Můžu Paranit (proti vším) při kojení?

petulka25
8. kvě 2012

ahojky mám podezření,že dcera má vši-asi od kamarádů ze školky. koupili jsme paranit-kojím,můžu ho použít?děkuji jinak něj jiné tipy? má husté dlouhé vlásky nerada bych stříhala...to bych obrečela. ☹

slunecnice209
8. kvě 2012

Ahoj, Paranit neobsahuje žádné insekticidy, takže jej lze bez problémů používat i v těhotenství.
Lepší je možná HEDRIN, je to roztok s pumpičkou, také bez chemikálií, je vhodný i pro těhotné ženy. Hlavní jeho předností je, že se poté vši nemusí pracně vyčesávat, ale po uplynutí doporučené doby působení se hlava prostě umyje a je to 😉 .

petulka25
autor
8. kvě 2012

@slunecnice209 děkuji za odpověd -jinak manžela jsem poslala do lékárny se spisem -HEDRIN(kvůli tomu že se nemusí vyčesávat!!!!!!!,ale bohužel nebyl-tak vzal alespon ten! to bude velice zajímavé to vyčesávání-já i dcera máme dlouhé husté vlasy ☹ ☹
jinak nevíš jak je to s tím praním oblečení a povlečení!!sice povlečení peru-ale to bych musela sedačky,židle..no prostě vše kde se opírá hlavou! děkuji

slunecnice209
8. kvě 2012

@petulka25 Myslím, že úplně postačí vyprat povlečení a věci a hlavně umýt případně vydesinfikovat hřebeny !
Co se týče sedaček a židlí, to bych přejela octovou vodou, vši prý dokážou přežít až 24 hodin mimo vlasovou pokožku, ale popravdě si nemyslím, že by se držely právě v těchto místech, když můžou být přímo u zdroje...tedy ve vlasech. To je spíš takové doporučení, když je zavšivení opravdu velké, třeba u někoho kdo nedbá na hygienu a žije v bordelu, tak tam možná mají vši kolonie všude.
Dcera pokud chodila do školky měla vši co chvíli a já tedy vždy prala pouze oblečení,povlečení a čistila hřebeny. Většinou se to nepřeneslo ani na nikoho jiného, když je to podchyceno včas není to žádná epidemie 😀 .

andulka444
4. črc 2012

Mým dětem zase výborně zabral Liquido Duo X. Obsahuje přírodní silice a směs přírodních olejů. Jednoduché použití a rychle byly pryč.Je to sérum a šampon,mezi tím jsme použila ještě obyčejný šampon.Opakovala jsem to během týdne 3x.Šampon je navíc zdravotnický prostředek..není drahý.

ellii
25. dub 2013

Dcera donesla ze školy už 2x vši..má krásné dlouhé vlasy a poprvé to byla katastrofa. Po druhé mi kamarádky doporučily at zkusím Liquido Duo X a bylo to o moc lepší..dostala jsem k tomu i čepici, hřebínek a serum s šamponem. Určitě to zabralo rychle a raději jsem  to v týdnu opakovala ještě 3x. Šampon dcera používá raději preventivně a je klid