Mimi se budí každé 1-1,5 h na kojení. Poraďte

kasli
22. bře 2008

Ahojky, prosím o jakoukoli radu jak se zbavit častého kojení v noci! Náš mrňous zhruba od 3 měsíců začal blnout s jídle v noci. Ze začátku se budil po 3 hodinách, ale teď je nám skoro 5 měsíců a dobu na kojení v noci si začal krátit na 1 - 1,5 hodiny!! Spinkat chodíme okolo 20 hodky a vstáváme okolo 6 ráno. Malej je plně kojen, zkoušela jsem na večer dávat i UM a kaši, ale absolutně bez výslekdu ☹ Prosím poraďte!!!

sunnye
23. črc 2010

@kativka to jsme taky zkoušeli, sedalii i chamimollu (nebo jak se to jmenuje) a paradoxně po tom spala ještě hůř.
@anet9 já nechci dělat chytrou 😉 😀 ale separační úzkost je fakt něco jiného. My to máme teď doma, takže vím o čem mluvím. Přestala sama usínat, nikdo cizí si jí nesmí vzít do ruky, jinak bulí. Tulí se ke mě neskutečně, křečovitě se drží kolem krku, všechno je mama. 😀

sunnye
23. črc 2010

@radushka no u vás to může být spurtík. S kaší bych vydržela. Uvidíš, jak se to bude vyvíjet.

radushka
23. črc 2010

@sunnye kéž bys měla pravdu.Ale my už to máme přes měsíc, takže asi nic ☹

anet9
23. črc 2010

@sunnye 🙂 ja uz vubec ne, tak nevim, proste je to blazinek muj. A muzu se zeptat jak s tim bojujete? Myslim si, ze Jirik bude mamanek, sice se ted smeje na vsechny a klidne jde z naruce do naruce, ale je hodne zvykly jen na me, tatka je pres den hodne v praci, takze se toho taky asi dockam, i kdyz bych se tomu radsi vyhla 🙂

sunnye
24. črc 2010

@radushka hmm, no uvidíš. Každopádně jestli se budí v pravidelných intervalech, tak ti asi ani kaše nepomůže. Alespoň co vím od nás a ze svého okolí. I když každé dítě je fakt jiné a třeba zrovna u vás to vyjde. Moje kamarádky, co přešly na UM, tak se jim děti budí stále po třech hodinách, jen s tím rozdílem, že teď chodí ohřívat lahev 😒

sunnye
24. črc 2010

@anet9 no s tím se bojovat nedá, je to normální vývoj, a potká téměř každé dítě. Chytré knihy píšou, že to trvá měsíc až půl roku 😅 musíme to přežít. Zase dobře, že si získávají odstup od cizích lidí. Jen je to nepříjemné na plavání,kdy si jí instruktorka někdy vzít musí. To je pak řevu.
Přemýšlela jsem o tom, cos psala a vlastně jsi měla pravdu, mimčo se chce v noci přitulit, cítit maminku, uklidnit se. Jen to není separační úzkost v pravém smyslu slova.

sunnye
24. črc 2010

Jestlil vás to holky uklidní, tak na naší diskusi srpnovek je spousta holek, které taky kojily v noci hodně často a děti se jim odstavily samy, ze dne na den a spí celou noc. Já v to taky doufám, i když u nás to asi tak jednoduché nebude. Verča je prso závislák 😀 Kdybyste viděli tu její radost, když se jde kojit 😀

radushka
24. črc 2010

@sunnye no tak to se mám na co těšit ☹ .Nemáš tušení, kdy by to mohlo asi tak skončit a nám se ta noc prodlouží? Doufám, že to nebude až s nástupem do školy 😠
Později chci zkusit dát před spaním nějakou kašičku, ale v noci ještě kojit.Takže bych ty lahve snad neměla ohřívat.No ale uvidíme, co si naše princezna vymyslí 😀

