Kolik ma kojenec vypit?

ivetalopourova
1. srp 2007

🙂 holky poradte, mam holcicku 2 mes. Dokrmuji umele, Nutrilon. Mela by vyp?t 90 az 120 ml, ale ona stale vypije jen 60 ml. Vaz? 3740 g, ale porodni hmotnost byla jen 2930. Prib?ra, ale mela by uz vyp?t v?ce. Jake mate zkusenosti vy?

zuza.m
4. říj 2008

piše sa tu len o mliečku.kolko by malo za den vypit nepriklad čajika ked je na umelom.moj maly nepije skoro vobec len par hltov.dnes vnoci som ´ho ani neprebalovala iba rano a ta plienka nebola velmi napita,pije 100ml každe tri hodiny mlieka bud umele alebo aj moje.poradte prosim.

krista
13. říj 2008

leonka • 1d • Dnes v 19:19
Ahoj holky. Můžete mi prosím poradit? Kolik byste dali UM 3 týdennímu miminku? Krmíme UM - Beba Ha skoro od narození, ale nevím zda správně. Na plechovce je napsáno 6x denně 90 ml. My dáváme 60 ml každé 3 hodiny-budí se hladová. Někdy ovšem malá neusne hned po nakrmení a za hodinu jí musíme dokrmit 30 ml, protože řve hlady. Děláme to dobře? Při vážení jsme přibrali 200 g za týden.

lendy1 • 1d • Dnes v 19:22
Dej tolik, kolik chce, nekoukej na tabulky, ty jsou jen orientační 😉

lendy1 • 1d • Dnes v 19:23
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janulle22 • 1d • Dnes v 19:45
taky jsme byli na bebe a dr mi rekla ze mam davat 80-90ml podle too kolik vypije a hladovej nebyl...

alishia • 1d • Dnes v 19:57
ahoj, my sme sli z porodnice s bebou, a te mi malej vypil strasne moc, jedl skoro kazde dve hodiny a to hooodne....pak se nemohl vykakat a kakal zelene lepidlo, strasne ho ta beba nadymala a trpel na prd, tak sem presla na nutrilon a hned se to zlepsilo, papal jednou za tri hodiny klidne i za 5...ale papal poraaad hodne, ale mene casto. Kvuli bebe a castemu papani sme desne velky a tezky, protoze ho to proste nezasytilo, tak se cpal porad.

radka.m.
13. říj 2008

AHOJ,TAK TAKHLE MALÝ KOJENCI BY MĚLI VYPÍT 150-160ML NA 1KG SVÉ VÁHY,takže záleží na tom,kolik malá váží.

dididi30
13. říj 2008

radka..a ked kojim a nemam prehlad? 😅 dobre ,ze nemam, lebo ak by pil menej, tak ma porazi, kojenie je super 😀

radka.m.
13. říj 2008

já myslím,že pokud přibírají,tak je všechno o.k.ne? 🙂 je pravda,že jsem si při kojení taky asi dvakrát půjčila váhu,abych věděla,kolik pijeme.ale to bylo většinou,když mi bojkotoval. 😉

dididi30
13. říj 2008

radi, ja vahu nemam, ta som tiez rada, lebo by som ho len vazila a vazila, 😉
sice uz tolko nepriberame, ako predtym, ale stale sme v norme a rastie mi pred ocami 😀 hlavne,ze papa a ja kojim 😵

kacka.va
13. říj 2008

jééé, tak kolik by měl kojenec vypít jsem nikdy neřešila, prostě pije, dokud chce a když se napije méně, tak pak kojíme třeba zase po kratší době. Jinak váhu doma nemáme, takže ani nezkoumám kolik vypije. 🙂

leonka
13. říj 2008

tak jsem se sem přesunula.
Malá váží 3 200 g. Chápu, že každé dítě toho vypije různě, ale nevím, zda zkusit dát větší dávku-např. 90ml (třeba na noc) a počkat co to udělá. Ona nám totiž tu 60 ml dávku vypije vždy bez problému. Jde mi o to, že na další vážení jdeme až za 3 týdny tak abych jí chudinku netrápila hlady.

