Odsávačka - prsa jsou v noci tvrdá a dcera ještě tlik nevypije

dat
22. čer 2019

Zdravim devcata, chtela jsem se zeptat.. V noci bolest prsou jsou nalita tvrda.. Ok. Mam tydenni holcicku.. Jednou uz mi takto natekly a nejak jsme to odkojily do ulevy, ale ted uz to nejde. Jeste je slabounka, nevytahne tolik a tak se chci zeptat je treba si kupovat odsavacku a doodsat po kojeni? Kdyby to bylo pres den asi bychom to nejak rozkojily ale v noci je to sni boj kdy usina temer hned 🙂 tak mi jde hlavne o ty noci.. Dekuji moc za rady i jine jak ta tvrda prsa zpracovat. Sestra s kterou rsim kojeni je k dispozici v pondeli tak se ptam tady 🙂 😘

dzogobela
22. čer 2019

Ja bych spis odstrikala rukou jen do ulevy, treba ve sprse. Odsavackou podporis laktaci a mliko se bude tvorit jeste vic. Ja to tak udelala po prijezdu z porodnice taky, prsa bolela, maly tolik nevytahl... za par dni se to upravilo. Mliko se tvori podle poptavky 🙂

lindikova
22. čer 2019

Jak píše @dzogobela taky jsem odstrikavala rukou do úlevy. Chce to trochu chytit grif, tvrdý prsa jdou prkne, mne třeba pomáhalo se předklonu nad umyvadlo. ale Ja jsem se třebas s odsavackou nezkamaradila.Leda by sis mlicko chtěla třeba zmrazit, vydrží půl roku a až přijdou spurty, třeba se bude hodit.

emamaira
22. čer 2019

Určitě odstrikavat do úlevy, abys z toho neměla zánět... buď ručně nebo manuální odsavacka, elektrická asi v tomhle případě potřeba neni. Do 3 měsíců se laktace ustálí a bude to ok🙂

dat
autor
22. čer 2019

Ty jo koukala sem na videa obrazky ale rucne to nejde strasne to boli. Na jedne strane je prso uz zarudle tam kde to nejvice boli a ja navim zda z vecneho masirovani ci zanetu bliziciho se

dzogobela
22. čer 2019

@dat jako trochu to boli, jak je prso ztvrdle, ale zase ne nejak moc... chce to nahrat teplou vodou. Ale jestli nas cerveny flek, tak aby to nebyl uz zanet. S tim neporadim, nemela jsem.

cuuza
22. čer 2019

Rozhodně nedoodsavej po kojení, tím naopak laktaci podpoříš. Kojíš pokaždé z obou prsů? Pokud máš červený flek nebo bolesti, vezmi si paralen. Ber po šesti hodinach, zabrání zánětu.

dat
autor
22. čer 2019

@cuuza ano kojim z obou. Pres den jsme problem nemeli, a tohle vzniklo v nooci poprve. Mala mi to neroztaha. Mela jsem na drate jednu LP Ta rekla odsat do ulevy, jini rikaji neodsavat tak ja nevim. Je to tvrde horke masiruji a nevim co clovek to nazor ☹

cuuza
22. čer 2019

@dat Myslí se tím, třeba pokud nekojíš ve chvíli, kdy jdeš spát, tak odsát do ulevy, aby se prsa v noci ještě víc nenalila.

zuzzik82
22. čer 2019

Odstrikat do ulevy, pak chladit, to laktaci utlumi. Do tydne/dvou se to ustali. Pokud ti zustane v prse zatvrdlina, muzes mit zanet. Natoc si mimco tak, aby melo bradu tam kde je ta zatvrdlina. U brady je nejvetsi sila.

widowblack
22. čer 2019

@dat odstríkala bych i prez to te to boli , musis se zakousnout s vydrzet - take jsem pri prvnim kojeni pojazde odstrikavala - nakojila jsem z jednoho ostrikala zbytek do zmeknuti prsa , a musela odstrikat i z druheho ale jen do ulevy a pak sem z nej kojila pri pristim koheni a takto sem to stridala ... a diky pravidelnemu odstrikavani jsem kojila do 7 mesicu s pak ze zdravotnich duvodu jsem musela prestat ale mleka jsem mela kvanta... drzim palce a sama za sebe doporucuju rucni odstrikavani - prec jen si ulevis kde potrebujes a kupodivu to netrva tak dlouho jako rucni odsavackou 😉

dat
autor
22. čer 2019

Holky moc vam dekuji za rady. Rada se pak.pochlubim jak si vedeme. Snad bude s cim se chlubit..

bledulka84
22. čer 2019

Za me pokud je zatvrdlina, musi se odstrikat i pres (nekdy silenou) bolest. U prvni dcerky jsem s tim bojovala a casto. a čim dyl se nechá, tím je to horší. Dělali se mi i jakoby "zátky", dokud doslova nevystřelila tvrda hrudka vytlačením rukou z mlékovodu pryč, úleva nepřišla, bylo to peklo, upravilo se to až časem.
Zkusila bych malou přikládat i ve spanku, miminka se casto prisaji instinktivne i ve spanku, kdyz "uciti" bradavku u pusinky.

diva_ziva
22. čer 2019

Pozor na to cervene, to by chcelo podchytit, najlepsie rozmasirovat pred kojenim, pripadne i trochu odstriekat, aby sa miminku lepsie prisavalo, po kojeni dat obklad z tvarohu. Pripadne pridat este ten paralen. Kojit prednostne zo zapaleneho prsa.