Z kojení na příkrm. Poradíte, prosím?

lucia1231
31. kvě 2021

Prosím vas poradite mi. Zajtra ma môj chlapec 4 mesiace a plne kojim ale uz mi dochádza mlieko, kojim ho co dve hodiny sice v noci spinka pekne ale od rana Kojim stále tak som chcela skúšať mu dat nutrilon po každom kojeni nech mi vydrzi dlhšie ako 2 hodiny bez jedla ale on ho odmieta alebo snim bojujem 20 minut kym to vypije. Keď bol menší ho parkrat ( ked som nemala este 100% mlieko )tak ho vypil a teraz robi protest. Neviem co robit aby pil to mlieko. Poradite mi ? Ďakujem

skarol
31. kvě 2021

1. Jak jsi poznala, že dochází mléko? Kojení co 2 hodiny je ok., jestli normálně přibírá, tak není důvid dávat UM 2. Spíš než UM bych tedy pomalu začala s příkrmy... 3. Co říkala dr?

konidana
31. kvě 2021

@lucia1231 kojení je lepší, nedivím se že bojkotuje UM 😉 Je to naprosto v pořádku. Malý ví lépe co mu prospívá😉 Jsou období, kdy má větší potřebu, proto se kojí častěji, přidáváním UM se to nezlepší.

jjasmina
31. kvě 2021

@lucia1231 nemáš málo mléka a zbytečně cpes Um, já kojila i co půlhodiny a Um jsem nedala

zuzroko
31. kvě 2021

Nezapomínat, že nemusí mít hlad, ale třeba jen žízeň a nebo špatné období a chce ti být na blízku. Pokud v noci spí hezky a přibývá, tak mi nepřijde divné kojit co 2 hodiny. Někdy se malá ozvala dřív někdy dýl 🤷🏻‍♀️ Taky nemáš hlad nebo žízeň vždy po stejně dlouhém čase ☺️ Brát to trošku selským rozumem ☺️

levandule_k
31. kvě 2021

Nemůže to být spurt? To se děti kojí častěji.

janinasm
31. kvě 2021

@lucia1231 Se ti nedivím že chceš aby vydržel ve 4 měsících víc než dvě hodiny... Zkus jinou značku UM nebo jinou savičku.

vikaleo
31. kvě 2021

@lucia1231 A po kolika hodinach Vam chodi spinkat? Je mozne, ze to neni hladem, ale tim, ze chce spinkat, tak se chce na tom prsu uklidnit....

me_druhe_ja
31. kvě 2021

Když ono ale nemáš jistotu, že ti vydrží déle s umělým mlékem. Některé děti prostě potřebuji být častěji na prsu a není to jenom hladem. Prostě každý dítě originál. Některý spí pomalu od porodnici celou noc, některý se ještě ve dvou letech budí několikrát na mléko. Mám skoro stejně starou holku a kojení co 2 hodiny mi přijde v pohodě. Spíš buď vděčná, že ti vydrží spát celou noc. O tom Já si můžu nechat jenom zdát, ona i v noci spí maximálně tři hodiny v kuse, spíš ty dvě hodiny. Syn se v jejím věku budil poprvé až někdy kolem čtvrté ráno.

lucia1231
autor
31. kvě 2021

@lucia1231 @jjasmina " cpes hned umele mlieko . Si rieste svoje mindraky inde ja som sa slušne opýtala lebo chcem poradit a umelé mlieko mu necpem. Od malicka mame problem s kojenim a vyse dva mesiace som ho kojila s klobucikom kym sa mi normalne prisal k prsu a niektorým mamam proste neprijde hned mlieko lusknutim prsta tak v nemocnici párkrát mal nutrilon. A teraz ho kojim co hodinu a pol az 2 ale cítim ze sa mi vobec nenalievaju prsia. Maly je posledne dni furt hladny a je to nanom vidiet tak ho kojim aj castejsie ale ja nikde nemozem snim ist . Maly mi cez den moc nespinka teda ma take pol hodinove spanky. Zobudi sa napapa sa chvilu je hore obcas zaspinka a zas papa a toto iste dookola a ked potrebujem nieco vybavit tak odsajem mu mliecko co je max 50 ml ze nech mu to chlap prihreje ale ja nestihnem ani nic vybavit a uz musim ísť späť lebo je hladný a umelé mlieko nechce papať. Kebyže nemusim mu nedavam umele mieko skúšam to teraz 2. deň a nevypil mi nic z neho ale niektore mamicky odbornicky na všetko podla komentarov vidim hned si urobite usudok tak mi poradte ako kojit dietatko ked potrebujem v meste niekedy vybavit veci tak na dve hodinky alebo ist k lekarom a nechcem vlacit maleho ? Ja som sa slušne spýtala a polovica si mysli ze mu chcem hned pchat umele mlieko , kebyze chcem tak to urobim uz od malicka a nebojujem s tym kojenim od narodenia maleho.

lucia1231
autor
31. kvě 2021

@vikaleo on ma take pol hodinove spánky ale nie vzdy cez den mi moc nepospinka skor v noci

lucia1231
autor
31. kvě 2021

@levandule_k ja takto kojim uz dva mesiace co dve hodiny niekedy co hodinu a pol a uz posledný týždeň citim ze sa mi prsia vobec neplnia niekedy som davala pravy prsnik o dve hodinky lavi teraz mu davam obydva a vidno ze je nespokojny tak neviem co robit ked umele mlieko nechce

lucia1231
autor
31. kvě 2021

@janinasm flasticky uz mam 4 kupene a cajik si popije obcas no asi vyskusam inú značku ale viem ze v nemocnici ked som mala malo mlieka mu davali nutrilon a vypil ho

lucia1231
autor
31. kvě 2021

@skarol tak citim ze sa mi uz neplnia prsia a ako som kedysi striedala raz lavy raz pravy prsnik tak tento týždeň ho kojim aj co hodinu a pol a z obydvoch naraz a je taky nespokojny preto si myslim ze stracam mlieko a chcela som mu dat po kojeni aspoň 30 ml umeleho mlieka nech je kludnejsi a nechcel a on je presny ako hodinky furt chce papat do dvoch hodín a hovorim clovek nic ani nesthihne urobiť a zas papa . To kojenie co dve hodiny mame uz vyse 2 mesiacova vobec mi to nevadilo ale hovorim teraz keď zatento tyzden citim ze sa mi prsia nenalievaju a musim mu pri jednom kojeni dat aj z praveho aj z laveho co predtym som tie prsniky striedala tak uz si myslim ze to zacina byt problém . A ku pani doktorke ideme buduci týždeň

skarol
31. kvě 2021

@lucia1231 A jdete teď někdy k dr. Na převážení? Prsa už se pak nenalévají, to jen po začátku, to je úplně normální. Pokud přibívá, tak to fakt není hlady. Můžou bolet o zuby 🤔

jjasmina
31. kvě 2021

@lucia1231 já jsem to měla uplne stejně, to se nebojte, mléko je a bude, kor kdyz kojite takhle často. A co se tyce zařizování a doktorů, tak můj manzel jezdil všude se mnou abych mohla případně nakojit a to se nebojte, že já jsem nekojila casto, do 3 měsíce dny i noci, po 4. Měsíci se budila co 20 min v noci, do roka nespala dyl než hodinu v kuse a nespí celou noc ani v 15 měsících. Takže o tom vím své a věřte , že já hlídání nemám vůbec, bez malé jsem byla skoro za 16 měsíců asi dvě hodiny, jinak nulka. Pokud chcete dávat Um, tak dávejte jen Um, ale obojí je jen zmatek pro dítě