radka.m.
13. říj 2008

my jsme taky přibírali na začátku spíše abnormálně,ale pak už to šlo nahoru daleko pomaleji,ale to je tím,jak se začnou hýbat,ale jedlíci to jsou určitě,vid?já když jím něco,co ještě malý nesmí,tak se před ním musím s jídlem schovávat. 😀

leonka
13. říj 2008

a ještě jeden dotaz mám-když dáváte UM dáváte miminkám pít nějaké čajíky? myslím miminka stáří do 1 měsíce. A pokud ano, tak jaké

radka.m.
13. říj 2008

leonko,at jsou děti kojené,nebo na um,tak do 6měs.pít nemusí,obojí je z velké části voda.až když se začnou dávat příkrmy,tak se začíná s pitím. 😉

miriamkac
13. říj 2008

leonka ja si myslim, ze keby bola tvoja dievcicka hladna, tak ti to da patricne na javo. 😉 Uvidis, ze sama zistis, kedy je nutne zvysit davku.

oceanka
13. říj 2008

Ahojte ja mam 2,5 mesacneho chlapceka a je uz tiez na UM.Tiez sa velmi stresujem ze mi papa malo.Malokedy vypije naraz 120 ml, vacsinou 90 a menej.Za 24 hodin vypije v priemere 600 ml.hrozne som nestastna ze papa tak malo, ale pribera za minuly tyzden pribral 180g ale niekedy to je len 100g.Cajiku tiez velmi nevypije.Ked bol mladsi tak papal lepsie tak neviem co to je.

heppu
14. říj 2008

ahoj oceanka neboj to je v pohode my sme tiez na umelom mliecku a nam mala pred mesiacom papavala aj 150 ml kazde tri hodiny a potom to preslo a teraz tiez papa 120 a tiez niekedy vsetko nedopije je to v pohode, myslim ze u nas je to tak lebo sa nasa narodila o tri tyzdne skor a mala len 2550g tak potrebovala dobehnut,

elliott
14. říj 2008

Ahoj holky... malé je 4 a půl měs. a má alergii na BKM, nekojím a dávám jí UM Neocate. Jsem už na prášky, přibírá,sice to není žádná sláva, ale mám problém to mlíko do ní dostat, moc jí zrovna nechutná.Za celý den vypije tak 100 ml. občas 120 ml. A dneska je to krize, pije max. 80 ml. za chvíli jí musím vzbudit...aby chudinka vypila aspoň těch 550 ml.POMOC, co mám dělat???Dík

elliott
14. říj 2008

Blbě jsem se vyjádřila, za celý den vypije 500 - 650 ml, a jednorázová dávka je 100 - 120 m. 😉

babalala
14. říj 2008

Elliot - a kolik váží? Dítě by mělo vypít přibližně 150ml na kg své hmotnosti.

elliott
15. říj 2008

Dobré ráno,
za týden jdeme na váhu, Markétka je pěkná - malá a buclatá.
Ve třech měs. vážila 5,2 kg ( PH 3,6 kg a PD 49 cm).
Tak to ani náhodou tolik nevypije....UF.

pismenka
15. říj 2008

dobré ráno, tak to nám je 6měs. a něco a za celý den těch 650ml. ani nevypije. Být tebou bych se tolik nebála. Vypije to co potřebuje. Mlíčko asi moc změnit nemůžete vid. Když jste alergický na BKM.
Také jsem se bála, ale už to tolik neřeším. Vypije si co chce a hotovo. Hodně jsem o tom četla. A ty jí budíš na jídlo? to jsem nikdy nedělala. Když chce spinkat tak at spinká. Ona moc dobře ví kdy má hlad. Vždyt některé děti jedí i po 4h.

ewuli
15. říj 2008

pismenka-mám stejně staré mimi a také toho vypije cca 650ml + trochu zeleniny,ovoce a čaje.Do mlíka musím spíš nutit,vůbec mu nechutná.také přikrmuješ?Kolik toho k tomu sní?

