Podezření na boreliózu a kojení

letadylkokane
18. črc 2018

Mohu kojit? Protilátky si nechám nabrat až tak za čtrnáct dní, takže zatím nemám jistotu nemoci. Ale před dvěma týdny jsem měla klíště a od rána mám chřipkové příznaky, které pasují právě na borelii, včetně vysoké teploty a bolesti svalů a kloubů.
Díky.

evaviki
18. črc 2018

Kojit bych kojila, podle me to problem neni.. Jinak u boreliozy neni vysoka teplota, max byva 38,5, spise tech 38.. Takze pokud mas vic, videla bych to na virozu...

letadylkokane
autor
18. črc 2018

@evaviki nene, mam 37,8 zatim...

evaviki
18. črc 2018

@letadylkokane tak uvidis, hlavne se nenech odbit.. Ale pokud mas takove priznaky, mela bys hned k dr. a alespon na 3 tydny dostat atb. Z vlastni zkusenosti, kdy nezabraly, doporucuji je brat hned aspon 6 tydnu, i za predpokladu, ze si je sezenes sama, protoze v CR se to celkem bagatelizuje a 3 tydny lecby jsou opravdu malo..

letadylkokane
autor
18. črc 2018

@evaviki jo. No ona mama borelii mela, nevedela o tom a pak se to projevilo na mise. A dnes mi rikala, ze na odbery na protilatky mam jit tak za tyden, ze ted to nebude detekovatelne. Tak nevim. Mam trimesicni mimi, trochu se bojim si jit rict o silna atb bez jistoty.
Jsi zdravotnice/lekarka?

evaviki
18. črc 2018

@letadylkokane nejsem.. ale mam akutni formu boreliozy uz dva roky.. Odbery jsou obvykle 6 tydnu po kousnuti.. Njn, to chapu u tak maleho miminka, tak to bych radeji riskla a pockala. Ale pak zadej o test Elisa opakovane, pokud tam pujdes tak brzo po kousnuti, urcite je lepsi zopakovat test, protoze se to tak brzo nemusi v testu projevit

myjusiatko
18. črc 2018
letadylkokane
autor
18. črc 2018

@myjusiatko
@evaviki
Dekuju moc za info.

normalnimatka
20. črc 2018

hmm navíc teda výsledky těch nejběžnějších testů vůbec nejsou vypovídající....

letadylkokane
autor
20. črc 2018

Hoj, tak borelioza potvrzena zatim dle CRP. Dostala jsem atb, kojit pri nich muzu. Tak mi drzte palce... 🙂

verdos
20. črc 2018

@evaviki A štětku lesní jsi zkoušela?

evaviki
20. črc 2018

@verdos jj,zkousela.. na potlaceni priznaku mi zabralo 5 mesicu atb.. od te doby reativne klid,ale kdyz jsem moc unavena nebo ve stresu,tak se to projevi.. :-/

evaviki
20. črc 2018

@letadylkokane hodne stesti..

eviicka
20. črc 2018

@letadylkokane jak ti vyšlo CRP? Zvýšené? Malý (20 měsíců) měl 17 dní po klíštěti taky teplotu, CRP bylo v pořádku, další den se přidal průjem, takže to nakonec vypadalo na střevní chřipku. Ale na internetu jsem tehdy četla, že CRP není pro boreliózu vypovídající, proto se ptám.

letadylkokane
autor
20. črc 2018

@eviicka CRP bylo 70. Docela vysoke. Neni to test primo na protilatky borelie, ale potvrdi to pri hodnotach vetsich nez 40 bakterialni infekci. Vzhledem k tomu, ze jsem byla az do projevu divne virozy (faze boreliozy) uplne zdrava, sedi presne na to. Doktor mi to potvrdil a napsal kojici atb.

letadylkokane
autor
20. črc 2018

@eviicka jeste doplnim, ze indikatorem toho, ze nejde o beznou letni virozu je take fakt, ze nemam ani rymu, ani kasel. Jen se mi vzdy na chvili neco v tele pokazilo a jak rychle to prislo, tak rychle i odeslo. Teplota byla jedno odpoledne spolu s celodenni bolesti kloubu a svalu a malatnosti. Rano jsem se citila lepe, odpoledne mi natekly uzliny. Rano uzliny ustoupily, prisla bolest a toceni hlavy. Ted vecer uz jsem uplne ok. Jen jsem unavena.

eviicka
20. črc 2018

@letadylkokane děkuju za odpověď (a v mém případě za uklidnění). Tobě moc držím palce ať to brzy zastavíš a jsi v pořádku 😉.

letadylkokane
autor
20. črc 2018

@eviicka moc dekuju 🙂