Kortikosteroidy při kojení. Máte zkušenost?

29. lis 2023

Dobrý den,

mám velké problémy se zvlhčováním očí. Umělé slzy nepomáhají. Dostala jsem takovou ozdravnou kůru, kapky do očí, ale je to kortikosteroidni. Zapomela jsem jaksi doktorce říct, ze kojim. Tak jsem ji pak volala, a ze to teda kapat nemám. Syn už má dva roky, a chodím do prace, kdybych si Kapla třeba ráno než bych šla do prace, nevstrebalo by se to do doby, než se vrátím? Máte s tím někdo zkušenost?

jannym
29. lis 2023

Ja bych to uplne nehrotila uzivam kortikoidy inhalacne od 15 let, byla jsem na nich behem obou tehotenstvi i kojeni. Je to lokalni. Nereknu kdyby jsi polykala medrol apod. tam by to problem byl, ale takhle…

marge_s
29. lis 2023

Uplne absurdni. Ja nejsem priznivcem rad po internetu, ale tohle je fakt blbost. 🤔 co je v pribalaku? Predpokladam, ze je to neco takoveho. Navic to neni novorozene.

autor
29. lis 2023

@jannym právě. Děkuji moc

autor
29. lis 2023

@marge_s děkuji

autor
29. lis 2023

@marge_s akorát že ty moje kapky obsahují něco jiného :(

autor
29. lis 2023
marge_s
29. lis 2023

No a to te necha bez lecby?

Btw hned na zacatku mas, ze je to pro deti od dvou let. A ty mu to ani kapat nebudes. Nekojis po hodine, jestli se neco dostane do krve je to stopove mnozstvi (dle PL jen hypoteticky), do mleka jeste mene, ja bych se toho nebala, ale nechci te navadet - bez “posveceni” od mudr. Navic ona by mela zhodnotit rizika a benefity. 🤷🏾‍♂️ jenze tohle je klasika “tak to radsi neberte” - hotovo. Tak kurna budto to potrebujes nebo ne, ze jo

autor
29. lis 2023

@marge_s děkuji moc. Já osobně si taky myslím, je to jen lokální.

marge_s
29. lis 2023

Drzim palce!

aarriel
29. lis 2023

Ja byla na kortikoidech (medrol) cele tehotenstvi i kojeni a 9ti leta dcera je uplne zdrava 😉

autor
2. pro 2023

@aarriel děkuji moc 🙂