elliott
15. říj 2008

Pro písmenka - Díky.
Ahojky...když vypije jen kolem 500 ml. tak jí budím večer kolem jedenáctý. Když vypije víc,tak ne.
Ona je hodně spavá,usíná kolem půl osmý večer a budí se jen 1x v noci - kolem třetí a pak spinká do sedmi ráno.
Někdy mám pocit, že by klidně spala celou noc...
Když jí dám mlíko v jedenáct večer, tak se budí až ráno kolem šestý ráno. Vím,že si asi samo mimi řekne co chce.Jen se bojím, aby nebyla dehydratovaná. Vlastně jen pije mlíko ( spec. Neocate) a trochu čaje ( tak 50 ml.).
Příkrmy ještě nesmíme - kvůli té alergii - prý až od půl roku. No nazdar...počítám každý týden. Příští týden jdeme na kontrolu na gastro, tak se chci s dr. domluvit. Hlavně, že už nemá v kakání krev,ale hlavně kaká jen obden - ane 12 x denně !!!

jezevec
19. říj 2008

ahojky, nam je skoro 5mes a teoreticky tabulkove by mel vyzahnout litr, doposud jsem kojila,takze nevim,ale tedka kvuli zanetu prsu jedu pul na pul s umelym a to mi vythne tak max 120ml na jedno krmeni,ale asi to neresim, kadi pekne a pokud pribiraji, tak ho nebudu nutit, aby mi to pak vyhodil...navic jsme drobnejsi a hlady nerve, tak nebudu zase vse resit dle tabulek 😀 😀 😀 tak jsem rada i za vase prispevky, ze vam taky deti pijou min...

papuellka
19. říj 2008

Nám je jeden měsíc a začala jsem dávat 90 ml každé tři hodiny, poslední dáváme tak v devět deset, jak to vyjde, někdy i ve 12, jednou v noci, to se mi vzbudí a brzo ráno, dáváme Nutrilon a na noc Nutrilon extra pro větší zasycení, ale už začínám mít pocit, že to malýmu přestává stačit...

elly111
19. říj 2008

ahojte my davame Nutrilon od druheho tt drobca, kedze som stratila mlieko, najskor sme isli podla tabuliek 90ml/ 6xdenne, ale jemu to nestacilo, krmili sme aj kazdu 1,5hod, ako si vypytal a aj 4x v noci, teraz mame 8tyzdnov a namiesavam 120ml-150ml na jednu davku, denne vypije viac ako 1l, davam stale ako si vypyta, ved ho nenecham plakat od hladu, takto nam to kazala aj doktorka, ze ved on vie kolko potrebuje. Prejavy ze mal malo, ked som stracala mlieko a doktorka zhodnotila ze treba UM, prejavy: suche pery, acetonovy zapach z ust, u niektorych deticiek preliacena fontanelka na hlavicke.

dajahu
20. říj 2008

Ahojte. Jsem tady dnes poprvé a ještě nevím, jak vkládat dotazy a tak, tak to zkouším.. Náš prcek má 8 týdnů a krmíme UM. Zprvu jsem jen přikrmovala, asi před týdnem jsem úplně ztratila mléko tak dáváme jen UM. Krmíme Nutrilonem HA1. Dostává mléčka podle tabulek, ale zezačátku jsem mu dávala ještě mateřské mléko a vypil i 800ml za den. Teď asi týden dáváme opět podle tabulek a vypije 600ml za den (6xdenně 100ml). Myslela jsem že má pořád dál žízeň a tak vždy po mléčku dávám ještě granulovaný fenyklový čaj (cca 20ml). Jak dopije vypadá že má ještě hlad ale za pár minut ho to přejde a je ok. Místo čaje bych mu dávala i víc mléka jenže jak doktorka tak na infolince Nutrilonu nám řekli, že nemůžeme dávat víc, že prostě on hlad nemá, že nemůže mít hlad. Nějak jsem tomu uvěřila a dávám ten čajík a přibývá tak akorát, tak 3g denně, za měsíc je to 1kg, tak je vše asi ok. A teď k věci - čtu tady, že krmíte i více, třeba elly111 má stejně starého chlapečka a dává mu za den víc jak 1l. Bojím se mu dát víc. Opravdu to doktorka doporučila? Nechápu, proč mě řekla že neexistuje dát víc UM. Dávala bych víc, ale prostě se bojím, nevím čeho, ale když mi odborníci říkají že víc neexistuje..

