Tvrdutí levého prsa. Co pomůže?

Zodpovězené
4. lis 2019

Dobrý den,

máme doma 2měsíční miminko a nyní mám už 2 dny problém s tvrdnutím levého prsa. Teplotu nemám, sání bolí jen na začátku, promasírovávala jsem a i odstřikávala, ale bohužel, zatím nic nepomohlo... :( Bojím se, abych neměla začínající zánět.

Myslíte, že to půjde nějak vyřešit? :(

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží, zda prs tvrdne celý, nebo jen určité části. Pokud máte tzv. retence - hmatatelné zatvrdliny v prsu, zkuste kojit tak, aby ve směru zatvrdliny byla bradička miminka (např. na fotbalistu, pokud je na dolním vnějším kvadrantu prsu.) Jinak můžete odstříknout a rozmasírovat a poté chladit. V případě teploty můžete Ibalgin či Paralen, cca 2 dny. Pokud nepoleví, nezbyde než zánět zaléčit antibiotiky.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová