Prdíky, koliky, noci bez spánku. Co pomohlo vám?

anet_98
6. led 2021

Ahoj holky, už jsem úplně zoufalá 😣
Mám dva a půl měsíčního syna a jako každé mimčo máme problém se spolykaným vzduchem...
Během kojení i po něm dáváme pravidelně odříhnout, bereme biogaiu, paseme koníčky, před každým kojením zvedáme nožičky, aby se malej vyprděl.

Jako první kapky jsme dávali sab simplex - pomáhal, ale pak nám došel. Výroba v ČR má výpadek. Nyní čekáme, až nám ho kámoš kamioňák přiveze z Německa (dodání až koncem příštího týdne)
Další na řadě byl espumisan - začal po něm více prdět a více tlačit. Přestal kakat a když už, tak s velkou námahou. Po kojení se vždy 0,5-1h kroutí a pak usne, ale budí se zase s tlačením.
Baby calm - celý den i noc kroucení, fňukání a potom se i 2x-4x za sebou vyprázdnil, ale měl strašný průjem (prostě obarvená voda). Zkousela jsem ho dávat i v kombinaci s espumisanem, ale nic se na tom nezměnilo.

Aktuálně bereme jen ten espumisan a biogaiu. Já se stravuji, tak jak mám, piju čaj pro kojící a kolikrát mám stavy, že snad budu jíst jen suchou rýži, jen aby tohle všechno přestalo.

Máte někdo podobnou zkušenost? Co vám nakonec pomohlo?

Ps: vím, že to tak za 2 měsíce přejde, ale já tohle už nezvládám a trpím snad více jak malej 😭

anet_98
autor
7. led 2021

Holky, tak jsem vysadila kojící čaj, nechávala na bříšku alespoň 5 minut past koníčky a vždy se vyprděl, 2x kakal no a v noci vstával jen jednou a po kojení hned usnul 😍 snad nám to vydrží a bude po trápení 😊

penny87
7. led 2021

@anet_98 probiotika a jeste neco, radsi posilam odkaz https://www.benu.cz/enticon-30-ml

console
7. led 2021

@anet_98 kdybys chtela Sab, myslim, ze tu mam. Koupila jsem, otevrela, nevyhovoval, ale nic mu neni. Mohu poslat. Je to jen nabidka, chapu, ze nemusis mit zajem. Drzte se, pa

anet_98
autor
7. led 2021

@console škoda, že jsi nenapsala dříve, o víkendu nám doveze 4 ks kamarád kamioňák z Německa 😔 ale kdyby rychle došel a prdíky pokračovali, tak se ozvu 😊

dundee88
7. led 2021

@me_druhe_ja to se mi stalo také, po kojícím čaji syna bříško bolelo ještě víc, musela jsem vysadit. @anet_98 Nebo zkusit třeba jiný čaj od jiného výrobce, to mi říkala i paní v lékárně.
U prvního syna pomohla bio gaia, u druhého až čas.

2hanah
7. led 2021

Úplně jednoduchý recept bez všech hloupých kapek, po kterých jim musí být ještě víc zle, protože mají průjem. Jednou denně nebo kdykoliv jsou problémy, naložit mimčo do teplé vody, klasická koupel v teplejší vodě, ponořené bříško, teplá voda povoluje křeče a to nadýmání ve střevech, mimčo nechat prohřát, pak po utření na přebalováku pořádně pomalu promasírovat, doslova prohmatat hluboko bříško, pomalu, opatrně, ale opravdu se nebát zatlačit jako když byste ho chtěla vlačit na záda, třeba i hlubší krouživé pohyby, nebo obě dlaně přiložit hned pod žebra, zamáčknout a opatrně tlakem projet to bříško i přes žaludek až dolů do třísel, miminkům to dělá dobře, někdy rovnou u toho odchází prdíky nebo jsou v tom bříšku cítit ty bolavé bublinky, které je potřeba rozmasírovat, ale opravdu se nebát hlouběji a přitlačit, ikdyž je to miminko, a pak přitlačovat kolínka na bříško, zase víc a třeba s nožičkama kroutit na bříško po a proti směru hodinových ručiček, zaručený recept, nikdy mi malý neplakal na prdíky.

kopretina0512
7. led 2021

@anet_98 Nepomohlo nám nic, samo to přešlo po 2. měsíci. Takže vydržet a doufat, že to brzy přejde. Espumisan, fenyklovy čaj, masáže, cvičení s nožičkami, prostě nic.

rozinkan
16. led 2021

Dávám biogaya a espumisan,ale prostě od 20:00 do 22:00 si pořve,je to její doba...jinak já přestala jíst pečivo a celkově lepek a ABKM dietu,měla blbou stolici,ale po vysazení pečiva se mi zdá malá lepší...ať je líp👍taky to teď prožívám (malá 2,5 m)

anet_98
autor
16. led 2021

@rozinkan já pečivo nejím vůbec a teď se mi zdá, že se malej začal více kroutit a prdí už úplně sám, tak snad už budou koliky jen výjimečně 🙈