Malá mi zvrací po kojení

karol1996
18. únor 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak byste řešily můj problém. Malá mi zvrací po každém kojeni, čas od času hodi i pěknou savli, jediný, kdy nezvraci je, když ji po kojeni nechám usnout u mě na hrudníku, to je v pohodě.. ale jakmile ji polozim na záda- zvrací. Přítel dostal úkol, aby zítra koupil Nutriton (pomůže? ). Male budou ve středu tři týdny. Začala to dělat minulý týden. V úterý jdeme k dětské - te když jsem to říkala, tak mi bylo řečeno, ze dokud pribira nic se neres i. Nemůžu tím nutritonem něco zkazit? Dekuji 🙂

karol1996
autor
18. únor 2019

PS: někdy zvrací i natravene mliko po delší dobe. Cca hodina po kojeni a pak vyžaduje další kojení 🙂

journals
Autor odpověď smazal
Zobraz
neomenia
18. únor 2019

@journals zakladatelka nema na mysli Nutrilon, ale NUTRITON, je to zahustujici latka, ktera se pridava ke kojeni nebo i k UM, mirne zlepší reflux a muze pomoci od zvracení.
@karol1996 klidne to zkus, Nutritonem nic nezkazis, event. zkuste Gastrotuss baby. A ano, lékařka ma pravdu. Pokud mimi prospiva hmotnostne i pres zvracení, neni třeba se tim trapit. Refluxem trpi většina kojencu, spraví se to. Krome vyse zmíněných preparatu nechat dobre odrihnout.

karol1996
autor
18. únor 2019

@neomenia nechavam, 2x za kojeni, nepomaha :D

jannym
18. únor 2019

Malej blindil po každém kojení do cca 3 měsíců a občas ublinkával do doby než začal lízt, teď už si občas jen uplivne - zato je to výživnější třeba kombinace červené řepy s mlékem na koberci je opravdu výživná...taky mi dr řekla že dokud bude přibírat tak to není třeba řešit, trochu mě to vykolejilo první dítko (dcera) fungovalo na principu co peklo uchvátí už nenavrátí... a kluk odříhávat, polohu na tygříka a já nevím co, po kojení jsem šla rovnou do kuchyně na lino, abych nemusela drhnout koberec, tam u vyrobil úhlednou louži já ji uklidila a pak už byl spokojené miminko až do dalšího kojení kdy se to opakovalo

journals
18. únor 2019

@neomenia 😄 nocni kojeni. Omlouvam se, ctu na pul oka 😄

tymothy
18. únor 2019

U nás byl toto počáteční projev alergie na kravské mléko. Postupem času se přidaly bolesti bříška a prujem. Malá přibývala váze celou dobu a bohužel to také nikdo neřešil. Po 4 protrpenych měsících jsem to nakonec naštěstí vyřešila sama.

milusina
18. únor 2019

@karol1996 Malému je pět mesici a blinka hodně od narození.Kazdy říká,že je to normální,ale když vidí na vlastní oci,jak moc blinka,tak uz to nikomu uplne normální nepřijde.Zvraci hned po kojení,ale i 2 hodiny po.Prevlekame několikrát denně (vetsinou se pozvraci i behem prevlekani).Zkouseli jsme i Nutriton a pomohl nám na cca 4 dny,kdy se to zlepšilo,ale pak se to vratilo do starých kolejí.Navic příprava Nutritonu,než to do něj dostaneš.....nic jednoduchého.Nastesti pribira hezky a nic jiného ho netrápí,takže jsme se s doktorem dohodli,že počkáme co se stane po zavedení prikrmu.

no_title
18. únor 2019

Je to normální, děti mají určité období, kdy víc blinkají, náš to měl kolem 6-8. týdne. Zvracel fakt hodně, mnohdy to byla fakt velká kaluž. Nutriton nekupujte, prostě nechte chvilku odpočinout a pak nakojte znovu (pokud to bylo velké zvracení). Ono je to brzy zase přejde, je to vlastně jen taková dá se říct vývojová fáze 🙂. Pokud by hodně plakal, může to být reflux (je to bolestivé), tak to pak řešte s pediatrem, ale pokud je jinak v pohodě a není nějak hodně plačtivý, přibírá, tak to nemusíte řešit. Eventuelně můžete zkusit u sebe vyřadit ty mléčné výrobky (hlavně jogurty a mléka, v sýru nebo v másle tolik laktózy zas není). Nicméně... dělaly to všechny děti v mém okolí okolo toho 4-8. týdne (tak nějak) a všechny to brzy přešlo 🙂

kittyy17
18. únor 2019

Oba kluci blili do 18 měsíců, Nutriton nepomohl. Na zádech, v sedě, v náručí, při lezení, nejvíc asi na bříšku.
Chce to pevné nervy, zásoby čistých bodyček, a hadr po ruce. Starší měl nonstop bryndak na krku, i když spal...