Kolísání tvorby mléka. Může to tak u kojených dětí být?

hvezdicka09
7. čer 2021

Ahoj holky, mam dotaz ohledne kojení. Kojim plne syna 5 měsíců. Vždy za měsíc přibral cca půl kila, ale ted na prohlídce v pěti měsících to byl přírůstek jen 170 g. Syn ale prospívá a je spokojený. Muže to tak u kojenych děti byt? A další věc, jsou dny, kdy mléko během kojení strika a teče mu koutky ven jak je ho moc a jsou dny jako dnes kdy mi přijde, ze tam snad ani mléko není - syn dunda, ale nikde nic neteče, ani ho neslysim hltat tak jako když je toho mléka moc, ale při stlačení vidím ze mléko tam je a syn nepůsobí hladove. Rada bych ještě měsíc plne kojila (zatim dávám jen na ochutnani cuketu, aby si zvykl na lžičku) a potom cca do roka bych chtěla kojit v kombinaci s prikrmy.. jen nevím, zda je vše vporadku když syn tak málo přibral a tok mleka kolísá. Dekuji za postřehy. 🌸

tali85
7. čer 2021

@hvezdicka09
Ahoj, ten přírůstek musí asi spíš posoudit dětský lékař, na druhou stranu kdyby neprospíval, můžete začít ochutnávat nějakou zeleninku a Tebe nemusí stresovat, že je syn plně odkázán na tvorbu mléka z Tvé strany, protože kolísavou tvorbu mléka jsem zažila a měla jsem z toho prostě stres.. jestli bude "lepší " den, nebo "horší".. jednou prsa nalitá, pak prázdná.. ani laktační poradkyně moc nevěděla, proč to takto je (jestli hormonální kolísání, nebo jiný důvod). Ještě můžeš vyzkoušet pro zvýšení tvorby mléka piskavici a benedikt, případně v preparátu Trioherb je obojí. Ohledně dávkování bych se obrátila na laktační poradkyni, protože v návodu je to plošně bez ohledu na váhu apod.

Tak držím palce, ať chlapeček přibývá a když to třeba nepůjde, žádný stres, už to bude jen a je lepší, až začne papat. Mimochodem dceru kojím 19 měsíců, zvládly jsme to i přes všechny problémy a kolísavou laktaci. Držte se. 🙂