Prdíky, koliky, noci bez spánku. Co pomohlo vám?

anet_98
6. led 2021

Ahoj holky, už jsem úplně zoufalá 😣
Mám dva a půl měsíčního syna a jako každé mimčo máme problém se spolykaným vzduchem...
Během kojení i po něm dáváme pravidelně odříhnout, bereme biogaiu, paseme koníčky, před každým kojením zvedáme nožičky, aby se malej vyprděl.

Jako první kapky jsme dávali sab simplex - pomáhal, ale pak nám došel. Výroba v ČR má výpadek. Nyní čekáme, až nám ho kámoš kamioňák přiveze z Německa (dodání až koncem příštího týdne)
Další na řadě byl espumisan - začal po něm více prdět a více tlačit. Přestal kakat a když už, tak s velkou námahou. Po kojení se vždy 0,5-1h kroutí a pak usne, ale budí se zase s tlačením.
Baby calm - celý den i noc kroucení, fňukání a potom se i 2x-4x za sebou vyprázdnil, ale měl strašný průjem (prostě obarvená voda). Zkousela jsem ho dávat i v kombinaci s espumisanem, ale nic se na tom nezměnilo.

Aktuálně bereme jen ten espumisan a biogaiu. Já se stravuji, tak jak mám, piju čaj pro kojící a kolikrát mám stavy, že snad budu jíst jen suchou rýži, jen aby tohle všechno přestalo.

Máte někdo podobnou zkušenost? Co vám nakonec pomohlo?

Ps: vím, že to tak za 2 měsíce přejde, ale já tohle už nezvládám a trpím snad více jak malej 😭

martt
6. led 2021

@anet_98 Nám pomáhal dávat fenyklovy čaj nebo kminovy odvar na lžičku. A masticka pupík a masírovat s ním brisko.

michaelarousova
6. led 2021

Nam nepomohlo by se dalo rict nic...bohuzel jen cas a az si zacal hrat na brisku☺️ Zkouseli jsme vsechno ..jediny co aspon trochu pomohlo je baby calm a rektalni rourka...rekla nxch ze ze ty ruzny kapky pomohly treba na tyden a pak se ro zas vratilo..tak to chtelo stridat

dard
6. led 2021

@anet_98 My dávali také kombinaci BioGaya a Espumisan, ale přišlo mi, že po BioGaye to bylo ještě horší, tak jsem nakonec vysadila. Švagrové to teď řešily a prý to často zhoršuje Vigantol (déčko). Pokud dáváte, zkuste změnit za jinou značku. Jinak cvičení s nožičkama, masírování, teplé sprchy bříška. Čaje nám nepomáhaly. Ale v podstatě vše to jen mírně lepšilo, ale neřešilo. Připravte se také, že to nemusí trvat "jen" čtyři měsíce, ať nejste nemile překvapená 😉

michaelarousova
6. led 2021

@dard presne tak..syn byl lenoch a na brisku se mu nelibilo takze to trvalo skoro 5 mesicu😂

anet_98
autor
6. led 2021

@dard vigantol dávám také, ale nepřijde mi, že by byla nějaká reakce. Dva dny po sobě jsem ho nedala protože jsme byli přes vánoce u mých rodičů v Praze a bylo to pořád stejné 😔 možná ta biogaia. Zkusím ji vynechat a uvidím. Je mi jasné že to může trvat i déle, ale modlím se, aby to po tom 4. Měsíci bylo o trochu lepší 😣

anet_98
autor
6. led 2021

@michaelarousova nám fakt pomáhal jen ten sabsimplex jinak všechny léky už od začátku začali dělat problém 😏 už aby to rychle uteklo a byl klid

lady742
6. led 2021

Dávala jsem espumisan a pribiomaxik,za mě teda super gel na bříško pupík,do pár minut bylo po bolestí, používala jsem několikrát denně,a vigantol dávat raději ráno ne na noc a nebo opravdu zkusit změnit značku,někdy se musí ty 3mesice přetrpět

dard
6. led 2021

@anet_98 Mě to s tím Vigantolem ani nenapadlo. Prý jim to potvrdila i doktorka a fakt jim to pomohlo. Vlastní zkušenost nemám. Těžko říct, zda se to může projevit už za 2 dny. Na BioGaiu každé dítě reaguje jinak. Někomu to hodně pomáhá, někomu spíš zhoršuje. Držím pěsti, ať přijdete na to, co pomůže vám. Vím, jak je to vysilující.. :-/

anet_98
autor
6. led 2021

@lady742 vigantol dávám většinou kolem 8h ráno po kojení. Doktorka mě hned varovala abych ho dávala takhle z rána. Jinak děkuji za podporu 😔

anet_98
autor
6. led 2021

@dard zkusím se na to zeptat doktorky, dneska jdeme na očkování, tak snad se to po tom ještě nezhorsi a nepřibudou horečky 😣 přemýšlela jsem také o biogaie s Déčkem, nebo pak jedině o úplně jiných probiotikách

me_druhe_ja
6. led 2021

Někdy prý naopak kojící čaj prdiky zhoršuje. Zkus vysadit, třeba pomůže....:/

anet_98
autor
6. led 2021

@me_druhe_ja i když ho piju já sama? 😳 Piju ho od porodu pořád a problém s ním ještě nebyl 😣

eliska_f
6. led 2021

Já u prcka s prdiky taky hodně bojovala, nejvíc pomáhal espumisan - dát během jídla či těsně před a naopak s rourkou to neprehanet (rourkovala jsem cca 5x za celou dobu a to ho to hodně trapilo- časté používání rourky může být ke škodě...).
Ale takto to fungovalo u nás (do 4 měsíce jsem nemohla jist vůbec nic nadymaveho - ani ucpavaciho např. Okurky- prcek reagoval fakt na vše). Pak se to postupně zlepšilo, ale espumisan pokud má na večer pečivo dávám ještě teď (má 17 měsíců).

