Mateřské mléko. Čím podpořit tvorbu?

nikolkarybarova77
23. led 2022

Dobrý den chtela bych se zeptat… mela sem predcasny porod dvojčátek, které sou ted v inkubátoru, obden za nimi jezdím a asi 2 dny po porodu sem měl celkem dost mléka ale o týdne později prostě jen pár kapicek, chtela bych jim něco dovést pokaždé co tam jedu aby měli něco odemne ale poslední dny mi to prote nejde jen ty kapičky… chtela bych se zeptat čím to je, a čím podpořit tvorbu malička… moc děkuji

zelenaesmolda
23. led 2022

@nikolkarybarova77 neni odber,neni tvorba

nikolkarybarova77
autor
23. led 2022

@zelenaesmolda odsavam el.

cuuza
24. led 2022

Odsávat se musí pravidelně ve dne v noci, ideálně obě prsa naraz...Je to celkem naročné, hodně štěstí 🍀

emamaira
24. led 2022

Odsávala jsem takhle rok. Musíš odsávat ve stejné frekvenci jako kdybys kojila, takže každé tři hodiny. Mléko se nejlépe tvoří v noci, takže odsávat kolem 2-4 hodiny ráno. Ikdyz už nic neteče je dobré ještě chvíli odsávat. Zkus homeopatika, hodně pít, pomáhá Caro, jíst vývary, bylinky.
Důležitá je dobrá odsávačka, ideálně na obě prsa soucasne. Je to otročina, ale dá se to🙂

pe_tu_ss_ka
24. led 2022

Krom výše zmíněného odsávání co 3 hodiny ve dne v noci, tohle pomohlo mě, když byl malý měsíc v nemocnici. Homeopatika ricinus communis 5ch (1 den při každém odsávání 5 kuliček, 2 den 5x 5 kuliček, a od 3 dne do ustaleni laktace 3x 5 kuliček), pak jsem pila 2x denně gravimilk, 3x denně teplé caro s mlékem, 3x denně kojící čaj od weledy a pak kojící granulovaný čaj od Hipp - ten jsem dávkovala 20 lžiček na 1l studené vody a pila během dne. Chce to hodně pít, dobré ksou vývary a to pravidelné odsávání. Já takhle malému denně odsavala přes 600 ml mléka.. V nemocnici už kolikrát ani nechtěli, protože ho pro něj bylo hodně, vždy jsem vezla alespoň jednu čerstvou dávku a zbytek si doma mrazila v sáčcích.

mdch91
24. led 2022

Jak moc brzy se narodili? U nas to taky neslo bez deti odsavackou (ona jedna vec je odsavat k pohodicce doma na gauci se spicim miminkem vedle a odsavat a deti mit v porodnici), v porodnici dostavali prebytky od maminek z oddeleni a pak dokrm UM. Po 14 dnech sli domu a rekla bych se behem tak dalsich 14 dnu byli plne na MM.

nikolkarybarova77
autor
24. led 2022

Všem moc děkuji za rady vyzkouším i když bych řekla ze polovičku z těch věcí delam uz ted ... ale dkejji za rady

nikolkarybarova77
autor
24. led 2022

@mdch91 23+1 q dětičky se drží krasne ..... mléko se mi udělalo vlastne uz 2 den po porodu alw pak mě propustili z nemocnice a nejak moc to ted nejde .... všude čtu že je důležitý kontakt s miminkama což mi nemáme

mdch91
24. led 2022

@nikolkarybarova77 tak to moc drzim pesti

nikolkarybarova77
autor
24. led 2022

@mdch91 děkujeme

petradt1986
24. led 2022

23+1 ? Tak to ti posilam hodne sil a prdolkum taky🙏🙏🙏🙏

mysh_me
24. led 2022

@nikolkarybarova77 zkus u odsavani koukat na fotky a videa miminek, jestli sis v porodnici nejake udelala, muze to trochu suplovat ten chybejici kontakt. A doporucuju “ajurvedsky caj medhika pro kojici”, najdes presne takto, modra krabicka, je sypany. Na ajurvedu ani jine ezo veci neverim, ale po tomhle jsem fakt citila ze se prsa nalevaji, je to nejak silnejsi nez ty bezne kojici caje… drzim pesti a hodne zdravi miminkum 🍀💛

martinau5
24. led 2022

Kojící čaj od Weledy je super. 👍🏻