Laktační poradkyně - zdravotník. Jsem zde pro vás

mikulka
8. kvě 2011

mikulka:
Ahoj,
jsem laktační poradkyně zdravotník (dětská sestra) a ráda pomohu, pokud byste chtěly poradit ohledně kojení, výživy dětí, příkrmů, péči o děti apod. 😉

amin:
Ahoj, jsem laktační poradkyně s certifikátem Laktační ligy. Inspiruji se také slovenskou společností Mamila a dále zahraničními zdroji (www. nbci.ca). Pokud potřebujete poradit s kojením, přikrmováním a dalšími potížemi v péči o dítě, ráda vám pomohu. Krásné chvíle s miminkem!

kekulice
8. led 2017

@lovelucka kojit kojit kojit

ivetvin
8. led 2017

Zdravím,
ráda bych se zeptala jaké máte zkušenosti s vitamíny pro lepší kojení a jaké doporučujete?
Děkuji

kekulice
8. led 2017

@ivetvin osobně znám jen kapsle nebo kapky, vše z bylinek od Motherlove....

angipe
8. led 2017

Momentalne bastim benedikt lekarsky a piskavici (recke seno). Snad to zabere. Maj to v (nekterych) lekarnach i na netu.
Pak sem pila (prasek rozpusteny ve vode) jeden drahy utrejch. Ale nepamatuju si nazev. Pokud o to stojis, zjistim (to mi doporucila primo ma pediatricka). Je to lreparat, ktery je zalozeny na prirodnich zdrojich. Ale je to celkem mastny no. Taky piju gravimilk a beru homeopatika. Ale nejvetsi lekar je klid a zadny stres. A ten ja bohuzel mam, takyze u me zatim zadna slava.

angipe
8. led 2017

@ivetvin

Momentalne bastim benedikt lekarsky a piskavici (recke seno). Snad to zabere. Maj to v (nekterych) lekarnach i na netu.
Pak sem pila (prasek rozpusteny ve vode) jeden drahy utrejch. Ale nepamatuju si nazev. Pokud o to stojis, zjistim (to mi doporucila primo ma pediatricka). Je to lreparat, ktery je zalozeny na prirodnich zdrojich. Ale je to celkem mastny no. Taky piju gravimilk a beru homeopatika. Ale nejvetsi lekar je klid a zadny stres. A ten ja bohuzel mam, takyze u me zatim zadna slava.

kekulice
8. led 2017

@angipe @ivetvin benedikt a piskavici obsahuje more milk od Motherlove + ještě další bylinky, piskavice se da koupit jako kapky samotna a dobrá je taky jestřabina - vše od stejného výrobce. Mě to doporučila laktační poradkyně. Dokonce prý more milk v kombinaci s jestřabinou doporučují adoptivním maminkám.kapsle my přijdou jako dobrý řešení, čaje a podobný hnusy byly na nic, zjistila jsem, že v tom je malá koncentrace a musela bych pít hektolitry denně...

pexi
9. led 2017

Dobrý den, naší malé je 11 týdnů. Plně kojím a podle všeho jí mléko stačí. Co mě trápí je, že mám pocit, že v jednom prsu je více mléka (už od šestinedělí). Malá si nestěžuje, ale mě trápí, že často začne z jedné strany bolet a ztvrdne - potom odstříkávám a rozmasírovávám místo, kde je to zatvrdlé, případně chladím. Stává se to opakovaně a nevím, jak tomu předcházet. Prsa na kojení střídám. Techniku bychom měly mít v pořádku, v šestinedělí nám ji kontrolovala laktační poradkyně.

angipe
10. led 2017

@ivetvin
jee na konci mam chybu. Ma tam byt : A ten ja bohuzel NEMAM, takze u me zatim zadna slava. Jinak je vseobecne znamo, ze zaklad je vypit min. 3 litry vody denne a dobre je jist i vyvary. Ja delam vse, ale zatim mi prijde, ze i kdybych se stavela na hlavu, nezlepsi se to. A jeste po kazdem kojeni odsavsm ( hlavne v noci) a tim pak dokrmuji. Kojeni zdar!

