Při kojení trpím bolestí. Nekojit - je to tak špatný?

tezu
21. čer 2010

Ahoj vsem maminkam!
Chtela jsem se Vas zeptat na nazor, jestli rozhodnout se nekojit je opravdu tak spatny, jak mi po precteni nejruznejsich clanku a diskuzi pripada. Mam sestitydenni holcicku, a hned na zacatku mi prokousla obe bradavky. Diky pitomym clankum, ze kojeni neboli, a ze ragady se zahoji za par dni jsem nakoupila a postupne vyzkousela bepanthen, purelan, gencianku, propolisovou masticku i hydrogely, a kojila zurive i pres neuveritelnou bolest dal s tim, ze je to normalni a ze to prejde. Po 14 dnech jsem uz myslela, ze to nevydrzim a pozvala jsem si lakt. poradkyni. Ta mi techniku schvalila, a dala na zkousku mast od welledy. Bohuzel po ni se mi obe bradavky otevrely do zivyho, tak jsem na jeji radu druhy den jen odstrikavala(rucne),a vesele jsem si privodila zanet prsu s teplotou 39,4. ..Takze jsem kojit zase musela..Bylo to priserny, obe bradavky rozsklebeny a zhnisany a ja na dne. Tak mi poradkyne dala kloboucky. Pravda, zpocatku byla bolest mirnejsi, ale pak se vratila, a ke vsemu se bradavky pod kloboucky vubec nehojily. Tak jsme si pujcili el. odsavacku a krmili strikackou. Je to uz 14 dni a bradavky se teprve zahojuji (i lakt. poradkyne rekla, ze byly neskutecne hluboky), zato moje holcicka pribrala za dva tydny 700g, takze ji to evidentne prospelo🙂 Vcera jsem s poradkyni zkusila kojit, a bylo to temer bezbolestny, jenze dneska je bolest zpatky a jizvy na bradavkach vypadaji hur. A ja uz po sty brecela. Neumim si predstavit, ze kojim, ale stejne tak je mi smutno z predstavy, ze takovy mrne bude pit z lahvicky umely mliko jen proto, ze ja nevydrziim nejakou bolest.
A tak se Vas tady chci zeptat, co si o tom myslite. Zacinam mit pocit, ze se z toho zblaznim. Kvuli odstrikavani nemuzem na zadnou delsi prochazku ani na vylet, a kvuli bolestivym prsum si mrnouska po kojeni ci odstrikani ani nepochovam. Pripada mi to jako zly sen. Myslela jsem si, ze kojeni je samozrejmost a ted mam za se bou probreceny sestinedeli a vyhlidky nejsou o moc lepsi.

tezu
autor
27. čer 2010

Ahoj vsem lahvikrmicim maminam!🙂 Tak jsme zacali krmit UM, Nutrilon trochu blinka, tak zkousime SUnar, ale mam otazku, taky vam mimco u krmeni obcas kasle? nevim jestli ji mam spatne napolohovanou nebo proc to je, ale spis mi to pripada jako by tak hlala, az se z toho zakucka. Stava se vam to taky? Muzu to nejak ovlivnit? Zatim mi prijde, ze moc ne, a je mi ji chudaka lito jak kasle az chrochta..🙂
A jeste se chci zeptat,jak dlouho vam pije, jestli to mam nejak brzdit a prerusovat kvuli odrihnuti nebo to mam nechat na ni? Nekdy si totiz misto 240 vezme jen 60 a tvari se saturovane, ale kdyz ji trosku vybrkam a necham odpocinout, tak se pak i doji, ale trva to celkem treb pul hodiny, neni to spatne?

tezu
autor
27. čer 2010

melo tam bejt 140...

