Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  dzogobela
  19. črc 2020    Čtené 438x

  Savo v novém aneb dezinfekce bez chloru

  Řešila jsem tady na Koníkovi, jaký čistící prostředek je nejlepší a zrovna jsem zahlédla, že probíhá "konkurz" na testování Sava bez chloru. Jakožto nemilovník uklízení jsem byla dost překvapená, že právě mě vybrali na testování. 🙂

  Klasické Savo nemám ráda a můj manžel ho vyloženě nesnáší. Když ho někde cítí, tak ho navaluje. Chtěla jsem mu tedy dokázat, že i Savo může příjemně vonět!

  K testování jsem dostala dva produkty, Savo bez chloru na vytírání podlahy a Savo bez chloru v rozprašovači.

  Testovala jsem na chalupě i doma.

  Savo dezinfekce bez chloru na podlahy antibakterialni

  + klasické balení, s uchem na snadný úchop, odměrka je víčko

  + nezanechává šmouhy na podlaze

  + silná vůně, která provoní celou místnost

  + cena

  - silná vůně 😀 (na mě prostě až moc silná)

  - odmaštění podlahy není úplně 100%

  - jestli je opravdu antibakteriální posoudit nemůžu

  Savo bez chloru dezinfekce antibakteriální

  + klasické balení s rozprašovačem

  + silná vůně, která provoní celou místnost

  + cena

  - silná vůně 😀 (na mě prostě až moc silná)

  Neholduji sterilní čistotě, přesto vím, že občas je třeba něco vydezinfikovat. Balení s rozprašovačem mi zřejmě vydrží dlouho 🙂 ale na to občasné použití bude fajn. Kdybych měla srovnávat s mým favoritem Sanytolem, tak Sanytol vyhrává, jak v čistících schopnostech, tak ve vůni. Jediné, v čem má Savo navrch, je cena.

  #zkusenosti_savo_bez_chloru

  dzogobela
  27. čer 2019    Čtené 525x

  Můj druhý a... taky vyvolávaný

  O druhém porodu musím začít už 7.3.2019. Termín porodu byl 16.3., takže času dost. Dcerku jsem sice rodila o 8 dní dřív, ale vyvolávaně. Cítila jsem se dobře, porodu nic nenasvědčovalo.

  No... takže zpět k tomu 7.3. 🙂 Byla jsem se Štěpánkou odpoledne doma, manžel jako obvykle dlouho v práci a ještě měl jít večer na pivo. Dcerka šla kolem stolu, zakopla a spadla... nic velkého, jindy by to přešla asi i bez pláče, ale tentokrát plakala uplně jinak, byla z toho cítit hrozná bolest... ukazovala na ruku. Plakala a plakala... Pak přijel manžel, Štěpánka se trochu uklidnila a usnula jako normálně. Ruka nateklá nebyla, tak jsem si řikala, že snad ok. Manžel odešel na pivo. Za hodinu se malá vzbudila s usedavým pláčem, že jí bolí ručička... volala jsem manžela, že asi pojedeme na pohotovost. 

  Nicméně ruka nateklá nebyla, tak jsme do ní narvali nurofen a pak usnula a spala až do rána. 

  Co vám budu povídat, nervy jak hrom, břicho tvrdlo o 106.

  Ráno ji to bolelo jen při oblékání a občas při špatném pohybu. 

  Ja se vydala do porodnice na plánovanou poradnu, manžel se Štěpánkou do zoo. Břicho mi furt tvrdlo, bylo mi tak nějak divně... Uvidíme, co na kontrole, řikala jsem si 🙂

  Tam mi doktorka řekla, že je to celkem hezky připraveno a jestli nechci pomoct. Tak jsem řikala, že ne, že si ještě užiju poslední týden s dcerou.

  Odpoledne k nám přijel kamarád namontovat žaluzie a mně po jejich odchodu došlo, že mě to břicho bolí vlastně pravidelně po asi 20 minutách 🙂

  Šli jsme spát a kolem 1:30 mě bolesti už vzbudily a nešly zaspat. Celé těhotenství mě nejvíc stresovalo, že nestihnem odvést dcerku k babičce a manžel nestihne porod. ...

  Takže jsem manžela budila hned a po spřse jsme vyrazili.

  Odevzdali jsme dceru, kontrakce byly nepravidelné po 8-15 minutách. Do porodnice jsme dorazili asi ve 3:30. Nikdo tam nebyl, i tak příjem trval dlouho, když konečně dorazila doktorka, zkonstatovala, že mě pošlou domu. Nález - otevřená na 2 prsty, stejně jako dopoledne v poradně.

