Může kojené mimi přibírat méně než 120 g za týden?

zuzkasmy
23. led 2016

Dobrý den, mám problém s kojením. Po komplikovaném porodu malá vážila 4300gr. Neměla jsem v porodnici mléko, dokonce ani krev = transfuze několikrát, proto byla prvních 6dní na Nutrilonu, klesla na 3990 a pak mě pustili domů, váha při odchodu 4100 a až doma se mi nalila prsa. Ovšem! Už od počátku problémy, retence, vysílení, řev u prsu, zánět, antibiotika. Po návštěvě laktační poradkyně úprava techniky sání, nepomohlo. Ve 4.týdnech malá vážila 4150, v 6.týdnech 4350, teď má 8.týdnů a má 4950. Není to žalostně málo? Odstřikavám skoro pořád a dávám jí to, ale pořád mi přijde, že jí to nestačí. Párkrát jsem jí už i dala UM a bobek tak hltala a hltala. Je mi jí líto, netrápím ji? Je pravda, že je hrozně dlouhá. Teď má už 64cm, což je asi na 2měsíční mimi celkem dost ne? /plenek je počůraných 6-7, stolička 2x/

mysonek
23. led 2016

Podle toho co píšeš tak za poslední 2 týdny přibrala 600g což je dost (tedy 300g týdně). UM bych nedávala. Moje malá prvních 6 týdnů přibírala tak 110g týdně, později i kilo měsíčně. V 6 týdnech měla malá 3740g (porodní váha 3120), UM nikdy neměla, doktorka byla spokojena. V půl roce měla přes 7,5kg v roce přes 10kg, podvyživená tedy rozhodně nebyla.

gnozka
28. led 2016

My meli taky od zacatku problémy s kojenim tak jsem
Dokrmovala ale pak jsem zacala jen kojit a rekla si ze uvidíme jak bude pribirat a mala přibírá . Ted ji jsou tri mes a přibírá tak 100 g tydne ma 5500 a porodní váha 3300 a Dr je spokojena . Takže byt Tebou přestane davat um a moc to nehrotila Dr Ti rekne v případe ze to bude málo .