wobludka
27. čer 2010

@tezu neteče jí to moc rychle? Pak mímáci nestíhaj... některý savičky se dají pootočit a tím se to dá regulovat... jinak zkus vyzkoušet víc druhů saviček...oni se nalokají mnohem víc vzduchu, Martin třeba po kojení skoro nekrká, zato po UM vždycky a jak... ale myslím, že se to během pár dní upraví, ona se to musí taky naučit 😉

tezu
autor
27. čer 2010

no koupila jsem tu od Aventu, podle pediatričky mají nejlepší systém a nejvíc napodobují sání z prsu, má i savičku adekvátní věku se dvěma otvory, tak nevím, jestli zkoušet nebo počkat, zatím to zná pár dní

strouzek
27. čer 2010

ahoj holky

no s tím kašláním no mě to malá dělala jednu dobu u čaje, přišlo mi že moc hltá a pak se zakucká. teď už to dělá málokdy. jinak ty flašky nám avent neseděl vůbec, mám od canpol Lovi a ty jsou to samé co avent (i cenou) ale mají ten dudlík takový měkčí a pružný, četla jsem na to reklamu že jsou to jediné lahvičky které nejen že imitují bradavku ale jako bradavka se i natahují (což avent nedělá) no ale kvůli napodobení tvaru bradavky je fakt nemám 😀
jinak krkání jsme ze začátku taky moc neměli, ale čím je malá starší tak se krkat naučila a jak 😀 ale to mi říkala i kamarádka co kojí že se jí malej naučil pořádně krkat až kolem 4. měsíce takže si myslím že to nezáleží na tom jeslti je to kojené či flaškové dítě.
s těma porcema jídla no mě malá nepije podle té tabulky co je na té UM napsaná, jí vícekrát denně než 5x ale jiné dávkování, podle věku by měla pít 235 ml v každé dávce ale ona někdy vypije jen 90 ml ale v průměru vypije těch 120 ml v dávce. to dokrmování no za tak dlouho bych jí asi už dávku nedávala ono by se mělo prý dělat mezi krmením min.2 hod. pauza aby stihlo bříško to mlíko natrávit,takže když už nechce pít zkusila bych jí to dát za chvilnku a když nechce tak už bych to dřív jak za hodinu dvě nezkoušela

tezu
autor
28. čer 2010

@strouzek tak dik, krmeni zkratim. s lahvi jeste pockam, zrovna jsme dokoupili dalsi dudliky takze s lahvi teda jeste pockam, tos me nepotesila.🙂ale bala jsem se ze to je tou lahvi, nebo savickou. a co jste meli za spatnou zkusenost s Aventem ?

tezu
autor
28. čer 2010

@strouzek a ty davky pripavujes vzdycky vyssi at si vypije kolik chce? nebo uz to mas v oku, kdy pije vic a kdy min?

strouzek
28. čer 2010

no spíš už to mám v oku, a když je to málo tak to poznám tím že malá začne ještě pobrekávat když jí vemu flašku a nebo když dopíjí flašku a ještě šíleně moc tahá tak má asi ještě hlad, zato když dopíjí už tak vláčně tak už vím že jí to stačí, neboj časem to poznáš

s tím aventem to nebyla špatná zkušenost jen malé prostě neseděl. hrozně u avent lahviček vyváděla tak jsem zkusila jinou a v pohodě asi byl na ní ten dudlík moc tvrdý protože když jsem dala ty co teď máme a ty mají ten silikon takový měkčí tak v pohodě.

wobludka
28. čer 2010

@tezu hele Avent nemá patent na dokonalost, párkrát to zkus a kdyžtak změň značku 😉
já ho nechávám, aby si vzal, kolik chce a pak má smůlu, dr. říkal, že se časem naučí naplnit si žaludek... ale taky nám to trvá, protože u toho obvykle kadí 😝 a u toho milostpán musí děsně přemejšlet 😀 dávkovat bych to ani nezvládla, protože netuším, kolik si toho vezme při kojení, takže někdy si dá dvacku a jindy osmdesátku... ale já ho po jídle přebaluju a tak vždycky koukám, jestli má alespoň napucnutý bříško...