  Pak je napadlo mi změřit tlak... když minule mi vyvolávali kvůli tlaku, 150/106... ok, dáme tabletu na snížení a po půl hodině přeměříme. Překvapivě se nic nezměnilo a tak jsme se dohodli, že porod urychlíme vyvolávací tabletou. To bylo v 5 ráno. Nejhorší na tom bylo, že jsme se vlastně vůbec nevyspali a tak manžel klimbal na pordním boxu, zatímco já prodýchavala kontrakce, které ale slábly a po podání magnésia do žíly téměř ustaly... Po nějaké době asi začala fungovat tableta a kontralce byly po 5-1 0 minutách, už celkem silné... radovala jsem se, že to bude snad rychlé.

  V 11 následovalo další vyšetření... stále na 2 prsty... Jakto doprčic? To není možný :( A tak mi šoupli další tabletu... a pak už to jelo.

  Porodní asistentka mi po zavedení dala monitor a odešla. Manžel ještě před zavedením oděsel pro něco k jídlu a já začala trpět. Snad po 2 minutách od zavedení nastoupily kontrakce jako blázen snad po minutových intervalech. Přišla PA a když me viděla, tak řekla, že fajn, že za chvíli uděláme přípravu, klsytýr... vykapem atb kvůli pozitivímu streptokokovi. Odešla... za chvíli jsem na ní zvonila, že se to nedá v leže kvůli monitoru a kvůli tabletě. Byla překvapená, že je to až tak hustý a odešla... Přišel manžel, zíral na mě jak puk, co se jako děje? Praskla voda a mě už to nutilo na tlačení. Zvoníme na PA, nevěří, vyšetřuje, propána vy rodíte? Ještě netlačte, ještě vydržte!!!

  Kapačku s atb vykapali aspoň jednu nějakou mega rychlostí, klystýr jsem ani u svého druhého porodu nestihla 😀

  Jde se tlačit. Šlo to trochu hůř než s dcerou i jsem si zařvala. Ale

  bylo to bez nástřihu a jen s pár stehy na stydkých pyskách.

  Naše překvápko Jindřich byl na světě 9.3. v 11:34. 🙂 Po narození neplakal a měl trochu problém s dýcháním, ale apgar měl nakonec 8-10-10.

  Zpětně musí říct, že mě trochu mrzí to zavedení druhé tablety, ta půlhodina byla vražedná... myslím si, že bez toho by to třeba trvalo dýl, ale ne tak bolestivě. I když kdo ví 🙂

  Podle mě mi porod vyvolaly hlavně ty nervy o dceru z předchozího dne, ale nebýt mého strachu, že nestihnem Štěpánku odvézt, asi bychom do porodnice tak nespěchali a třeba by z toho byly jen poslíčci 😀

  Ale to jsou věci, o kterých už můžu pouze spekulovat 🙂)

  dzogobela
  5. čer 2019    Čtené 434x

  Testování - Lovi Botanic

  Naše dcera je skoro dudlíková královna, má ho bohužel ve svých skoro 3 letech stále na spaní... Vyzkoušela jich mnoho a bylo jí jedno, jakou značku. Zpočátku dudlík trochu odmítala, ale přesvědčili jsme ji, že dudlík je fajn (až moc 😀).

  Syn dostal dudana už v porodnici, stejně jako dcera. Občas dudlík odmítá a navíc je trochu vybíravý, co se druhu týče.

  Byli jsme vybráni do testování dudlíků a lahvičky Lovi z kolekce Botanic, z čehož jsem měla velkou radost, protože design je opravdu velmi povedený 🙂

  Dudlík Lovi (0-3 měsíce)

  Dudík syn přijal bez problému okamžitě a jako hlavní tester s ním byl a je spokojený 🙂

  Zda dudlíky narušují nebo nenarušují sací reflex miminka se samozřejmě za 14 dní zjistit nedá.

  Klady:

  + design

  + tvar dudáku

  + poutko, za které se dá šidítko dobře chytit

  Zápory:

  - ve tmě nesvítí

  - prodávají se jen v balení po dvou kusech

  Lahvička Lovi (120 ml)

  V této oblasti jsem skoro "nepolíbená". Dcera měla lahvičku za svůj život asi 5x, syn zatím ani jednou. Ale vzhledem k plánovaným akcím jsem mu chtěla dát vyzkoušet odstříkané mléko z lahve. Zkoušela jsem to 3x, ale syn bohužel lahvičku nepřijal, což ovšem vůbec nemusí být lahví, že 🙂

  Klady:

  + design

  + odměrka ve víčku

  + uzávěr vyměnitelný za savičku

  + tvar

  Zápory:

  - za nás asi žádné

  Závěr:

  Starší dítě dudlíky Lovi vůbec nemělo, už ani nevím proč... Asi proto, že jsme prostě koupili jiné a jí vyhovovaly 🙂 Teď jsem ještě před porodem koupila Lovi, protože se mi moc libí jejich design a lidi si je chválí. I díky tomuhle testování vím, že koupím i větší velikosti, pokud bude syn šidítka potřebovat. 

