Málo mléka. Mohu s tím něco dělat?

theuska29
14. bře 2020

Dobrý den,
zřejmě mám málo mléka, kterého bylo spíš nadbytek.
Kvůli malému držím eliminační dietu (mléko, vejce, sója, kuřecí, hovězí). Nevím, jestli to souvisí, ale držím ji tři týdny a včera malý podle měření nabral jen 10 dkg za ty 3 týdny. Doktorka předepsala na noc rýžovou kaši smichanou s UM a příkrmy. Mimo tedy příkrmů k obědu a kaše k večeři mám pouze kojit. Bojím se, že mléko ztratím a skončí to. Mohu s tím něco dělat? Moc tě to mrzí...

jjasmina
14. bře 2020

@theuska29 Zkuste častěji přikládat a polévky jsou dobre na zvyšení laktace 🙂 Popřípadě bych vyhledala laktační poradkyni, přece jen bych zkusila všechno , držím palce 🙂

zuzita15
14. bře 2020

@theuska29 kasi prosim proboha na noc nezavadet, v tomto veku vubec nezavadet!!! UM taky ne a prikrmy jeste taky ne, je brzy! Zavolat laktacni poradkyni, prikladat na pozadani, hlavne v noci. Pit Caro, teple caje (hermanek, lipa, sipek, roiboos apod), kojici caje. Taky jsem drzela striktni eliminacni dietu a mleko nezmizelo. Pokud bude poptavky, bude i nabidka. Zavedenim blevajze typu kase a dalsich prikrmu poptavka klesne a logicky klesne i nabidka. Kojene dite ma zacit ochutnavat nejdrive! v ukoncenem 6.mesici a rozhodne ne kasi a uz vubec ne na noc. Kase se zavadi kolem 9m a hlavne rano/dopoledne. Pediatricky stale vesele doporucuji 30let stary nesmysl, clovek by z nich brecel

zuzita15
14. bře 2020

@theuska29 navic kojene deti pribiraji skokove, tj. jeden mesic klidne nic a druhy pul kila

theuska29
autor
14. bře 2020

@zuzita15 Děkuji 🙂 Kaši jsem sice koupila i s mlékem, co předepsala doktorka. Ale nedala jsem mu jí. Pořád mi to přijde všechno moc rychlé. Sotva jsem začala řešit jako důvod vyrážek nějakou potravinovou alergii a teď ještě tohle. To než kaši raději přistoupím na klasicky začínající příkrmy zeleninou.

zuzita15
14. bře 2020

@theuska29 Tu kasi prosim vyhodte 😉 instantni kase jsou jen prazdne kalorie, to uz je lepsi delat domaci, ale opravdu az tak kolem 9m. Predcasnym zavedenim prikrmu byste naopak mohla vyrazku jeste zhorsit. Navic narusite imunitni system, ktery dozrava kolem 6m, a vetsina z nej lezi ve strevech, ktera nejsou pripravena na pevnou stravu. U nekojenych deti se prikrmy zavadi driv, aby se UM co nejdrive odbouralo, u kojenych deti je naopak zadouci je co nejdele kojit a min do 6m vyhradne, aby se spravne osidlila strevni mikroflora

levandule_k
15. bře 2020

můžu vědět, proč ti zakázali hovězí maso?