Nelíbí se mi kojení. Zlepší se to? A když ne, co mám dělat?

19. led 2020

Ahoj,mám 15denni holčičku a když jí kojim hrozně mě to otravuje většinou kojim i 30 minut. A prostě mi je kojení otravný, a nelíbí se mi když má miminko v puse mojí bradavku. Měla to z některá vás taky? Nevíte jestli se to zlepší? Pokud ne co mám dělat?

puhelin
19. led 2020

Uz kojim 34 mesicu (postupne jedno a ted druhe dite), nekojila jsem jen 5 dni v nemocnici a 2 tydny pred porodem. Kojeni zboznuju, jsou to nase spolecne chvile. Uklidnuje to oba, pomaha od bolesti zubu, rustovych bolesti, uspava. U kojeni si vetsinou ctu bud knizku, nebo jen brouzdam po netu.

kristyn.g
20. led 2020

Mě se zdá to držení lahve u pusy ozravnejsi než kojení. Ale nešlo to jinak no, kojit sem musela přestat. Vymysli nějakou zábavu, pusť televizi nebo si čti.

drep
20. led 2020

Já jsem taky nikdy kojení nepovažovala za nějakou intimní chvilku, ale za nejzdravější a nejjednodušší způsob nakrmení dítěte, taky nevydržím sedět vteřinu v klidu, takže jsem u toho hrála karty na tabletu anebo poslouchala medicínský podcasty. První tři měsíce to navíc bolelo jak čert. Pak tak asi půl roku dobrý (lépe řečeno nebolelo to, ale příjemný mi to nebylo nikdy) a někdy od desátého měsíce, jak už kojím málo, tak je mi to zase fyzicky nepříjemný. Takže nemilovala jsem nikdy, ten už začínám pomalu nesnášet, dceři už byl rok, ale jsem přesvědčená o imunitním významu, tak se sebezapřením ještě pokračuju, ale už to na dlouho nevidím. Moje nejlepší kamarádka přestala v jedenácti měsících syna, prostě už jí to bylo nepříjemný. Takže v klidu, ne všechny ženy jsou milovnice kojení 😉

not_blond
20. led 2020

Nooo, to je celkem drsná zpověď na maminkovském webu 😀 Když vidím, co tady jsou ochotny ženské dělat, aby mohly kojit a tebe to prostě jen nebaví....... Tak to máš před sebou perných 18 let holka, good luck! 😀

katerina1974
20. led 2020

@not_blond Myslím,že jsi úplně nepochopila o čem tázající píše😵Hlavní problém není ,,nuda",ale psychický blok u kojení,takže Tvá odpověď se mi zdá dost mimo😲
Promiň👎

not_blond
20. led 2020

@katerina1974 Tak takhle jsem to opravdu nechopila. Píše, že jí to otravuje 30 min sedět a nic nedělat, z toho mi nevyplývá, že má nějaký psychický problém. Kdyby napsala, je mi to nepříjemné, protože mi to evokuje např. sex, tak to chápu jako psychický blok. Navíc, nezlob se na mě, ale tady se pranýřujou holky, kterým nejde kojit a chtějí to vzdát a pak tady anonym napíše, že ho to otravuje a najednou všichni: jasněěěěě, vykašli se na to 😀

alcar
20. led 2020

@not_blond nejak jsem nikde nenasla, ze by nekde zakladatelka diskuze napsala slovo “nebavi”. 🤔

not_blond
20. led 2020

@alcar že jí otravuje 30 min sedět a nic nedělat si já vykladám, že jí to asi moc nebaví..... Ale asi jsem po ránu trochu nechápavá jak vidím 🙂

petulejan
20. led 2020

Já zezacatku kojila i hodinu. Také mi to vadilo,ale spíš jen co se času týkalo. Ale neboj,za chvíli se mimco naučí a zvládnete to do čtvrt hodiny úplně v klidu 👍

katerina1974
20. led 2020

@not_blond Já jsem hned pochopila o co jde,a chápu dotyčnou,ne všechny jsme prostě ,,dokonalé kojící matky".Ale proto nejsme přece špatné,já bych kojila ráda a nešlo mi to i přes veškerou snahu.Ale pokud je člověku něco opravdu nepříjemné natolik,že se tím trápí,a nedokáže s tím bojovat,tak je lepší to zkrátka ukončit.Já osobně si myslím,že za zkoušku stojí odstříkat mléko a malému ho dát z lahve,možná se tím vše vyřeší a prcek i mamina budou spokojeni.A co se týče toho času,o kterém tazatelka píše,to je právě spojené s tím kojením,vadí jí,že malej má bradavku v pusince tak dlouhou dobu,ne,že je líná....☹

