Mám dost mliečka pre syna? Kolko má vypiť umelého ml.?

rimmel
13. lis 2009

ahojte..doteraz som IBA kojila....ine tekutiny som sa rozhodla nedavat...Ale dnes som presne ratala kolko pije..40sekund na jednom a 20 na druhom prsu - prehlatanie nie cumlanie.

ponukla som flasku mliecka hned po.(ze co spravi)

vypil 90ml! a dost rychlo..

co ma dost zmiatlo..myslite ze odo mna nedostava dost?

ak zacnem davat UM, kolko ml ma denne vypit? citala som ze 600ml mliecka..a k tomu vodu? kolko vody kolko?? kojit by som stale kojila v noci, vecer a rano..

cela som z tohto zmatena, neviem co mam robit, aky mate nazor?

rimmel
autor
13. lis 2009

mirunda ano ja tiez radsej rovno poharik..ono ja som skusala a celkom mu to slo..60ml polku vypil a polku vylial(UM som skusala) tak hadam sa aj na tu vodu chyti..ale sak dam mu cas, postupne sa nauci 🙂

este raz diki baby 🙂

mauska
13. lis 2009

Jestli chceš opravdu zůstat jen u kojení, tak si někde půjč (u nás se dá) kojeneckou váhu a před a po kojení si prcka zvaž. Tak zjistíš kolik vypil. Když si to pak za 24hodin sečteš tak uvidíš kolik celkem vypil a jestli je to "dost".
Ale osobně si myslím, že 8M dítě už opravdu nepotřebuje prso každou hodinu a 10x za noc. že je to jen zvyk a uklidňování.
S tou délkou kojení je to těžký, ségra například kojila taky jenom tak minutku dvě, malej tak hltal a tahal že mu to stačilo, takže v tom bych problém neviděla.
A ještě dotaz, když to kojení skončí tak on se jako sám pustí a už nechce? a když si zmáčkneš bradavku tak ještě teče nebo už tam fakt nic není?
I kdyby měl málo a přešla jsi na UM, tak se nic neděje. Už to není to malinký miminečko 😉
Já jsem s kojením taky bojovala, pak kombinovala MM a UM a teď asi od 6M jsme jen na UM 🙂

rimmel
autor
13. lis 2009

mauska ano vzdyon skonci...a potom neplace alebo co a ked zmacknem ano tecie ale nestrieka to ako ked hlta ale iba mi vytecie daco von.
s tou vahou je to super napad!! 🙂 urcite si zadovazim uz len koli zvedavosti 🙂
a ano mas pravdu nepotrebuje prso kazdu hodinu ale dok.povedala ze ak som sa rozhodla iba pre kojenie, bez vody ci cajiku, treba kojit casto..ale je fakt ze kazde dve-tri hodky by stacili nakolko kojim dost v noci

mauska
13. lis 2009

nebo už ho nebaví, že to teče pomaleji než na začátku tak je pohodlnej sát víc 😉
tak se držte 🙂

meleri
13. lis 2009

rimmel vidím že to taky pořád řešíš jako já.. 😅
na tvém místě bych určitě kojila dál a nedávala žádné umělé, na co, nejlepší mlíko je od tebe, ale určitě bych mu dala kojeneckou vodu nebo čaj, nám doktorka neřekla nic a zapinkala sem to a malý prostě nepije..:(
tak to určitě zkoušej, v 8 měsících je ještě malý to si možná lépe vybuduje návyk na to že prostě bude pít z láhve..tu vodu, a pak ho budeš i kojit..

soanpe
13. lis 2009

rimmel
už v několika diskusích čtu tvé příspěvky o kojení do 1 roku. asi máš k tomu důvod, ale nechápu, proč si malému dala UM 😅 vždyď na žízeň stačí voda,čaj atd.
mléčnou dávku 500ml asi splníš kojením, v nejhoším případě se to dožene jogurtem,mléčnou kaší.... v 8m už můžeš davat i kvalitní tvrdý sýr.takže jak rozšíříš jídelníček,tak bych se nedostatku živin nebála

petka80
13. lis 2009

Vážení před a po kojení mi přijde zbytečný, prostě takhle velký dítě si samo určí, kolik chce vypít a nějaké tabulky a mléčné dávky jsou mu ukradený. Mléko se tvoří podle potřeby při sání, obavy z nedostatku mléka jsou fakt zbytečný.
V téhle době už začíná hlavní zdroj živin tvořit klasická strava (příkrmy), mléko je jen doplněk, je opravdu zbytečný to řešit 😉

rimmel
autor
13. lis 2009

soanpe nie o nedostatok zivin sa bojim ale tekutin 😉 dala som UM lebo som vedela ze to pit bude.....a dala som to ako som uz spominala len preto aby som videla ci by si dal..ako taky experiment.

ale budem dalej kojit a pripadne ponukat vodu pri jedlach 🙂

soanpe
14. lis 2009

rimmel
já bych to neřešila a prostě po jídle bych dávala vodu, protože tou nic nezkazíš. něco jiného je, pokud je MM jedinou potravou, ale J.je už chlapák ,takže MM má jen jako bonus a doplnění mlečné dávky. Jinak já do S.vodu dostanu jen ve vedru v létě.ochladilo se a nechtěla kromě UM nic 😖 ted jsem si nastudovala, jaké čaje můžou děti a pije mi ochucené rooibosy (jihoafrický čaj -vlastně je to kůra ze stromů)
nejraději má Okavango -ten je s kousky meruněk 😉

rimmel
autor
14. lis 2009

soapne a tie cajiky..je lepsie ako voda? ci davas preto lebo vodu nechce pit? a to len tak bez cukru vypije? ale ano, uz odo dnes davam, ponukam vodicku..ale iba si parkrat chlipne, vsade sa obleje a hotovo 😠 😀

soanpe
14. lis 2009

rimmel
ten rooibos je antioxidant a prostě jí chutná 😉 vodu nechce 😠 cukr nedávám. ty čaje na váhu (sypané ne porcované) je škoda kazit cukrem a dyž ho sladím sobě,tak jedině hnědým cukrem 😉
kupuju je od firmy oxalis .vyzkoušela jsem hodně firem, ale vrátila jsem se k oxalisu 😉
50g čaje vyjde asi na 35,.Kč a uvařím z toho asi 10l čaje a Sofí ho ještě naředím

zzuzca
14. lis 2009

soanpe, to hotovy caj pre seba nariedis s vodou, alebo malej varis zvlast slabsi caj? 😲 a ano, rooibos je super pre kohokolvek, velmi zdravy 🙂 malemu som ho ale este neskusala, skusim a uvidime

soanpe
14. lis 2009

zzuzca
ředím ten můj 😉 hlavní je aby se louhoval určenou dobu,aby se uvolnily ty prospěšné látky ;