Odstavení ve 12 měsících

ivuska1986
18. črc 2018

Ahojky mamky, dcera bude mit teprve deset mesicu, takze to resim předčasně, jen ja jsem si ke kojeni nikdy nenasla vztah, pořádně jsme se rozkojili az po druhem mesici, do te doby horor, plus zánět a tuna sracek okolo. Mala ma prso na uspani, pres den by se ani kojit nemusela, to ji to skoro nutim, za to v noci😇rikam, ze mam doma mlikarku na noční směně😂😇 nechci byt hnusna matka a brát ji prso, ale na druhou stranu uz se fakt tesim az tohle období skončí. Navic bychom chteli zadelavat druheho prcka, nespechali bychom tolik, ale kvuli hyposce si nemuzu dovolit zůstat doma sest let😕 je tu nekdo, kdo odstavoval prte ve 12 měsících?

frne
18. črc 2018

Tak třeba já jsem chtěla kojit dýl, ale dcera se sama odstavila cca ve 13 měsících. A hlavní důvod bylo druhé těhotenství. Když se změní hormonální hladina, změní se i chuť mléka a dítě pak už nemusí chtít. Já si dokonce říkala, že když bude chtít, budu pak kojit tandem. Ale otěhotněla jsem, když měla dcera necelý rok. A jakoby to hned poznala. Nic jsem ji nebrala, nechala to na ni samotné a ona postupně sama omezovala. Cca v 13 měsících nám zbylo jedno noční kojení a to jsem ji brát nechtěla. A asi po 14 dnech se prostě v noci nevzbudila a byl konec. Dneska má 16 měsíců a když se třeba převlékám nebo jdeme spolu do sprchy a ona vidí prso, má z toho hroznou legraci 😀 takže pokud máš naběhlý cyklus, začala bych se snažit o druhé a vyřešila bych to tak, ale ne u každého to musí fungovat...

janager
18. črc 2018

@frne A v jakém týdnu těhu začala odmítat? Nebo to bylo ze dne na den?

frne
18. črc 2018

@janager test jsem si udělala den před ms a to už jsem věděla, že jsem těhotná. Pak to trvalo tak týden, to se u kojení cukala, jen se nacucla a vlastně nepila. A cca za další týden nechtěla kojení před poledním spaním, ale večer ještě jo. A pak to šlo nějak postupně.

balogis
18. črc 2018

@frne ja kojila do půl roku,musela sem odstavit kvůli operaci,dva měsíce sem postupně snizovala dávky a nahrazovala umělým mlékem a krásně to vyšlo,ze malý nestradal a ja nemusela brát žádné léky kvůli zanetum

zuzineckah
18. črc 2018

@ivuska1986 já jsem odstavila s prvními zuby kolem roka oba mladší. Ač jsem měla kojení moc rada, kousat jsem se nenechala👍

frne
18. črc 2018

@balogis u nás byl problém, že jakékoli UM dcera odmítala a odmítá stále, takže jsem pokračovala dokud to šlo a pak se to vyřešilo samo. A jsem ráda za to, že jsme nemusely absolvovat nějaké "násilné" odstavování

lenka.han82
19. črc 2018

@frne Mela jsem to uplne stejne. Otehotnela jsem, kdyz dceri bylo 10 mesicu. Po mesici mlicko zmizelo. Male jsem v noci rekla, ze uz mlicko neni a hladila ji a utesovsla, dokud neusnula. Uz chvili predtim jsem citila, ze mlicko dochazi, tak jsme vecer pred spanim nasadili UM, ktere ji zachutnalo. V noci se vzbudila asi 2x, chvilku poplakavala, ja ji utesila a 3.noc uz spinkala krasne celou. V noci jsem prso nenahrazovala ani cajem ani UM.