zakovaluci
10. led 2017

.Dobrý den, jmenuji se Lucka a ráda bych od Vás slyšela radu nebo Váš názor... 🙂
8.12. 2016 se mi narodil syn císařským řezem. porodní váha byla 3850g, rozkojení bylo čtvrtý den kdy jedl pokaždé jen z jednoho prsu + jsme dokrmovali buď bebou nebo sunarem přes stříkačku ( záleželo jaká sestra měla službu a co nám odělala za dokrm) Odcházeli jsme z porodnice s váhou 3500g 54cm až do včerejšího dne Včera jsme byli na měsíční kontrole u pediatričky která zjistila že syn vůbec nepřibral. jeho váha je momentálně 3860g 55 cm. Máme fiziologickou žloutenku ale v porodnici hodnoty měl vždy kolem 140 a nejvíce měl 160 ( žloutenka se prý sleduje až cca od 200)
Doktorka přikázala dokrmovat UM. Měla jsme doma jednorázové mléko nutrilon.
Včera prvni kojeni po kontrole z levého prsa pak si dal ještě 60 nutrilonu
- Po dvou hodinách pravé prso + si vzal deset nutr. Ale ublinkl si
- Další kojení před večerním spaním 19hod nakrmen z obou prsou, nutroš nechtěl
- 22:30 obě prsa - probudil se až 3:50 na jidlo
- cca 7:30 obě prsa asi desetkrát si cucl z každého , nutroš nechtěl, kojení probrečené, neustále se odtahoval a z klasických dvaceti minut jsme kojili hodinu, tak jsem myslela že už v těch prsách nic nemám a šla udělat 20 nutroše který ale nechtěl a pořád tu flašku vyplivoval a opět plakal tak možná mu ta flaška vadí... zkusila jsem nakrmit stříkačkou tak jako v porodnici a průběh stejný.
Tak jsem ho oblékla a šli jsme do obchodu a lékárny a teď zatím stále spinká

Co na to říkáte? Ja můj názor je takový že ok... V levém prsu mám zřejmě méně mléka. Ale potom už v noci kdyby měl hlad tak se snad vzbudí dřív, nebo klasicky jako byl zvyklý a spánek si ještě navíc nenatáhne ne?! Jako do jidla ho nutit nebudu protože když jsem se o to snažila tak byl hysterický pláč a stejně se poblinkal. A nechci abych mu to prso zprotivila.
Raději jsem včera objednala sunar kdybych náhodou přicházela o mléko, a odsávačku. Ale zpětně si říkám jaká jsem ..... a dala na radu doktrorky a hned dala UM jak radila. Nehledala ani jinou alternativu prostě automaticky UM...

angipe
10. led 2017

@zakovaluci
Ahoj, mam podobny problem. Taky mi mrnous nrpribira. Moje dr.ale doporucila um az na ctvrte bo pate kontrole, po tom, co jsme vyzkousely vse mozne abych se rozkojila. Ja teda kojim vzdy z obou prsou. Nechapu proc mas dokrmovat UM, kdyz mas dve prsa a v obou mliko??? Ale neslysim to poprve, ze to dr delaj.
Bejt tebou se na UM nachvilku vyprdnu. Kojim z obou plus po kazdem kojenibodsavam (zvysi se produkce mleka)
Ja navic na podporu kojeni piju gravimilk, 2-3litry vody dene a hodne vyvary,,caje na podporu kojeni, homeopatika, a ted sem jeste pridala piskavici a benedikt lekarsky. Sou nam uz 4 mesice a zatim bida. Ale dokrmujubodsatym a jen kdyz odsaju malo tak UM.
Jinak co se tyka toho, ze odmita prsa nebo u toho place...nemuze to byt lahvickou. Jedina(co sem cetla), kteta se muze davat pri kojeni sby ti pak neodmital prso, je Medela Calma. Ja nejdriv pouzivala obyc a pak se mi u prsa vztekal. Ted uz v pohode, mame calmu.

