Je to bojkot kojení?

jarka1992
18. srp 2017

Zdravím a chci se zeptat zda nemá některá maminka stejnou zkušenost. Od dnešního rána mi syn (1,5mesice) těžce odmítá se nakojit. Vzdy se nakoji z jednoho prsu (cirka to trvá 5 min) poté se začne kroutit, busit do mě a od táhne se od prsu. Když znovu zkouším o napojení tak si jednou podumla a pustí a takhle to zkouším asi 10x dokud mi nedojde trpělivost a nechám ho odhrihnout. Někdy brk vyjde někdy ne. Nicméně po asi max 5-8 min kdy ho mám na rameni nebo v jiné poloze pro odrihnuti spustí hroznej brekot. Když zkusím malickem zda má hlad tak mi prst div nesezere, ale jak ho přiložím podruhé k druhému či stejnému prsu že kterého jsem Kojila spustí hroznej pláč a můžu si s bradavkou v jeho puse hrát jak chci...nic nepomáhá brečí dál.
Prosím o radu trápí nás i prdiky ale na ty používáme Lefax kterej nám dost pomáhá, bříško také masíruji ale po dnešku jsem s nervy úplně na dně a bojím se že o tak skvělou věc jako je kojení přijdu a budu muset přejít na UM což opravdu nechci. Jenže s malým jsme si od začátku prošli tolika problémových věci ze už začínám dost silně o UM uvažovat, protože jsem jak psychicky tak i fyzicky totálně vyčerpaná...:'(
Jsem prvorodicka takže tyhle věci jsou pro mne zcela nové a nevím sama jak se s nima mám vypořádat ☹

yerry
18. srp 2017

@jarka1992 to znám... Může to být bojkot a nebo i růstový spurt.... Musíš hlavně vydržet.... Já jsem to řešila vždy tak, že jsem si s malou zalezla do peřin, Aš hezky jsme se tukily tělo na tělo, a teď jde teplí, takže klidně do naha.... Bojkot přejde za pár dní a možná už zítra, spurt trvá asi týden.... Hlavně ti nevzdávej, vím je to na palici ale dá se to zvládnou a kdyby tě bolely prsa, odstříkej, ať udržujes poptávku... Hodně štěstí

jarka1992
autor
18. srp 2017

@yerry děkuji za odpověď...dneska tu bylo i celkem teplo tak možná i to sehrálo svou roli...

marrrtinna
19. srp 2017

Mě malá začala odmítat úplně úplně prso ve 2m ale neměla jsem od porodu dost mléka tak jsem ji k tomu dokrmovala s láhve kdyby to pokračovalo doporučuji vám si pozvat laktační poradkyni. No a kdyby to stejně nepomohlo tak nekojit není zas taková tragédie. Já první dítě kojila 3 roky druhé jen 2m a vše má své pro a proti.