to bylo lepší a po pár dnech úplně v pohodě. ALE! taky se dítě dalo uklidnit jedině pohádkou na mobilu. tak to jsme prostě po nějaký době (asi po dvou tejdnech?) rázně utnuli, začal zase spát převážně se mnou, a vytáhla jsem knížku. chvíli si vyřvával mobil, ale měl smůlu. asi pomohlo i to, že vlastně takhle usínal jen s tátou, a se mnou to neznal, tak to nějak líp vzal, že prostě se mnou to neexistuje. takhle malý dítě ještě nemá co koukat na tv, natož na pohádky na mobilu, tak se nedalo nic dělat. nakonec to šlo i docela dobře. a teď si užíváme čtení každej den🙂

majus6
9. zář 2018

@kassandra1 Mne večer taky usíná v postýlce, ale pres den do ni nechce a když ho tam dám, tak řve jako tur. V nosítku usne do 5 minut a nechá se položit, takže volba jasná. U prvního jsem taky byla zasadová, hlavně si ji nenaucit na usnuti u prsa, u nošení... u třetího už jsem změnila názor, je to jen krátké období, takže na polední spaní usíná v nosítku. Výhoda je, že se to dá realizovat kdekoliv, venku, na návštěvě... A 13 kg dítě není žádný obr, pokud jsi zvyklá nosit.

luj89
9. zář 2018

ahoj, co satek? 🙂

majus6
9. zář 2018

@luj89 asi jsi nečetla 7 příspěvku přímo nad tebou 😂