kekulice
10. led 2017

@zakovaluci a co laktační poradkyně? Byla na návštěvě?

zakovaluci
10. led 2017

@kekulice zatím nee řešíme to teprve od včera a ve čtvrtek jdeme opět na převážení

zakovaluci
10. led 2017

@kekulice
@angipe no jo jenomže jak ho mám donutit aby jedl? Um mi už nechce ani z láhve ani ze stříkačky. Má fyziologickou žloutenku ale vždy vydrží tak hodinku mezi kojením koukat takže se nam krmení prodlužuje na tři hodiny. Dnes jsem vysledovala že když ho striktně vzbudim po dvou hodinách že prostě musí jíst tak on mi to prso nebere a vzteká se. takže kojime třeba i hodinu a půl. Protože ho vždycky utiším a dám ho přisát. On si dvakrát cucne, usne a tak je to furt dokola. Ale když jej nechám aby se sám probudil tak převážně po 2,5-3 hod se vzbudí sám. Potom krásně saje a nemáme vůbec problém že by se pouštěl prsa. Navíc když během kojení jak ho utěšuji si zmáčknu prso tak stále mléko jede obloukem. Piju laktační čaj bylinkový id grešíka. Tak já nevím jak to řešit...

kekulice
10. led 2017

@zakovaluci pozvi si Laktační poradkyni, někdy i detail udělá hodně. Dcera byla nedonošená a hodně usínala, tak nàm pomohl suplementor. Asi bych to konzultovala.

ivetvin
10. led 2017

@zakovaluci já bych ho nechala spát. mě doktorka řekla budit po 3 hodinách na jídlo, když mi malá pořád jen spinkala i třeba 6 hodin a nepřibírala. Nemá smysl dávat dřív jak po 2-3 hodinách jídlo, pokud to vyloženě nevyžaduje. UM bych také rozhodně vynechala, pokud pije mléko s prsou. Vážit před a po každém kojení, abyste věděla, kolik vypije. Teď by měl vypít tak kolem 40ml podle toho, co mě osobně říkala laktační poradkyně. Jakou má stolici?

ivetvin
10. led 2017

@angipe já mám mléka tak akorát, odsát už pomalu nemám co po kojení, většinou z levého nevytáhnu nic a z pravého tak 10-20 max.....piju hodně, vývary mám denně, jelikož je dělám 2.5 leté holčičce co se o ni ještě starám. Čaje kojící také piju. Spíš mě trápí, že když člověk musí třeba běhat po doktorech, protože sám není úplně zdravý, nemůže si odstříkat, aby nemusel na honem kojit někde na veřejnosti, hlavně je to dosti nepohodlné. UM se zatím zdárně vyhýbám a dokud budu moci, tak to tak zůstane. Teď jsem začala pít nějaký rozpustný vitamíny, co jsem dostala v balíčku v porodnici a přijde mi, že je to právě trošku lepší, proto jsem se zeptala a chci zkusit nasadit ještě vitamíny, jestli by se mi neudělalo o něco více mléka, abych mohla popř. i odstříkat, když bude potřeba

zakovaluci
10. led 2017

@ivetvin stolici má vodovou žluto - oranžovou a tak 3-4 denně to samé s močí
Četla jsem že kdyby byl dehydratovany tak by měl fontanelu propadlou. Mě se nezdá že by ju měl propadlou a včera mu ji kontrolovala i dr i pohmatem a neřekla ani popel. Mám objednanou odsávačku a chtěla bych zkusit kolik mám celkově v jednotlivých prsou mléka ale nevím jak to mám zkombinovat s kojením když teď kojime z obou...

ivetvin
10. led 2017

@zakovaluci Kojeneckou váhu máte? Prvně bych začala vážit, je dost důležité kolik vypije. Barva stolice je v pořádku, hladový není, to by ji musel mít tmavě zelenou až úplně hnědou a i s hlenama. Opravdu pomáhají vývary a hodně pít. Taky kontakt tělo na tělo, koupat se s malým, spát s ním v posteli.

