Problém při kojení, abkm. Má někdo zkušenost, co s tím?

timissa
10. lis 2020

Nemá niekto, prosím, skúsenosť, čo s tým? Malá ( 6 mesiacov) sa už dlhšiu dobu (2-3 mesiace) extrémne hnevá,keď ju len položím do polohy na kojenie ( skúšala som viac polôh), škriabe, štípe ma do prsníkov, potom sa prisaje,ale buď sa stále púšťa alebo vydrží tak 2 minúty a koniec, zmením stranu a to isté. Nakoniec vypije dosť málo a teda aj málo priberá. Ešte v noci po dlhšom spaní sa to dá ( pretože mlieka sa vytvorí viac a tečie rýchlejšie). Viem,že určitý problém je pravdepodobná alergia na bielkovinu kravského mlieka a bolesti bruška ( zápcha, hlien, občasné mierne zvracanie). Preto sa pri kojení prepína. Momentálne sa snažím hľadať alergény,ktoré jej vadia. Mástrach,smlieka

timissa
autor
10. lis 2020

* mám strach,aby sa nezačalo tvoriť menej a menej mlieka. Začali sme so zeleninou,ale vždy len pár lyžičiek.

priefi
10. lis 2020

@timissa pokud máš obavy, že to je abkm, zkus vysadit mléko a všechny výrobky, co mléko obsahují. Není to tak těžké, jak se že začátku zdá. Sýr nebo jogurt jde koupit už i z kokosu.... Pak problém může být i vejce. Pokud to je bříško, tak vynechat těžká jídla typu houby, včetně žampionů, paprika, cibule a samozřejmě nadýmavá jídla. Problém může být i nevyzvednutý brkanec, doporučuji metodu obráceného C (viz první můj příspěvek na profilu), anebo prdíky, cvičení najdeš hned jako druhý sdílený příspěvek. Případně před kojením zkusit rektální rourku, zda netrápí ucpané prdíky a kakanky.

timissa
autor
10. lis 2020

Ďakujem,diétu už držím nejakú dobu a nelepší sa to ( ale je pravda,že maslo som jedla), teraz som od víkendu pridala vajcia.

squezy
10. lis 2020

@timissa Zkus si pozvat laktacni poradkyni, třeba by poradila, jestli to může být něčím jinym, než to, co jíš.

ilema
10. lis 2020

@timissa já jsem u dcery s abkm držela při kojení přísnou dietu, nicméně u tebe bych spíše tipla na nedostatek nebo spíše pomalou tvorbu mléka. Usuzuji z toho, že po delším časovém rozmezí se tolik nezlobí. Měla jsem to jeden čas s dcerou taky, hlavně při růstových spurtech. Pomáhalo, když jsem prostě nejdřív mléko trochu odstříkala, aby nemusela roztahavat sama. Do příkrmů jsem ji také dávala moje odstříkané mlíko, aby ta chuť pro ni nebyla tak neznámá. Se synem tyhle potíže neznám 🤷‍♀️ I když se to lehce řekne, nejlépe se dát do klidu 🙂, dostatečně pít a jíst a před kojením zkusit prso nahřát a odstříknout.

jednaholkaa
10. lis 2020

@timissa Dieta musi byt striktni i bez masla. U dcery stacilo napred vyloucit jen mlecne, ale pak jsem musela pridat i vejce, kureci, hovezi, soju a ryby.. Muzes treba na tyden zkusit k diete pridat, co to udela..

priefi
10. lis 2020

@timissa i máslo je třeba vyřadit. Místo klasického másla můžeš zkusit ghe (přepuštěné máslo). Abkm je často kombinovaná s jinými alergiemi. Starší syn třeba měl alergií na mléko, vejce, banán, brambory, sóju a jablka

timissa
autor
10. lis 2020

@ilema ďakujem, myslím, že to bude asi problém aj s tvorbou mlieka aj s alergiou ;) skúsim navýšiť príjem tekutín a nahrievať, odstrieľať ;)

timissa
autor
10. lis 2020

@jednaholkaa vysadila som aj to maslo, vajcia a uvidíme ;) vďaka

timissa
autor
10. lis 2020

@priefi ghí som tiež zvažovala ;) každopádne skúsim to s vysadením aj toho masla,aj vajec a uvidíme ;)

priefi
11. lis 2020

@timissa zlepšení se ukáže až po pár dnech. Protože několik dní stále budeš mít alergen v mléce. A má miminko i nějaké kožní projevy, například na tvářích? Můj syn nesnesl nakonec ani přepuštěné máslo, tak kdyby to vadilo taky, nebuď zklamaná.

cherie24
11. lis 2020

@timissa musíš vysadit mléko úplně. Žádné nedám si sýr, ale namažu si máslo. Ani do kafe si dám trochu mléka, i ta trocha vadí při ABMK a trvá 3 dny než se alergen z těla vyloučí. Takže vysadit úplně a čekat několik dní než dojde ke zlepšení vůbec, pomalé lepšení je zdánát třrba až po týdnu. Doporučuji i skupinu na fb kojení při ABMK, píšou si tam ženský o rady, ale i sdílí recepty, nápady na dobré věci bez mléka, kde je koupily a tak 🙂 z počátku se to zdá nemyslitelné, ale opravdu se to dá vydržet a mléko vysadit. Já byla závislá na sýru, byla jsem v podstatě živa na mléčných produktech a maso skoro nejím. Říkala jsek si že na 120% umřu hlady, ale přežila jsem a už u toho i zůstanu. I teď když to už úplně nutný není, ale když můžu vyhýbám se tomu dál, protože je mi i líp teďka a už jsem si na to i tak zvykla ☺

timissa
autor
15. lis 2020

@priefi to určite, s tým počítam,že sa to neprejaví hneď ;) nie, kožné prejavy nemá. Ale s tým kojením to je nič moc, stále sa hnevá a málo je a tým pádom je mlieka menej

timissa
autor
15. lis 2020

@cherie24 maslo už som vyradila dávnejšie, pred týždňom pridala aj vajíčka ;) len stále to nie je ok. Stolica sa zlepšila,ale bojkot kojenia a zhorsený spánok ;)

cherie24
16. lis 2020

@timissa a tak nechcete zkusit nějakou laktační poradkyni? Problém může být i ve špatné technice. Třeba nevyhovuje poloha nebo nevíte obě jak na to ☺ mě to u hradila pojišťovna, dokonce snad až 3 návštěvy, nebo 2 hradí