Je tu máma, která kojí a příležitostně kouří?

baterie
5. říj 2013

Je tu nějaká máma, která kojí a příležitostně si zapálí? Příležitostně myslím na nějaké akci, jednou za týden dvě, tři cigarety. Jsem slaboch, manžel je kuřák, vydržela jsem to celé těhu ale teď po 6-ti měsících, když už občas někam jdeme, nemůžu se udržet, je v tom takový kousek dávné svobody. Jen tak bych si nezapálila, ale ve společnosti kuřáků si prostě dám a pak mám z toho celou noc výčitky. Nechci kvůli pár cigaretám za měsíc přestat kojit, ale dobré to asi není, že?

anushka111
10. říj 2013

@lajla Reakce na jednotlivá slova druhých komunikujících se nazývá reakce, nikoli "propírání". Jinak ano, v diskuzi jsem puntičkář, neb to ke své práci potřebuji a pokud chcete dobře komunikovat, je to nezbytná komukační vlastnost 😉

xveronikaxx
10. říj 2013

jsem velká kuřačka (15-20 denne) a už teď se bojím, jak budu přestávat... já teď kouřím kvůli práci, za odměnu, i proto, že mi to chutná..snažím se už docela dlouho přestat, ale nejde to - pořád to oddaluji na "ještě nemusim, ještě nejsem těhotná).. partner to nese těžce, kuřačky obecně nesnáší a nedokážu si představit, že bych si před ním zapálila těhotná nebo při kojení.. by mi asi nafackoval a já teda sobě taky.. nevím jak to zvládnu a jestli vůbec, ale kouření v těhotenství odsuzuju a při kojení taktéž.. já bych se totiž nevyrovnala se svým svědomím, že až se jednou u dítě projeví nějaká nemoc, dávala bych si to strašně za vinu, že to může být z cigaret (i když by nemuselo)... pravdou je, že často dětem kuřaček nic není, ale ono se vlastně neví, co všechno cigarety způsobují. Když nad tím přemýšlím, zajímalo by mě jestli se vůbec dělal někdy nějaký průzkum nefinancovaný z peněz fabrik a zda byl dokončen a výsledky zveřejněny.. musí tam být tak strašné lobby, že bych to spíš považovala za sci-fi a většina doktorů se tak opírá o teorii "domnívám se" ..ale zpátky k původnímu tématu a k tvojí otázce.... přijde mi, že výčitky máš a že si uvědomuješ důsledky a vnitřně cítíš, že to není správné a hledáš tu "záchrannou brzdu" ve formě holek, které ti řeknou, jo kouřím a kojím a dětem nic není, aby ti ulevili od tvého svědomí... takže nejen že ubližuješ cigaretovým kouřem, ale ještě jseš ve stresu za to, že kouříš....

jedinou radu kterou pro tebe mám - je být v pohodě.... pokud chceš nadále kouřit, ok, kuř si, ale odpust si a přijmi to jako fakt. nezapírej, přijmi to. kouřím a vy všichni mi můžete tak akorát ***... pak nebudeš ve stresu, který škodí (možná) mnohem víc a to nejen tobě a dítěti, ale naruší ti i partnerský vztah..

a nebo přestaň kouřit úplně a budeš také v pohodě.. budeš na sebe strašně pyšná a posílí tě to a nebudeš si vyčítat tento typ prohřešku (ale najdou se další neřesti, kde budeš řešit něco obdobného, ale kouření je věc docela zásadní)

držím palce ať do dobře dopadne, a především, ať se rozhodneš rychle... protože dle mého kombinace kouřím a vyčítám si to, je to absolutně nejhorší, co můžeš udělat... měj se hezky, jdu si zapálit 🙂

xveronikaxx
10. říj 2013
aniska
10. srp 2014

@jenny.kay holky, prosim, muzete mi poslat odkaz an tu studii o tech mikrocasticech ktere ostavaji po koureni? dakuju moc

aniska
10. srp 2014

@jenny.kay ty si úúúžasná! díki!

ivonapop
11. srp 2014

@stazina Přesně tak, souhlasím. Navícznám takové, které jsou líné vzít vařečku do ruky a radši se ládujou polívkama z pytlíku a kojí....

ivonapop
11. srp 2014

@jenny.kay Voníš se? Pokud ano, přečti si složení toho parfému či eau de parfum, či toaletní vody. Nebo co třeba aviváž?... A pak tu piš o nějakejch mikročásticích

gepe
11. srp 2014

@ivonapop avivaz, parfemy, apod. se neukladaji do matraci, sten, omitky apod. To je holy fakt. Nemluve o dost rozdilnem pachu a slozeni 🙂

jenny.kay
11. srp 2014

@ivonapop Pokud vím, tak v této diskuzi se řeší kouření, nikoli aviváže, aerosoly apod. A jinak ano, vím o tom dost, děkuji. Aniska mne požádala o zaslání odkazu, tak jsem ho poslala. Měla jsem ještě lepší, ale ten fakt už teď nemůžu najít, byl i podrobnější. Jinak o škodlivosti kouření pro dítě tu snad nikdo nepochybuje, jen to má mnohem větší rozsah, než si mnohé alibisticky připouštějí.