ivetvin
10. led 2017

@zakovaluci taky jsem musela nějakou dobu kojit z obou, v jednom jsem mléko skoro neměla a v druhém zas přebytek. Po nějaké době se mi to srovnalo, když jsem právě začla malou dávat na noc k sobě do postele a víc ji chovat, aby měla více kontaktu.

ivetvin
12. led 2017

Máte někdo nějakou zkušenost, že by Homeopatika měnila chuť mléka?

angelyn
17. led 2017

Ahoj, můžu poprosit o radu? Už asi třetí den mě trápí píchání v levém prsu. 10tydenniho syna plně kojím co 2 hodiny. Teď mám leve prso o poznání citlivější než prave a pocituju různé stupně pichlave bolesti. Může to souviset s tim,ze mam na zádech právě na levé straně pásový opar? Bolest mi vystreluje spíše na vnější strane,jakoby hluboko. Horečku či teplotu nemám, tak nevím, zda jde o zanet...

lucias1404
19. led 2017

Dobry den, prosím o radu. Synkovi je 13 měsíců a kojila jsem ráno, před odpoledním spankem, večer před spaním a v noci aspoň jednou. Ale od včerejška odmítá prso. Nejedla jsem nic ostreho, neberu žádné prášky krom vitaminu, které užívám od začátku kojeni, ani se nestalo neco co by ho vylekalo u kojeni, stres atd. Znamená to, že chce odstavit? Co muzu udělat? Díky předem za radu.

verulevrtule
29. led 2017

Dobry den, vcera mi maleho hludala tchyne,v lahvi jsem ji donesla odstrikane mleko. Ovsem jsem si vyslechla, ze ho mam slabe, vodnate a pruhledne, nedokazala jsem ji vysvetlit, ze to tak ma byt, dite ma okolo peti kilo, 10.2. bude mit pet mesicu, i po pridani kasicek pribira porad stejne. Okolo druheho mesice jsem bojovala s nedostatkem mleka a delala vse pro tozkojeni a ted toto, mam strach, aby me neodradila. Sama nikdy nekojila. Navic umele mleko neco stoji

kekulice
29. led 2017

@verulevrtule pokud dítě přibírá, tak se nenech odradit! Tvoje dítě - Tvoje kojení! Buď v klidu a nestresuj se! 😉

libra
29. led 2017

@verulevrtule Názor tchýně je jen její názor. Důležité je spokojené dítě a maminka! Nebo ona je nějaký odborník přes MM?😀

angipe
29. led 2017

@verulevrtule
jestli jsou kontroly vahy u dr v poradku, tak si do toho nenech mluvit. 😉

bee9
29. led 2017

@angelyn to pichani by mohla byt kvasinka, mela jsem tez😡

angipe
29. led 2017

@lucias1404
takhle se mi odstavila dcera, když jsem čekala synka 🙂 Neni možné, že byste byla těhu? 🙂

lucias1404
30. led 2017

🙂tehu bohužel nejsem, a maly se mi po asi čtyřech dnech trochu rozkojil. Sice si nedá někdy ráno nebo i pres den, ale večer ano. Abych nepřišla o mléko tak bych mela asi pravidelne raději odsavat ze? Nebo to neni nutne? Zjistuju ze uz se mi prsa tak nenalévají jako předtím kdy pil pravidelne.

angipe
30. led 2017

@lucias1404
je to sice trosku opruz a zrout casu, ale odsavat byste mela. Poptavka urcuje nabidku. Tedy za predpokladu, ze doufate,ze se ditko opet rozpije. Pokud uz by se nerozpilo a zadalo jen vecer, bylo by to zbytecne. Tvotba mleka se upravi jen na vecerni kojeni. To mam vyzkousene. Kojila sem jen jednou max. dvakrat denne a presto sem mleko mela. ( i kdyz je to individualni) kojeni zdar 😉