Kojení a bojkot

kim2222
25. zář 2017

ZdravÍm všechny maminky. Jdu si pro radu. Mám doma dvouměsíční prdelku a již od narození bojkotujeme s kojením. Už v porodnici podaly sestry příkrm. Doma jsme pokračovaly jen s kojením. Vše bylo v pořádku. Nakojila jsem a malá spinkala 3 hodiny. Potom jsem ale kojila častěji a malá stagnovala. Byly jsme poslány do nemocnice, kde nám ve třech týdnech zjistily pozitivní testy na rotaviry  A začalo to. Zjistila jsem, že tím, jak malá nepřibírala, si ode mě vytáhla vždy jen max. 60 ml. Proto taky nepřibírala. Byly jsme hospitalizovány na tři dny, kde jsme vážily pleny a dávku mléka. Potom podaly sestry dokrm. Ale..V lahvi! Na mou otázku, zda raději nedokrmit stříkačkou, kterou jsem doma měla, mi bylo odpovězeno, že na to oni čas nemají a dírka v lahvi je minimální, neměla by prý narušit techniku sání. No, ale vše pokazila. Třetí den při odchodu malá tahala už jen 20 ml za 20 minut :/ Nevzdala jsem to a po příchodu domů začala jednat. Sehnala jsem Piulatte plus, homeopatika Ricinus, kojící čaje snad od všech značek. Nyní mám čaj od Weledy a beru pískavici spolu s Benediktem. Malá se zlepšila, o tom žádná, přibrala, posílila a zvládne tahat lépe. Kojím bohužel déle, ale to mi nevadí. Z původních 20 ml zvládne i 170ml. Poté spí krásně. Ale kde je ten problém. No zkrátka jsem si všimla, že i po dobrání všeho výše uvedeného mám prsa tak akorát. Pokud malá spí 3 hod. a víc, naplní se a je schopna vytáhnout i 170ml. Pokud ale chce dříve, například po hodině a půl max. dvou, příjde mi, že prsa nestíhají a za 45minut vypije fakt max. tak 90 ml. Jak mám ještě prosím zvednout množství laktace jiným způsobem, než těmi, kterými už se o to pokouším? Prsa mléko mají, ale příjde mi, že opravdu jen tak tak pro ni. Kojím často v noci, i 3x a přes den neklesnu pod 7 kojení po dávkách 130 ml minimlně. Někdy více. Jenže jak píšu, někdy se mi prsa nenaplní, jak by měla a malá táhne a mléko vychází jen po kapkách. Musím proto dorazit alespoň 60ml Sunar, protože by plakala hlady.Tím pádem by dřív chtěla jíst a tím pádem nemám vůbec mléko. Dokrm vychází průměrně 1x za 2 dny tech 60-90ml , když už je nejhůř. Jinak jen stále kojím.Piji Vitakávu i Meltu. Jím, spím, piju 3l denně. Prosím maminky s podobnou situací, jestli se dá zachránit plné kojení bez dokrmu a jak jste situaci řešily? Omlouvám se za dlouhý úvod, jsem už ale bezradná, musím proto pro radu o dům dál. Děkuji moc

anetpierowska
15. lis 2017

@kim2222 ahojky je to normalni. Objevuje svet😉 neboj. Nebude to delat porad. Ted objevila prstiky a pak to budou nozicky. Jsi skvela,krasne to zvladas. 👍

kim2222
autor
15. lis 2017

@iulia no to z tema dudlikama, to je tez konec. Mam jich tez nespočet, ruzne druhy ruznych tvarů a nechce ani jeden😂 No takze jsme bez dudliku, coz mi neva. Ale byla bych ráda, kdyby sem nasala. A dekuji 😇

kim2222
autor
15. lis 2017

@anetpierowska dekuji moc😇 No doufam, nekdy u toho vYpadá fakt hladove😂