jakreb
6. led 2021

@anet_98 Našťastie to nemá každé bábätko. Ani jedno z mojich deti -nepoznam nieco podobné. Este skus zohnať vrecusko s kostkami od čerešni-nahrieva sa to v mikrovlnke a potom dava ma brusko. Toto jedine napr.pomahalo kamoske.😉

jakreb
6. led 2021

@dard Vigantol sa prejaví aj skor ako do dvoch dni.

me_druhe_ja
6. led 2021

@anet_98 Ano, právě i když ho pijes ty. Četla jsem, že některým to fakt pomohlo, když ho vysadily. Určitě to můžeš zkusit, za to nic nedáš.
Já tohle naštěstí neznám: nedávala jsem žádný kapky, žádný cvičení, masáže, jedla i pila jsem vše a kluk měl bolení bříška jednou jedinkrát. 🙂

anet_98
autor
6. led 2021

@me_druhe_ja Teda, tak to zkusím a s radostí, protože už mi to leze i ušima a nutim se do pití 😅

anet_98
autor
6. led 2021

@jakreb babička mi to také radila a o vikendu mi ho má přivést, tak určitě vyzkouším. Děkuji za typ 😊

anet_98
autor
6. led 2021

@eliska_f rourku jsem použila jen jednou a to, když jsme ještě žádné kapky nedávali a malému bylo asi 14 dnů. Jedině v krajní nouzi bych ji znovu použila. Snad až mi přivezou ten sabsimplex, tak to bude lepší protože i když má espumisan stejně složení, tak mi po něm prostě nekaka a furt tlačí a to ho dávám před každým kojením většinou 6 kapek. Kojime 7x denně

any01
6. led 2021

Nám pomohlo vysadit vigantol nahradit jiným vitamínem D a prestala jem pít kojící čaje když dělal zle baby calm (nám též) obsahuje obojí fenykl a některé děti jsou na to citlivé a právě na opak bříško po tom bolí ještě víc 😊

anet_98
autor
6. led 2021

@any01 babycalm už jsem vysadila a vsadím i ten kojící čaj a uvidíme. Snad se to alespoň trochu zlepší 🍀

any01
6. led 2021

@anet_98 držím pěsti my teď bojujeme s tvrdým bobkama 🤷‍♀️

veronikacv
6. led 2021

Nam pomohly kapky Enticon. Jsou to i probiotika, vydrzi v lednicce 14 dni,cena velmi prizniva... davaji se 1x - 2x denne. Ale nejvice pomohlo, az kdyz se malej rozlezl (6./7. mesic). Preju hodne sil a snad to brzy prejde. 🙂

penny87
6. led 2021

Malyho prdiky chvili trapili, zkousela jsem vse mozne, pak na doporuceni Enticon a uz nebyla ani jedna slzicka kvuli prdikum, za nas top 👍

martiniquest
6. led 2021

Kamaradcina dcera mela strasne koliky a na vine byl Vigantol. Ja jo radeji vubec nezavedla (misto nej jsme davali Terezii, Jamieson nebo Vitashine) a problemy nemel ani syn ani dcera

anet_98
autor
6. led 2021

@any01 já dneska ráno ráda 5 kapek babycalmu a pak už zase jen espumisan, tak se vykakal a je chvíli klid 🎉

anet_98
autor
6. led 2021

@martiniquest na té režii jsem četla nějaký článek, že má látku která neprospívá 😣 ale myslím že to Déčkem není. Dneska jsme dali standartne a musím zaklepat, že zatím dobrý všechno. A hlavně prvních 14 dnů byl malej na sabsimplexu a to nám vigantol nic nedělal 🤷‍♀️

anet_98
autor
6. led 2021

@penny87 a to je proti prdíkům nebo probiotikum?

modra_zizala
6. led 2021

Třeba jen nechce vylučovat "do kalhot". Je to častější příčina "bolení bříška", než by jednoho napadlo. Doporučuju zkusit bezplenkovku, nic za to nedáš 🙂 https://materstvisro.cz/prdiky-boli-brisko/

terezanovotna30
6. led 2021

@modra_zizala musím souhlasit. Nikdy dřív u prvního miminka by mě to nenapadlo, teď máme druhé a to kakalo když bylo menší zásadně bez plenky. Když jsem viděla, že se začíná kroutit a tlačit, tak plenka dolů a už to lítalo! Tlačila jsem vždy kolínka na bříško a bylo to. Za mě zázrak 😁. A jinak u prvního nám pomohla až bezmléčná dieta, to bylo ze dne na den po bolení. A pozor na ten fenykl jak psaly holky výše, často je to s ním naopak.