Kojení, prdíky a kolika. Máte s tím taky potíže?

petulinaa
4. bře 2011

Ahoj, vím, že už bylo o tomto hodně řečeno, ale stále mi vrtá hlavou můj prďošek. Do teď bylo vše celkem v pořádku, měli jsme normální problémy s prdíky. Bohužel zhruba před týdnem až deset dní mi prcek začal papat tak max. 5-10 min. při každém kojení. Teď zhruba před 5 dny se začal u kojení kroutit až kolikové stavy. Připadá mi, že se hodně zavzdušní, tak jej dám říhnout, aby se mu udělalo místečko v bříšku, ale on už stejně nechce. Dokonce se mi stává. že třeba papá jen 2-3 minuty a pak už nechce. Teď už asi tak třetí den se kroutí pořád, skoro, sem tam i pláče od bolení. Cvičíme, bereme kapečky, probitoika jsme zkoušeliuž před tím a vrátili jsme se k Sab, byly nejúčinnější. Já piju fenyklový čaj, heřmánkový, meduňkový. Jím mléčné výrobky, pečivo skoro ne, banány. Mám strach ať mu neuškodím a u paní doktorky, i když je úžasná, nechci vypadat jak histerka. Právě se mi nezdá, že papá tak malinko, sic saje intenzivně, ale víte jak? Je to mé první miminko, tak mu nechci ublížit či něco zanedbat.

nady
4. bře 2011

Nadmíra fenyklového čajíčku může způsobovat i opačný problém ,zkuste i vynechat čaje ,a nám nejvíc zabraly kapk Babycalm ,Sab vůbec ,a většina říká že jsou nejmín účinné . 🙂

rymeska
4. bře 2011

Ahoj, zkus si dát ozor i na mléčné výrobky. Při kojení by se měli jíst pouze zakysané mléčné výrobky (to jsou např, jogurty a jogurtové nápje Activia). Klasické mléční výrobky mohou způsobovat tvorbu pěny ve střevech a tím pádem prdíky. Jinak s tím, že jí pouze 3 minuty si nelam hlavu, moje první dcera taky pila pouze tři minuty a jen z jednoho prsa a krásně prospívala. Takže pokud přibírá, nevadí, že pije tak krátce, některé děti to tak prostě mají. Mám te´d syna, kterému je týden a ten pijde 5 minut a je s tím taky hotový, krásně přibírý a dle porodní asistentky i vypije dostatečné množství, takže délka pití nemá vliv na to kolik toho dítě vypije, neboj.

sichatka
4. bře 2011

@petulinaa - Sab tak nezabírá, zkus koupit BabyCalm - zabral okamžitě. Fenyklový čaj bacha, když ho máš moc, je to opačný problém. No a banány - tak ty vynech, ty nadýmají na 100 %. Mimčo zkrátí dobu kojení, protože už umí sát rychleji, takže vytáhne více mléka. Zkus si po kojení ještě odsát, jestli mléko máš nebo ti ho naopak ubylo. Nahříváte bříško telým polštářkem (plenou¨)?

wacinka
4. bře 2011

nám zabral biopron junior nic jiného nezabralo, vyzkoušeli jsme snad vše, až ten biopron pomohl.

ladybugie
4. bře 2011

přidávám se k tomu, co tu bylo řečeno. Mléčné výrobky a bylinkové čaje můžou způsobovat problémy. To samé i s banány. Moje malá taky pila jen krátce a prospívala. Pokud si myslíš, že vypije málo, tak ho zkus po kojení zvážit. ( I když já nejsem moc zastáncem vážení, akorát to stresuje). My jsme používali při kolikách rektální rourku. Koupíš ji v lékárně a stojí asi 14,- Zavedeš jí do prdelky a trošku tam s ní "pošimráš". Prcek se buď vyprdí nebo vykaká, ale každopádně to nemůže uškodit. Používali jsme SAB Simplex. Někdo říká, že nepomáhá. Nám ze začátku taky ne, protože se musí dávat fakt do každýho kojení a před ním. Když se to dodrží, tak to funguje. Na koliky mi pomohlo dávat malou na bříško a mít ji hodně v teple, ale ne moc utaženou, aby si mohla našmrdlat nožičky k pupíku a prdět 🙂

breadfish
30. črc 2015

Na prdíky u mimča fungoval Espumisan před každým kojením na lžičku, po kojení pořádně odříhnout, přes den cvičit s nožičkama, na noc nahřívat bříško teplou plenkou. Espumisan jsme dávali preventivně asi do půlroka a byl od koliky pokoj. 🙂

lucienn5
1. pro 2015

Nám zas hodně pomohly kapičky ColiPrev. Stačí pár kapek před kojením a ještě ten den je trápení mnohem menší a do pár dní je úplně po něm. Takže za mě doporučuju rozhodně tyhle kapky! 🙂