sunnye
24. črc 2010

@radushka jooo, to kdybych věděla. Já v to doufám, už osm měsíců 😀 někdy si říkám, že jí budu kojit ještě na maturitním plese 😀 každé dítě je jiné a třeba to tvoje bude po kaši spát jak nemluvně 😀 u nás kaše zabrala na 14dní, kdy jsem jí kojila jen dvakrát za noc, pak to šlo zase do kopru. No a pak přijde třeba nemoc, zuby...a to pak ráda vzpomínáš na kojení po dvou hodinách 😀

radushka
24. črc 2010

@sunnye uááá, ty mě teda děsíš, proč mi to nikdo před otěhotněním neřekl?!!! 😀 😀 😀
Tak třeba budeme zrovna mít štěstí a po kašičce bude spát celou noc 😝 😀

sunnye
24. črc 2010

@radushka to víš že jo 😀

kualalik
24. črc 2010

@kativka ahojda, tak mě Maruška taky nedokáže sama usnout, po očkování na 3m se nám spaní taky zhoršilo 😒 zkoušeli jsme Chamomillu 30ch a nějak to na ni nepůsobí 😅 usíná až kolem 22h 😒 Co jsi dávala ty za homeo? 😕

radushka
24. črc 2010

@kualalik jů, na to jsou i homeopatika? Rychle sem s názvama 🙂

radushka
24. črc 2010

@sunnye nechápu toho výsměšného smajlíka 🙄 😀 😀 😀

sunnye
24. črc 2010

@radushka já ti přeju, aby vám to vyšlo. Fakt 😉 stačí že nespíme my 🙂 ale já už si nějak zvykla, když náhodou Verča spí víc jak dvě hodiny, tak se probudim čučim na ni jak spí a nemůžu usnout 😀 magor no.
@kualalik já zkoušela 15tku a pak Sedálii, tu si hodně chválí, ale u nás to nezabralo, spíš to bylo horší. Oni ale píšou, že první dva dny se spaní obvykle zhorší a pak se to ustálí. Mělo by se vytrvat myslím 10 dní a pokud to nezabere, vysadit. Ale to nevím přesně.

kualalik
24. črc 2010

@sunnye mno sedalii jsem dneska nasadila a uvidíme,jaký to bude mít účinek... mě jednou říkala doktorka,že se Sedalií to trva dva až tři týdny, a pokud nezabere,tak vysadit jak píšeš 😒

sunnye
24. črc 2010

@kualalik aha, no vidíš. Já jí to dávala myslím asi 13dní.

kualalik
24. črc 2010

@sunnye já už to kolikrát spíš leju do sebe 😀

mufo24
24. črc 2010

My sme sa kojili od začiatku tak rôzne. Niekedy 2x, niekedy 4-5x. Okolo 8 mes. to ale začalo byť neúnosné, malá sa budila aj 10x za noc a nepomohlo nič len prsník. Po dvoch týždňoch keď som už bola ako mátoha som sa rozhodla, že ju vysťahujeme do inej miestnosti. Samozrejme mám vysielačky takže počujem každé jej šuchnutie. Prvú noc sa zobudila4x, ďalšiu 3x a po mesiaci sa naučila prespať noc. Samozrejme keď nespíme doma a sme spolu v jednej miestnosti tak sa budí častejšie. Aj teraz jej idú stoličky tak priemerne 2x za noc je hore, ale to je už labúžo oproti tým desiatim. Tak len toľko k téme, aj toto je jedna z možností a na niektoré deti zaberá 😉

radushka
25. črc 2010

@sunnye To znám, tak ykontroluju jestli dýchá.Ale teda jenom přes den (když spí dýl jak hodinu 😉 )

@mufo24 tak vidím, že se mám na co těšit 😠 .Ale myslím, že je to taky dobrá strategie 😉

sunnye
25. črc 2010

@mufo24 já mám právě strach, že kdyby to nezabralo, tak budu lítat jak blázen do druhé místnosti. Navíc by mi asi chyběla ta rána, kdy první co vidím, je její úsměv 😵 , pak se muchláme. No a taky se bojím, že by vstávala mnohem dřív, takhle když vidí, že ještě spím, tak to taky zabalí. Ale stejně nám nakonec nic jiného nezbyde,na jaře se chceme začít pokoušet o druhé mimi, tak aby šla do svého pokojíčku dřív, než budu těhu.Aby to nebrala, jakože jí mimi vykoplo z ložnice 🙂

