Ostrá bolest před a po kojení, máte zkušenost?

kecalka2
9. srp 2015

Dobrý den maminky.Mám takový problém už dva dny je pro mě kojení noční můra.Vždycky když se malej přisaje je to taková ostrá bolest a nepřestává to ani když přestane hrozně mě bolí bradavky a nevím co s tím.Zkouším to potírat heřmánkem,mažu bepantelem a nic :( Prosím máte někdo zkušenost?S kojením přestat nechci ale tohle už se nedá vydržet

pavlinka_zetko
11. srp 2015

Nečtu příspěvky výše, tak se omlouvám. Nejlepší reference jsem četla na mastičku Purela od Medely. Ale mně osobně teda nepomohlo nic. Jen vydržet. Za šest týdnů se to zlepšilo. Ale moc dobře si pamatuju rozpraskané bradavky, kojení mléka s krví a tu šííílenou bolest při přisátí. U obou dětí. Píšeš o bolesti po kojení. Můžeš zkusit pozorovat bradavky, jestli nezbělají a následně nezfialoví. Je to syndrom fialové bradavky. Který bolí pekelně, ale nic na to taky není. Takže bohužel jen zatnout zuby a vydržet. Jak mimčo poroste, bude to lepší a lepší.

kecalka2
autor
11. srp 2015

holky a bolí to taky když rostou zoubky?nebo si už pak ty prsa zvyknou

melodygirl
11. srp 2015

@kecalka2 🙂 to je trochu jiný druh bolesti, ale jen když dítě kousne cíleně. Mě poprvé dcera kousla asi v 8 měsících a já jsem pěkně vyjekla. Je potřeba to dítěti zakázat. Jinak i když má dítě všechny zuby, tak kojení nebolí.

pavlinka_zetko
11. srp 2015

@kecalka2 Ne nebolí. To musí cíleně kousnout, ale při normálním kojení zoubky cítit nejsou.

kocour1
12. srp 2015

Nečetla jsem předchozí komentáře...bolest bradavek může mít více příčin...nepíšete, zda se jedná o tzv. ragády - prasklinky, nebo zda je bradavka neporušená...také není z vašeho příspěvku zřejmé, zda kojíte krátce či se bolest objevila z ničeho nic po delším kojení bez bolesti...
Pokud začínáte, tak je bolest normální - bradavky se musí ochodit a do pár dnů, max. týdnů by se to mělo upravit - důležité je vydržet! Důležitá je technika přiložení - špatným přisátím se bradavky ničí a kojení bolí. Je dobré bradavky udržovat vláčné - mě pomáhal bepanthen, někdo zase preferuje purelan🙂.