tezu
autor
28. čer 2010

@wobludka A kolik toho tak připravuješ? Já totiž nechci zbytečně namíchat 200 a pak to vylejt, když se to nesmí znova ohřívat. To je hotová věda 😒
Jinak musím říct, že Sanagel Plus je zázrak, ragády jsou fuč! Jen mě chyt zánět a tak jsem stejně o mlíko přišla, příroda si to vyřešila po svým..

tezu
autor
28. čer 2010

@wobludka 🙂 když si ho představím jak se škvíří aby něco do tý plíny vyrobil s dudlíkem v puse, tak se musím smát 🙂 🙂

wobludka
28. čer 2010

@tezu ségře dr. řekla, že v lednici to 24 hod. být může, tak si vždycky udělám stovku a pak to po trochách ohřívám v mikrovlnce... co s dudlíkem, já mu to ještě dávám stříkačkou, takže tam má narvanej můj malíček, se divím, že mi tam ještě neslezl nehet 😀

marggitka
28. čer 2010

@jaru30 já vím že jsi z Budějc já mám diabetoložku i gyndu taky v Budějcích dia u Senovážného náměstí ve středu jdu na odběry tak mi držte palečky at mi to dobře dopadne děkuji 😀 😀

tezu
autor
28. čer 2010

@wobludka tak to musi bejt mrnousek flegmatik ne? ja mam vzdycky nervy nez ohreju vodu, jak mala jeci, a kdyz ji lahev beru a ma jeste hlad, tak rve dofialova, to bych uz zadnoudalsi trosku neohrala, ale lila bych to do ni radsi studeny, jak bych musela pospichat🙂

jaru30
28. čer 2010

Ahoooj,
Holky, já mám pocit, že ten náš Mates nemá záklopku. Ten pije furt a furt, a pak se občas poblije. Taky to nějak neumim odhadnout, kdy už má dost 😒 Já mu dávám v jedné dávce 90 ml. Vychlastá to všechno, někdy mu to stačí,někdy to vyblije, protože se prostě řepil. Tak nevím, kolik mu dávat.
Docela by mě zajímaly nějaké tabulky, kolik toho skoro měsíční miminko má vypít. Odhadem. Já si tu 90tku stanovila sama a to je asi pěkná blbost 😅

ija1
28. čer 2010

Ahojky,
@jaru30 - mne rekl doktor ze ma vypit 150-180ml na 1kg vahy denne, takze si to vynasobim a podle toho jedu.........
Alenka ma 4,5 kg, takze to ma nekde mezi 670-810ml denne............a nebo je to na zadku krabicky UM, dle nutrilonu bysme meli tedka 6-8 tyden vypit 670 ml, a od 4,5 kg asi 750 ml...........my koncime dneska 7. tyden...........takze asi tak, ale kazdy decko je jiny, Alca pije tech 720 v UM a jeste se parkrat denne prisaje........

strouzek
28. čer 2010

jaru neboj my měli stejný začátky malá pila jak ďas, já začla vařit od 90 ml ale klidně jsme v tom měsici večer vypili i 160 ml jednou i 200 ml, občas to vyblinkala ale jen fakt párkrát. hrozila jsem se toho jak to bude dál ale pak se to zastavilo, podle věku bysme měli teď vařit už 240 ml ale my pořád vaříme těch 120-15 ml takže malá si stanovila svojí záklopku. a že sis to stanovila sama tak to blbost není, já se ptala dr. že jsem fakt zmatená z toho dávkování (počtů i množství) že malá se tím moc neřídí a ona mi řekla ať se řídím jen celkovým množstvím za den aby to o moc nepřekračovalo ale ty počty i množství v jedné dávce ať si zvolím sama podle instinktu 😉

andu
4. črc 2010

@tezu : Já teda zase nečetla všechny reakce, ale já ze začátku Ameli dávala Avent pro mladší mimina, než byla ona... Taky měla problém a nestíhala (to měla i u prsu) a poněkud se mi v tom topila 😅