kativka
25. črc 2010

@kualalik my jsme najeli na Borax a zatim dobry. sedalie je az od roku, tu nám mudra zakázala. Matyáš je to miminko, co usne nakonec na ruce, ale polozenim do postyůky sebou zacne hazet, nasla jsem, ze v tomhke pripade je vhodnej právě Borax. zařali jsme ho dávat v pátek a spánek je lepší, nevím, uda díky boraxu nebo diky nasi neustupnosti, ale i nas tatka, kterej byl puvodne proti uz se tolik nekaboni 😀

pani_haf
26. črc 2010

@radushka jé, co to čtu...taky kojo co dvě hodiny? Já si tak nějak zvykla, že mi to vlastně nevadí, navíc s těmi příkrmy mám aspoň pocit, že v noci je to ten můj molivaná mamaánek, kterýje závislý jen na MM 😀 😀 . Hlavně je důležité jít brzy spát, páč pak budeš hotová, já chodím tak po deváté, se slepicema 🙂 a taky je to o nátuře, já matka urputnice vydržím, ikdyby mě to mělo roztrhat ☹

radushka
26. črc 2010

@pani_haf tak my to máme co 3 hodiny, ale je to taky zápřah 😠 .Spát chodívám brzo, tak jak píšeš 9-10h, jinak bych to nedávala.Když mi malá spávala po koupání 5-8 h, tak jsme ji koupali třeba v 9, abych šla hned spát.Teď je to jedno, protože žádnou delší fázi po koupání nemá.Prostě 3 h a hotovo 😠. Holky tady straší, že nepomůžou ani kašičky na noc, tak se mám na co těšit ☹

pani_haf
27. črc 2010

@radushka spíš je to o zvyku, že děti se prostě budí a chtějí se trochu pomazlit, záleží na tobě, jak k tomu budeš přistupovat, jestli se budeš chtít vyspat a pomůže mu zabetonovat žaludek kaše, tak ji dej, já jí nikdy nedala, přijde mi to do 7měs zbytečné, když mám mlíko 🙂, ale taky se může stát, že to nepomůže a stejně budeš vstávat, ale to je úděl maminek 🙂

radushka
27. črc 2010

@pani_haf kaši nechci ještě dávat, dokud kojím, tak radši budu vstávat 😉 .Myslím si ale, že je to o hladu, protože jí co 3h a fakt v tu noc jí úplně "nenažraně" 😀 , ne že by se chtěla jenom potulkat 😉

pani_haf
27. črc 2010

@radushka ahaááááá, tak ten můj sme tam na hlad a zbytek a žužlání jako dudlík 🙂

sunnye
27. črc 2010

@radushka jestli máš pocit, že má hlad, tak bych to třeba za měsíc zkusila. Pokud máš odsávačku, tak můžeš udělat kaši z MM. Třeba to u vás fakt zabere, i když tomu moc nevěřím 😉 ale nikdy nevíš. Já si na to kojo taky zvykla, je fakt, že jsem si to uzpůsobila tak, abych se moc neprobudila - malá má postel nalepenou na mé a nemáme bočnici, takže si jí přendávám a jsem stále v polospánku 🙂 Vím, že třeba kamarádkám nepomohlo ani přechod na UM. Je pravda, jak píše paní Haf, že je to úděl nás matek, ale pokud někdo už kolabuje nedostatkem spánku.....já si třeba fakt zvykla, ale moje dítě zase spí dlouho ráno, takže to dospím. Do půl roku stejně asi nemá cenu nic řešit. Uvidíš taky, až začne ve dne jíst příkrmy, třeba jí to zaplácne 🙂

radushka
27. črc 2010

@sunnye jj, pak to zkusím a jsem pevná optimstka, že se to zlepší 😀 .Ještě to zvládám, takže ještě vydržím 🙂

radushka
28. črc 2010

Takže dneska mi princezna předvedla, jaké to je vstávat co 2 hodiny 😒 .Doufám, že to byla náhoda ☹