Můžu kloktat Jox, když kojím?

luca1987
18. pro 2016

Dobry den,
Mam anginu a kojim. Vcera jsem byla na pohotovosti a tam mi doktorka rekla, ze mam kloktat jox. V lekarne mi zase rekli, ze to se nesmi pri kojeni. Tak ja uz nevim. Poradite mi prosim?

Dekuji

rajani
18. pro 2016

Ahoj, jodidove přípravky by se opravdu neměli užívat během těhotenství i kojení. Což jox je.

Můžu doporučit jine dezinfekci kloktadlo, např s chlorhexidinem (pr Paradontax).

rajani
18. pro 2016

Resp. Paradontax extra ústní voda..Nebo tantum verde kloktadlo s jinou účinnou látkou, ale v kojení ok.

A Atb nic? Tohle je spíš doplnkova léčba.

luca1987
autor
18. pro 2016

Dekuji, ATB mi nedala. To co se pri kojeni muze tak ja nemuzu kvuli alergii. Rekla mi at kloktam jox. Ja ji rikala, ze kojim. Zkousim kloktat horkou vodu se soli

soyevita
18. pro 2016

@luca1987 A to máš alergii na penicilin?

nijij
18. pro 2016

@rajani jodidové se nesmí? To je blbost já mám nasazené tabletky jódu už od začátku těhu konkrétně jodid

luca1987
autor
18. pro 2016

@soyevita ano, mam alergii na penicilin...

Me prave prekvapilo, ze mi rekla ze muzu joxove kloktadlo. Byla jedina, jinak vsichni doktori rikaji, ze se to nesmi. O v lekarne se divili, kdyz mi pro to msnzel byl

rajani
18. pro 2016

@nijij pokud je to nasazeno lékařem, pak to má svůj důvod a potřebujete suplementovat svoji "nevýrobu".

V příbalácích léků s jódem: Těhotenství a kojení

Vzhledem ke schopnosti jodu procházet placentou a vylučovat se do mateřského mléka a vzhledem ke zvýšené citlivosti plodu a novorozence na jod se má jodovaný povidon používat během těhotenství a kojení pouze v přísně indikovaných případech a pouze na doporučení lékaře.

Po 6.měsíci věku dítěte už je to ok. Je tam vliv na štítku prcka.

rajani
18. pro 2016

@luca1987
Achjo, ještě jsou min. 2 skupiny atb co jsou brát při kojení. A CRP nabírala?

luca1987
autor
19. pro 2016

Dnes jsem byla znovu u lekare, jelikoz se to zhorsilo a sedlo mi to na hlasivky a CRP mi delala znovu. A mela jsem ho na ATB. Tak jsem dostala ospen. Je to penicilin, tak snad se opet neosypu.

@rajani dekuji za info k joxu.