not_blond
20. led 2020

@katerina1974 Já rozhodně žádná militantní kojná nejsem a nebyla. S kojením jsem neměla žádný problém, tak jsem kojila něco přes rok, kdybych ho měla, asi bych taky nebyla takový obětavec jak jiné maminy a řešila bych to lahví. Ale z téhle diskuze jsem teda nepochopila, co má paní vlastně za problém. A ani si nemyslím, že je líná. Ale tak člověk si během těhotenství přece udělá alespoň nějakou představu, co ho čeká. A tohle mi nepřipadá jako tak nepřekonatelný problém. Myslím, že celé mateřství, je tak trochu obětování se a nekonečná zkouška trpělivosti.... Asi nikdo z nás se rád nehrabe v nočníku nebo nevysává sople 🙂 Ale je to potřeba, tak to děláme. Bo jsme matky 🙂

codal
20. led 2020

@not_blond ona ale psala, že má adhd, tak je možný, že s tím má vážně problém jen sedět, že to tělo prostě potřebuje být v pohybu..

katerina1974
20. led 2020

@not_blond To máš pravdu,naprosto s Tebou souhlasím,mám 3 děti-22+14+5 let a musím říct,že být matkou je tak trošku oběť...Není to vůbec jednoduché.Co se týká problému tazatelky,já to pochopila tak,že má problém psychický,a to je asi ta horší varianta.
Hodně záleží na tom,zda je schopná se s tím,že bude prcek bude mít její bradavku v pusince ještě určitě pár měsíců,nějak srovnat.Pokud je jí to nepříjemné,nebo dokonce by se jí to mělo začít hnusit,tak to bude muset rozhodně nějak řešit.Každý jsme jiný a co někomu připadá skvělé a super,jiný může nesnášet-100 lidí-100 názorů -100 zkušeností.

katerina1974
20. led 2020

@codal Máš pravdu,i to může být ten důvod,je neklidná,nesvá a může jí to nervovat.

amazonkajanik
20. led 2020

@codal to psala,že má adhd, jenže když bude krmit z lahve, tak bude horší se zaměstnat, jelikož musí tu lahev držet. Zpočátku to možná půjde,když není dítě tak těžké,že bude moct pochodovat a krmit. Ale až bude mít 6kg?!

agneska7
20. led 2020

Já teda kojim stále malý má 15 m a kojí se tak 15x za den když se napije a jde tak je to v pohodě ale třeba v noci když nechce spát a je hodinu pricucly tak mi to je taky neprijemne

codal
20. led 2020

@amazonkajanik ono to z ty hlavičky teče možná rychleji ne, tak ten prcek je najedeny dřív??? Já nemám zkušenost, já jsem kojila, tak nemůžu posoudit.
Pro mě bylo kojení odpočinek, kdy jsem si mohla lehnout a buď jsem koukala na telku nebo na net nebo pochrupávala, navíc za mě to bylo pohodlné, bez přípravy, když prostě malá chtěla, dostala, mě by připravování flašky otravovalo, na druhou stranu tu flašku může dát kdokoliv, tak je tam větší volnost. Ono všechno má své pro i proti. Já kojím ráda, ale chápu, že to má někdo jinak🙂..

amazonkajanik
20. led 2020

@codal malej mi pil z prsu stejně dlouho,jako z flašky. Pro mne bylo kojení taky lepší,ale bohužel,mléka jsem měla málo a po 3 měsících prostě už nebylo. Jako jo,může nakrmit někdo jiný, ale kdo má při sobě 24h denně někoho k ruce,že. Paní má 14denní holčičku,takže tam je krmení max každé 3h. A máma je prostě máma, co si budem povídat. Přeci jen poslouchali 9měsíců náš hlas a srdce ...

jacinda
24. srp 2023

@not_blond sorry chudáčku, že nejsou všechny pošahaný matky. Po třech letech čtu tohle vlákno a stejně musím reagovat. S pocity autora příspěvku i dalšími, co tu dali svůj názor, se plně ztotožňuji a chápu je. Že má někdo problém kojit (ve smyslu "co by za to dala") je jeho problém. Nedává to žádné právo ukazovat na lidi, co s tím problém mají jiný než fyzický.