  #zkusenosti_dudlik_lovi

  #zkusenosti_lahvicky_lovi

  dzogobela
  2. kvě 2019    Čtené 71x

  Testování - plenky MUUMI

  Byla jsem spolu s mým aktuálně 7týdenním synem vybrána do testování plenek značky Muumi a zároveň přebalovacích podložek a vlhčených ubrousků Helmi Baby.

  Bylo to moje první testování a jsem za něj moc ráda. Člověk jako já ví, že jednorázovými plenami velmi zatěžuje životní prostředí, ale přitom je líný používat pleny látkové.... Takže používat ty ekologičtější by byla vítaná varianta 🙂

  Pleny MUUMI Baby:

  Obdrželi jsme jedno balení plenek velikost číslo 2 (3-6 kg). Syn se celou dobu testování pohyboval kolem 4 kg, možná i to byl důvod, proč plínky občas při velké potřebě protekly kolem nožiček, zvlášť na začátku testování. Přišlo mi, že jsou pleny méně savé a tím pádem měla stolice čas někam utéct.

  Jako velké plus beru vzhled, který se musí líbit i dětem i když ten můj tester z toho ještě nemá rozum, ale starší dceři se líbily moc 🙂

  Syn se po nich nijak ani jednou neoprudil, ale tenhle ukazatel je samozřejmě velmi individuální. Hledala jsem cenu plenek, pohybuje se kolem 8-9 Kč/ks (konkrétně u této velikosti), což není uplně málo a troufám si tvrdit, že to od nákupu leckoho odradí.

  Pozitiva:

  + příjemný materiál

  + bez vůně nebo zápachu

  + ekologické (složení)

  + moč udrží i celou noc, u nás bez nehody za celou dobu testování

  + vzhled

  Negativa:

  - stolice několikrát protekla kolem nožiček, řekla bych, že jsou pleny méně savé

  - chybí detekční proužek

  - cena

  Přebalovací podložky Helmi baby:

  Přebalovací podložky mám neustále na přebalovacím pultu a zároveň je využíváme na cestách (tentokrát svatba) i procházkách, je-li to třeba.

  První, co mě zaujalo, byla jemnost podložky, je opravdu velmi příjemná. Zároveň ale celkem silná, podle mě až zbytečně. V balení je 6 kusů, já jsem zvyklá ve stejném balení na kusů 10. Jsou i trochu menší, ale to pro mě není až takový problém.

  Pozitiva:

  + jemnost

  + jsou ekologické (složení)

  Negativa:

  - tloušťka

  - velikost

  Vlhčené ubrousky Helmi baby:

  Vlhčené ubrousky používáme pouze na cestách a obecně někde venku 🙂 Tentokrát jsme využili hlavně na svatbě, kde jsme trávili noc a navíc jsme tam cestovali přes téměř celou republiku.

  Pozitiva:

  + plně rozložitelné

  + složení

  + bez vůně nebo zápachu

  + "lepík" na obalu drží i po více použití

  Závěr:

  S testováním jsem spokojená. Podložky a ubrousky mi přijdou srovnatelné s jinými produkty, kromě té "ekologičnosti". Ale zase tak moc jich nespotřebujeme a tudíž o změně svých oblíbených produktů neuvažuji.

  U plenek je ta spotřeba samozřejmě úplně jiná... Tady jsem ale plenkám úplně nedůvěřovala, když došlo k "velké" potřebě a navíc cena také není tak příznivá, takže asi zatím bohužel také zůstaneme u svých dosavadních oblíbenců.

  Nicméně produkty můžu doporučit! Věřím, že protékání bylo způsobeno menší vahou mého syna a pokud někdo nemusí řešit finance, tak ani tento důvod pro něj nebude relevantní.

  #test_muumi #recenze #zkusenosti_pleny_muumi

  Holky a jeste jeden pruzkum, co se tyce pohlavi ditete 😀 Fakt to nechcem vedet, ale ta zvedavost 😀 Uhodly vase starsi deti, co cekate? Ja jsem celkem presvedcena, ze to bude zase holka. Ale moje skoro 2,5leta dcera me trochu nahlodala, zaryte tvrdi, ze to bude kluk 😀 Nekde jsem slysela, ze deti na to maji zvlastni cit i kdyz u ni je to podle me spis tim, ze ma proste deti kluky radeji 😀