Miminko nechce pít z pravého prsu. Máte zkušenost?

petralp
26. srp 2021

Ahoj maminky. Chci se zeptat jestli má některá z vás podrobnou zkušenost. Mám pětitýdenního chlapečka, plně kojený. Poslední dva dny odmítá pravé prso. Vždy když ho přiložím, tak se začne odtahovat a hrozně plakat. Dám ho k levému a pije úplně normálně. Nechápu co se děje, předtím z něj pil bez problému. Po chvilce to zkusím znova a to samé. Prsa bych potřebovala prostřídat, to levé už mám takové ožužlané, citlivé. Je to hrozný boj ho nakojit. Pak stejně kňourá, mám pocit, že není nikdy spokojený, nasycený.

jane46
26. srp 2021

@petralp To je úplně normální, zkus ho ošulit třeba kojící polohou fotbalista, to u nás zabíralo spolehlivě (je natočený stejně jako na to oblíbené prso) nebo jinou polohu. Obě moje děti měly období, kdy nějaké prso nevím proč nechtěly...

petralp
autor
26. srp 2021

@jane46 mužů vyzkoušet. V noci se mi ho podařilo ošulit a pil z něj asi pět minut. Tím že byl asi v polospánku si toho nevšiml 😄

jane46
26. srp 2021

@petralp V leže jsem je nechala na oblíbeném boku a na to neoblíbené druhé se jen víc pootočila nad ně 😀 Je to alchymie, to kojení 😀

petralp
autor
26. srp 2021

@jane46 to máš pravdu. Možná je to blbé, ale někdy se docela těším až mu šoupnu do pusy něco jiného.🙈😂

katka9184
26. srp 2021

Také jsme měli takové období, dávala jsem mu z prsu co nechtěl vleže a bylo to. Horší je to pak někde mimo domov 🤦‍♀️🤣

marelle
26. srp 2021

@petralp moje obě dcery pily jen z levého prsu. Druhorozené je nyní 20 měs a stále se kojí. Zpočátku jsem jim dávala ve spánku i to pravé, ale časem se v něm laktace zcela zastavila. Jediným problém je teď sehnat podprsenku a plavky 😂

lucinka_16
26. srp 2021

@petralp U nás to trvalo asi 10 dní, ve dne jsem trpěla,ale v noci v polospánku jsem ho vždycky ošulila 🤭

petralp
autor
26. srp 2021

@marelle taky mám pocit že to levé mám teď větší, plnější pocit. Odpoledne jsem si ho vzala na ruce a zkusila to bez kojícího polštáře, dala jsem mu nejdřív to pravé. Pil normálně, neprotestoval. Pak se pustil a znova už neee 😅

petralp
autor
26. srp 2021

Jinak vám děkuji na info. Teď jsem aspoň klidnější, že nejsem sama. Už mě napadali různé věci, proč to nejde. Uvidíme, třeba ho to zas přejde.

janina228
26. srp 2021

@petralp mléko může hůř téct z toho pravého.. zkusila bych odstříknout a až pak kojit.. ale výsledek nezaručuji, u staršího dítěte to fungovalo,u mladší ne.. a já měla prsa o číslo jinak po celou dobu co jsem mladší kojila 😄

elledh
27. srp 2021

@petralp já to taky zažila a přesto, že jsem se snažila dělat vše proto, abych kojila z obou stejně a naopak z toho co nechtěl jsem se snažila dávat častěji, stejně se to nedařilo a zhruba od 3 měsíce až do roku jsem kojila tak z 90% jen z jednoho prsa. I tak syn přibíral abnormálně hodně, tělo si s tím poradí. A i pak u druhýho dítěte jsem měla opět větší potíže ze stejného prsa. Prostě asi jsem tam něco měla trochu jinak.. ale i kdyby to nešlo, plně kojit se dá i z jednoho..😉

petralp
autor
28. srp 2021

@elledh včera jsem byla u doktorky a přibírá raketově 🤣je to cvalda takže jsem v klidu, hlad nemá a teď si to pravé vezme. Asi měl jen slabou chvilku.😄

marelle
26. únor 2022

Obě dcery se kojily jen z levého prsu cca od 3 měs do 2 let. Jim to nijak nevadilo, mně to trochu vadilo 😂 měla jsem levé prso o dvě čisla větší. Zpočátku pravé prso tolerovaly v polospánku, později už ani to ne. Nijak je to ale nepoznamenalo a kojila jsem je do dvou let obě.