kopcik
20. říj 2008

dajahu: ze začátku jsem taky stresovala, že malý chěl více, než udávaly tabulky. doktorka mi na kontrole v 6-ti týdnech řekla, že může dostat až do 150ml!!! tak pil těch 150 6x denně až do těch 3 měsíců. minulý týden měl 3 měsíce a zvýšili jsme na 180, ale to už mu po tom týdnu nestačí, takže musíme zvýšit už dokonce na 210!!! tabulky ukazují 210ml až v 5-ti měsících. nedělám si s tím hlavu. malý váží ve třech měsících 6150g a doktorka řekla, že krásně prospívá a vypadá naprosto zdravě a spokojeně. čaj jsem taky ze začátku dávala, ale zhoršily se mu po něm prdíky a taky pri počátečním mléku čaj nepotřebuje.
jo a ještě - po nutrilonu jsme měli hrozný hlad!!! některé maminky říkají, že je nutrilon hladový. přešli jsme na hipp a v pohodě!

elly111
20. říj 2008

ahojte dajahu a kopcik, ja som hovorila aj s babami z firmy kt. vyraba a distribuuje Nutrilon a nehovorili ze by sa nemohlo dat viac, ja proste uz viac ako mesiac davam kolko chce, zda sa mi to vela ale on proste ak je hladny zacne plakat a stupnuje to tak ze sa az zachadza a dusi, tak to neriesim, uz sme skusali Nutrilon ten sytiaci ale absolutne to nepomaha, tiez som mu davala cajik fenyklovy granulovany, vypil, ale jeho to neoklamalo o chvilu chcel zasa mlieko.
kopcik aj vy ste mali po Nutrilone hlad? Tak teraz neviem tiez sme rozmyslali ze ho zmenime za ine mlieko, ale bojim sa, ked toto mame odskusane a az na to ze si pyta casto jest nam vyhovuje, este chceme aspon mesiac zostat na tom na co sme zvyknuti, nemali ste nijaky problem pri zmene mlieka, castost stolice a pod?
Hmm a priberame az az, ale doktorka hovori ze je to ok.

elly111
20. říj 2008

ahojte tak mam aktualne informacie, obvolala som odbornikov na vyzivu aj na Nutrilon a mate pravdu, vacsina sa zhodla ze neprekracovat dennu doporucenu davku Nutrilonu, lebo to zvysuje osmot. tlak a zatazuje brusko. Tak si idem znova poctivo zapisovat kolko vypijeme a budeme sa snazit drzat tabuliek a davok, uvidime, ak to nepojde asi zmenime mliecko.

dajahu
21. říj 2008

No já taky volala přímo odborníkům a tam mě řekli, že dát víc nemůžu, že to miminku škodí a že miminko podle váhy nemůže mít hlad. Náš prcek má 4kg a prý je to tak akorát.. Já jen elly111 nevím, jak prcka budeš učit míň papkat, to bude těžké, když je zvyklý na víc. Držím palce. Ale stejně co jsem četla tak když člověk dává víc, nic se neděje, vždyť i kopcik to píše a tvé miminko je taky zdravé. A ještě k tomu čaji - mě řekli, že nutrilon je na zasycení, ne na žízeň, proto je prý lepší dát trošku čaje.

kopretinka08
21. říj 2008

pekny den, mela by pit vice (120 i 150), ale pokud ma pravidelne tydenni prisrustky a ma v plinkach kakani bud v klidu. Hlidej hlavne rucicky jak jsou pod pazickama, aby je nemelo vychrtle - jako mivaji stari lide, to svedci o hladoveni. A mimi nemusi ani plakat od hladu. Ja si to prozila s ted uz 4a pil letym, jeho porodni byla 3250 a 50 cm - z porodnice na 3050g a na porodn ivahu jsme se dostali ve 2 mesicich. Pokud nemuzes kojit tak pekne prikrmuj - davej cajik. Nutrilon nam nezabiral - hodne se prefanuje, ale neni dobry. Zkus Bebu nebo sunar je lepsi )slozeni je ve vsech mlickam plus minus uplne stejne) Nejlepsi by bylo kojit, alespon trochu co jde. My jsme museli i vazit pred a po. .-(